Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M2X


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

Shanling M2X, czyli następca M2s mający uzupełnić lukę między M0 i M5s. 

 

Będę informował o terminach dostępności, cenach itp. w tym wątku - gdy tylko je poznam. Póki co garść informacji:

 

 

- Tidal support – For never-ending streaming of music (ONLINE mode only)
- USB Bluetooth transmitter – For high quality wireless sound from any computer
- Advanced USB output – For use with any external USB DAC, now including compatibility with DLNA, Airplay and Bluetooth receiver modes 

Other features:

- MTouch 2.0 system
- Bluetooth 4.2, two-way connection
- LDAC, AAC, apt-X, SBC support
- 2.5 mm balanced and 3.5 mm single-ended output
- USB DAC function
- DLNA & Airplay support
- OTA upgrades
- 3.2 inch touch screen
- Single micro SD card slot

* All new features will be implemented to other models in the future via firmware updates

 

53010776_1228796313943619_7498124884262780928_o.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kryk napisał:

@Mayster jakieś newsy? Shanling na Facebooku już cenę podał

 

 

Ciekawy przelicznik 😅

niestety to normalne przy elektronice, jeszcze potrafią stały kurs wrzucić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po recenzjach wygląda świetnie 😎 Odkładałem zakup DAPa właśnie w oczekiwaniu na M2X i coraz bardziej się utwierdzam, że to dobry pomysł. Zastanawiam się nad dockami - gdzieś czytałem, że Final Audio E4000 dobrze z nim grają - ktoś próbował? Inna sprawa, ciekawe jak z Aune E1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2019 o 18:59, StAc napisał:

Czekam na porównanie do M0. Na papierze świetny.

 

Shanling M2x to taki - po prostu - mniejszy M5s. Wyraźnie lepszy niż M0. Gra bardziej neutralnie, pasmo jest lepiej rozciągnięte w obie strony, a jednocześnie dźwięk jest bardziej naturalny. Być może najlepszy player do 1000 zł. Jutro dodam więcej o nim.

 

W dniu 31.07.2019 o 13:41, Kryk napisał:

Po recenzjach wygląda świetnie 😎 Odkładałem zakup DAPa właśnie w oczekiwaniu na M2X i coraz bardziej się utwierdzam, że to dobry pomysł. Zastanawiam się nad dockami - gdzieś czytałem, że Final Audio E4000 dobrze z nim grają - ktoś próbował? Inna sprawa, ciekawe jak z Aune E1? 

 

Sprawdzę obie pary. Najwięcej słuchałem z ME500 na razie (świetna para!). Jakieś jeszcze modele?

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Methuselah napisał:

Sprawdzę obie pary. Najwięcej słuchałem z ME500 na razie (świetna para!). Jakieś jeszcze modele?

 

Jakby udało się określić czy warto korzystać z wyjścia zbalansowanego, mała różnica napięcia na wyjściu względem single-ended.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy M2x skończył się już wygrzewać, ale od samego początku przypomina graniem M5s. Oba mają bardzo dobrze kontrolowany i zwarty bas, który jest nieco luźniejszy jedynie w niższej części i subbasie (nieco bardziej organicznie brzmi), środek dość neutralny pod kątem masy, ale brzmi naturalnie, brak wyraźnego podbicia wyższej średnicy i niższego sopranu, więc nie ma mocnego przybliżania wokali czy talerzy. Jest delikatny akcent w średnim/wyższym sopranie (wyraźniejszy niż w M5s), co pomaga wyciągać nieco więcej detali, ale góra pozostaje naturalna. Scena nie jest gigantyczna, ale nie jest też mała. Ma dobrą szerokość i jest poprawnie poukładana.

 

M0 M2x i M5s #1.jpg

 

M2x po balansie gra odrobinę jaśniej. Z nieco niżej schodzącym i twardszym basem oraz nieco mocniej rozciągniętą górą. Balans nie jest potężny, więc dużego skoku w dynamice nie ma. Może pomóc z bardziej wymagającymi dokami czy nausznymi, ale rewolucji względem SE nie będzie.

 

W porównanie do M0 i M5s:

- M2x względem M0 jest bardziej neutralny. Dól schodzi niżej i jest lepiej kontrolowany, średnica bez ścisku, bardziej szczegółowa z lepiej oddanymi wokalami, góra mocniej rozciągnięta i podająca więcej detali, ale całość brzmi bardziej naturalnie niż w M0. Scena większa, lepiej poukładana i napowietrzona. IMHO M2x jest sporo lepszy technicznie (wiadomo od razu za co się dopłaca);

- granie względem M5s - jak wspomniałem - jest podobne, ale flagowy model jest wyraźnie mocniejszy, co poprawia dynamikę (SE w M5s jest mocniejszy niż bal w M2x). Gra też swobodniej, jest gładszy, ale i bardziej szczegółowy. Z jeszcze większą klasą podaje dźwięk, a do tego tworzy większą scenę. Ogólna różnica w jakości nie wydaje się tak duża, jak wskazuje cena, ale w mocy jest wyraźnie widoczna (czas pracy przy tym lepszy w M5s).

 

Ogólnie: M2x to granie dość neutralne i naturalne. M2x nie jest ani przesadnie analityczny, ani muzykalny. Uniwersalny player o świetnej jakości dźwięku, jak na swoją półkę cenową, a nawet wykracza poza nią. Nie ma Tidala offilne, ale nie przychodzi mi nic do głowy, co gra lepiej do 1000 zł.

 

M2x spokojnie napędza Aune E1, IMR Acoustics R1, DUNU DK-3001 czy Final E4000. Synergia jest dobra z każdą parą. Naturalne granie bez ekscesów (no, może poza IMR R1, bo je ciężko naprawdę naturalnie grającymi nazwać). Nie można jednak liczyć na mocno doświetlone talerze, ale niższa góra nie jest wygaszona. Zgodzę się z @Mayster, że z E1 grają spoko. Najbardziej podobały mi się z DK-3001, najmniej z IMR R1, ale to kwestia indywidualnych preferencji.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności