Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki i interface do robienia muzyki


kisnol

Pytanie

Hej !

 

Planuję amatorski produkcję muzyki w domowym zaciszu, na razie bez monitorów studyjnych - później dokupię.

Na oku mam słuchawki beyerdynamic DT880 pro 240 ohm wraz z interface'em Focusrite Scarlett 2i4 2GEN.

Czy to będzie dobry wybór ?

Bardzo mi zależy abym zamknął się ze wszystkim do 1k PLN ( mogę szukać używek ).

 

Czy do tej kwoty znajdę coś lepszego ? Czy są jakieś inne  lepsze słuchawki i interfejs w stosunku do jakości i ceny ?

 

Byłbym wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

co konkretnie chcesz robić? wokal? gitara? 

Ostatnio wałkowałem temat interfejsów za psie pieniądze. Ogólnie większość tanich sprzętów ma problem z gainem tzn, trzeba go mocno rozkręcić żeby osiągnąć zadowalający efekt. Dla przykładu Presonus iOne na gainie nie miał praktycznie żadnej możliwości regulacji - ząbek na potencjometrze w dół i było za cicho, dwa ząbki w górę i przester na mikrofonie. To samo z M-Audio. Focusrite też ma swoje mankamenty (teraz nie pamiętam o co chodziło, ale kumpel dźwiękowiec odradzał). 

Ostatecznie wybrałem - na zasadzie "nie lubię tej firmy, ale dam jej ostatni raz szansę" - Behringera u-phoria umc204hd (preampy midasa) i jestem zadowolony. Gain pozwala na odpowiednie korekty, poziom szumów na bardzo niskim poziomie, nie ma problemów z sterownikami. 

 

A słuchawki... to już kwestia własnych preferencji imho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, kisnol napisał:

Bardzo mi zależy abym zamknął się ze wszystkim do 1k PLN ( mogę szukać używek ).

Czy do tej kwoty znajdę coś lepszego ? Czy są jakieś inne  lepsze słuchawki i interfejs w stosunku do jakości i ceny ?

Byłbym wdzięczny za info.

 

Mój znajomy przywozi sporo używanych słuchawek z Berlina, ze studia zajmującego się realizacją muzyki.

Te słuchawki to głównie DT990pro. Są one tam cenione za dużą wygodę w użytkowaniu. I pewnie za sygnaturę, skoro są

one tam tak popularne, w zastosowaniach tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź.

 

Co do muzyki - muzyka elektroniczna / house'u wszelkiego rodzaju w abletnonie/Fl'u.

 

@chico99 

 A jak ma to się do modelu 880 pro 240ohm ?

 

Kompletnie nie znam się na tego typu słuchawkach a nie wiem które byłby najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności