Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki zestaw muzyczny do 1000 zł wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję zestawu muzycznego, którego cena zamknęłaby się w granicach 1000 zł. Rozważam zarówno zakup miniwieży, jak i głośników podłączanych do komputera (źródłem dźwięku byłby wtedy laptop Huawei Matebook D ze zintegrowaną kartą dźwiękową). Pokój do którego ma być przeznaczony sprzęt jest mały, zależy mi też żeby sprzęt ten rozwijał już swe skrzydła na niewielkich głośnościach. Mile widziane funkcje (choć niekoniecznie) to bluetooth oraz Spotify Connect. Pod uwagę biorę póki co dwa, zupełnie różne jakby nie patrzeć rozwiązania:

  • miniwieża Denon D-T1
  • głośniki Microlab Solo 7C

Jestem otwarty na propozycje, wolałbym jednak uniknąć kupowania używanego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 metrów kwadratowych

Uzmysłowiłem sobie że nie określiłem muzyki jakiej słucham - ciężki rock - lata 80', 90', blues

Teoretycznie mógłbym wykorzystać też moją starą wieżę Sony CMT NEZ3 - myślę że takie rozwiązanie sprawdziłoby się nieco lepiej niż integra w laptopie.

Edytowane przez _Taboo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz głośniki aktywne to wieży nie wykorzystasz. Do głośników aktywnych nie można podłączać innego wzmacniacza niż jest już w nich zainstalowany przez producenta...no chyba że mają wejście żeby podłączyć osobny wzmacniacz ale to chyba nie ta klasa kolumn aktywnych ;) .

Edytowane przez Oskar2905
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microlaby podłącza się prosto do laptopa czy pc'ta. One mają już w sobie wzmacniacz. To są kolumny aktywne. Takie all in one. Tylko źródło sygnału potrzebują. Kolumny pasywne potrzebują osobnego wzmacniacza bo nie mają go wbudowanego w siebie.

Microlaby możesz podłączyć przez wyjście słuchawkowe. Ogólnie nie oczekuj od tych pudełek cudów bo jeśli słyszałeś coś lepszego to będziesz zawiedziony ale jeśli do tej pory miałeś tylko miniwieze to będziesz zachwycony pewnie ;) .

Edytowane przez Oskar2905
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 16:24, AndrzejM123 napisał:

Zastanów się nad używanym wzmacniaczem stereo i monitorami. Za taką kwotę uzyskasz zdecydowanie lepsze brzmienie. 

dokładnie tak jw, lepszy zakup niz te microlaby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności