Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Do czego służy wyjście liniowe (Line out) w DX120 ?


krzysp3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Z ciekawości podpiąłem DX120 poprzez wyjście Line out do wzmacniacza z kolumnami. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że taki układ jest kompletną porażką. Sądziłem, że sygnał na Line Out jest wystarczający aby po wzmocnieniu poprzez wzmacniacz Cambridge Audio A500 napędził kolumny B&W CDM1.

Oryginalna płyta CD Beverly Craven puszczona na odtwarzaczu CD wymaga ustawienia głośności na wzmacniaczu w okolicach 1/3 dając dźwięk potężny,  wypełniony we wszystkich zakresach pasma.

Po puszczeniu tego samego utworu poddanego konwersji do formatu FLAC z Ibasso DX120 podłączonego poprzez Line out do wejścia AUX wzmacniacza dźwięk jest bardzo słaby, jakby przed kolumnami zawieszono gruby koc. Regulacja głośności wzmacniacza nawet w okolicach 2/3 nawet nie zbliża się do poprzedniego przypadku wykorzystującego odtwarzacz stacjonarny.

Nie oceniam tutaj jakości dźwięku bo temu też bardzo daleko do oryginalnego nagrania na CD.

 

Czy jest to normą ? Czym zatem różni się wyjście Line out (liniowe) od słuchawkowego i do czego służy ?

Ostatni firmware DX120 dodał możliwość regulacji głośności Line out - w jakim celu ?

 

W razie problemów z wgraniem firmware polecam soft fabryczny, którym przywróciłem stary firmware i poprawnie dokonałem update firmware na DX120. Dodam, że update z wykorzystaniem karty microSD spowodował, że Mango OS przestał się uruchamiać

http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/FactoryTool_v1.39_DX200.zip

Edytowane przez krzysp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.02.2019 o 23:12, bakus1233 napisał:

Line out jest to wyjście do wzmacniacza lub innego urządzenia. 

A jak masz ustawioną głośność w odtwarzaczu?

Nie ustawiałem jej na maksimum bo nie jestem pewien czy jest to OK, żeby DX120 grał na 100% wysterowania (gdzieś wyczytałem, że podczas wygrzewania nie powinno się przekraczać 80% głośności, a 100% to ewidentnie za dużo).

Co więcej po upgrade firmware DX120, który dodał możliwość regulacji głośności na Line Out zauważyłem, że dźwięk wymaga regulacji balansem mniej więcej o 1/2 działki, co jest niewykonalne w DX120. Korekta balansu w DX120 o jedną działkę nie poprawia sytuacji, tylko przesuwa wokal zbytnio w przeciwległą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności