Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałówki do 700 zł


Dirian

Pytanie

Cześć, szukam dokanałówek do 700 zł. Używane będą głównie w domowym zaciszu z iPadem 2018 + Apple Music, potrzebuję po prostu czegoś do wieczorowych odsłuchów w łóżku.

 

Raczej chciałbym coś co gra po prostu "przyjemnie", lekko funowo, bez jakiegoś wyciągania najmniejszych szczegółów i mocno studyjnego zacięcia. Ma być przyjemnie.


Natrafilem na Aune E1, trochę poczytałem, powinny fajnie grać z iPadem. Brać, czy macie jakieś inne propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minut temu, Karmazynowy napisał:

iSine 10 z Cipher! Używki w okolicach 800 zł.

 

700 zł to już maksymalna kwota. Zresztą jakoś tak mam, że wydanie 800 zł na używane dokanałówki jakoś mi nie podchodzi. Niemniej - dzięki za propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Dirian napisał:

 

700 zł to już maksymalna kwota. Zresztą jakoś tak mam, że wydanie 800 zł na używane dokanałówki jakoś mi nie podchodzi. Niemniej - dzięki za propozycję.

 

W takim razie mój głos też na E1 bo nie masz DAPa a one sa dosyć mało wymagające. W sumie trochę budżetu jeszcze zostanie to można się pokusić o Dragonflaja do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Karmazynowy napisał:

 

W takim razie mój głos też na E1 bo nie masz DAPa a one sa dosyć mało wymagające. W sumie trochę budżetu jeszcze zostanie to można się pokusić o Dragonflaja do kompletu.

 

Jeszcze bardziej nie potrzebuje dapa do Flar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, all999 napisał:

 

Jeszcze bardziej nie potrzebuje dapa do Flar :)

 

A Flary grają z jabłkami? Bo one niby nie potrzebują dużo mocy ale już odnalezienie synergii z nimi może być problematyczne. Wiem, że one mają moduł BT w zestawie, ale może kolega niekoniecznie chce ładować sprzęt, skoro chce w domu używać. Do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

 

A Flary grają z jabłkami? Bo one niby nie potrzebują dużo mocy ale już odnalezienie synergii z nimi może być problematyczne. Wiem, że one mają moduł BT w zestawie, ale może kolega niekoniecznie chce ładować sprzęt, skoro chce w domu używać. Do rozważenia.

 

A ja nie wiem jak grają jabłka, ale Flary najlepiej grają ze swoim modułem BT. Więc zagrają ze wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzy fajniejsze opcje od E1 - Oriolus Finschi, Anew U1 i Ikko OH1 :)

Sorry chłopaki, Aune (zwłaszcza na stockowych tipsach) są jednak trochę w tyle za tą trójką w ogólnym ujęciu, choć to nadal naprawdę fajne słuchawki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Vaiet napisał:

Trzy fajniejsze opcje od E1 - Oriolus Finschi, Anew U1 i Ikko OH1 :)

Sorry chłopaki, Aune (zwłaszcza na stockowych tipsach) są jednak trochę w tyle za tą trójką w ogólnym ujęciu, choć to nadal naprawdę fajne słuchawki ;)

Wszystkie trzy pary mają jedną, ogromną wadę - OTE

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko E1 można również nosić OTE, jeśli chcemy. Ja sam jestem raczej niedzielnym użytkownikiem doków, na dodatek mało mobilnym, ale też nie lubię konstrukcji OTE. Na dodatek w E1 ciężko o dyskomfort z uwagi na budowę, a w konstrukcjach IEMopodobnych już często można się z tym spotkać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

E1 można nosić normalnie, śmiało można je też nosić OTE. Mam w nich na stałe założone prowadnice - taki sposób użytkowania bardziej mi odpowiada. Potwierdzam też, że E1 są bardzo wygodne.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OTE to coś czego jestem wielkim przeciwnikiem, tym bardziej w moich łóżkowo-kanapowych zastosowaniach mi się zupełnie taka funkcja nie przyda. Przyznam jednak, że Ikko OH1 mnie nieco zainteresowały, ale mało jest opinii no i OTE mnie skutecznie odpycha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ikko Oh1 to półka wyżej jeśli chodzi o jakość grania względem E1. Ale trzeba takie granie bardzo lubić. Mocno zaznaczony subbas, midbas, lekka Vka i podbicie przełomu średnicy z wysokimi. Dobra rozdzielczość. 

Bez wątpienia jednak dołożyłbym do używanych Audeze ISine 10. Są warte dwa jak nie trzy razy tyle co E1 i Ikko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Palpatine napisał:

Ikko Oh1 to półka wyżej jeśli chodzi o jakość grania względem E1. Ale trzeba takie granie bardzo lubić. Mocno zaznaczony subbas, midbas, lekka Vka i podbicie przełomu średnicy z wysokimi. Dobra rozdzielczość. 

Bez wątpienia jednak dołożyłbym do używanych Audeze ISine 10. Są warte dwa jak nie trzy razy tyle co E1 i Ikko

 

 

To się zgadza, bo kosztują też 2-3 razy tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Mayster napisał:

 

To się zgadza, bo kosztują też 2-3 razy tyle :D

Tak, tyle że w audio zwykle płaci się trzy razy tyle za 20-30% wzrostu sq (a czasem i znacznie mniej). Isine to jest inna półka, po kablu Cypher.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, Palpatine napisał:

Bez wątpienia jednak dołożyłbym do używanych Audeze ISine 10. Są warte dwa jak nie trzy razy tyle co E1 i Ikko

 

Pewnie tak jest, w końcu kosztują sporo więcej jak wspomniano wyżej. Nie chcę jednak też przesadzać w drugą stronę, iPad 2018 (nie wiem jak wersja Pro, ja mam tą zwykłą, najtańszą) nie jest aż tak wybornym źródłem by podłączać do niego słuchawki z półki "premium", więc pewnie zaraz by mnie kusiło kupić jakieś lepsze źródło, i znów wpadłbym w ten wieczny poszukiwawczy audio-krąg :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Dirian napisał:

 

Pewnie tak jest, w końcu kosztują sporo więcej jak wspomniano wyżej. Nie chcę jednak też przesadzać w drugą stronę, iPad 2018 (nie wiem jak wersja Pro, ja mam tą zwykłą, najtańszą) nie jest aż tak wybornym źródłem by podłączać do niego słuchawki z półki "premium", więc pewnie zaraz by mnie kusiło kupić jakieś lepsze źródło, i znów wpadłbym w ten wieczny poszukiwawczy audio-krąg :P 

Wręcz przeciwnie. W Ipad, Iphone, Ipod masz złącze lighting. Słuchawki isine są sprzedwane z kablem Cypher. W nim masz dac, amp i dsp. Perfekcyjne strojenie słuchawek, konstrukcja zamknięta all in one. Jakość brzmienia zbliżona do stacjonarek, za znacznie większe pieniądze. Just say'in ;)

Zawsze możesz kupić np. E1 za 600 zł i wrócić za miesiąc z pytaniem co trzeb kupić aby słuchawki pokazały potencjał, napiszemy Ci, że Dragonfly Red i tym sposobem masz już 1100 zł.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności