Skocz do zawartości

Wzmacniacz audio


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wkrótce w końcu doczekam się kolejnego projektu od szwagra ;] Będą to małe kolumny biurkowe. W związku z tym, że bardzo mi to na rękę, bo pozbędę się starego Ampli od Yamaha. W zamian chciałbym kupić coś małego, coś co napędzi te kolumny(minimum 2x40w 8ohm rms). Dobrze jakby wzmacniacz miał trochę zapasu, bo wiadomo, że zwiększenie tonów zwiększa db, a db zwiększa zapotrzebowanie na moc. 

Znalazłem kilka w miarę ciekawych opcji jak FX audio d502, smsl d18, smsl Q5 pro. Z tego co widzę to d502 ma chyba najlepszą końcówkę mocy, ale nie jestem do końca pewny czy tak jest. Czy ktoś z was może się wypowiedzieć w temacie(?) Może macie coś innego, lepszego do zaproponowania, lub może na sprzedaż? ;] 

Budżet to maks 800 zł. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jakie SB? MFC, NRX, CAC? Jaki model tweeterow? Głośniki SB znam bdb więc mogę mniej więcej określić jak te kolumny będą grać i pomóc ci wybrać wzmacniacz. Lepiej od tych co podałeś kupić jakiś używany wzmacniacz tranzystorowy. Głośniki SB (oprócz satori)mają dość przeciągający się bas. Przyda im się jakiś wzmacniacz który utrzyma je w ryzach i zapewni lepszą kontrolę basu. Wzmacniacz w klasie D raczej tego nie zapewni.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nawet z jakiego projektu będziesz miał kolumny chyba :D . Dobrze że napisałeś bo to głośniki z aluminiowymi membranami. W twoim wypadku do tych kolumn nadal by się cieplejszy wzmacniacz tranzystorowy. Mogą być używki? Ile masz kasy?

 

Podlinkuj szwagrowi to będzie miał łatwiej albo możliwe że twoje kolumny to będzie kopia tego projektu. https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/29026-SB-Monitor-SB15NBAC-8-amp-SB26ADC-projekt-by-borys

I proszę cię...nie gwizdki tylko wysokotonowki albo tweetery ;) . Byle nie gwizdki 😛 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, mRk303 said:

Ta strona jest mu znana, ale nie o ten projekt chodzi. On robi trochę innego typu kolumny ;)

Kasy mam tak jak w pierwszym poście ~800 zł,ale nie chciałbym przekraczać tej kwoty. 

710464d09e5bab1b15cf54f2dd7277176ef5cdca.jpeg

 

Ładne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności