Skocz do zawartości
  • 0

DT 990 Pro czy HD58x


szymonetti

Pytanie

Stoję przed wyborem zakupienia kolejnej pary słuchawek.

Tak jednych jak i drugich nie miałem nigdy okazji przesłuchać.

Niedawno zakupiłem chiński hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy (polecany na zagranicznych forach,

który poddałem modyfikacjom (lampy RTC 5654RT oraz opampy LM4562)

Początkowo chciałem zakupić DT990Pro lub AKG701

Jednak niedawno wpadły w moje ręce teksty o jubileuszowych słuchawkach Sennheiser HD58x...

...ponoć są na tych samych driverach co HD660.

 

Proszę w takim razie o radę osób które mają dane słuchawki odsłuchane...mają porównania.

O krótki opis jednych i drugich oraz ich porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, szymonetti napisał:

Wzmacniacz opisany powyżej a jego model to NS-08E.

Słucham muzyki zróżnicowanej...od Boba Marleya poprzez Dua LIpa, Ed Sheeran, George Ezna, Imagine Dragons, Kortez, Queen, Rihana, Rag'N'Bone Man na KYGO skończywszy.

 

Same "ludzkie gatunki" w sensie wokale w twojej muzyce.

Szedłbym w senki hd58x albo hd600 

ale żeby to potwierdzić to musisz podać punkt odniesienia jakichkolwiek popularnych słuchawek z paczki dt990/880 k701/k712 hd600/650 albo czegos innego co wiekszosc ludzi zna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie, jak gra lampa za 45$? Czy za te pieniądze, da się uzyskać dźwięk na poziomie porządnej lampy, godnej HD58X?! ;) Co prawda nie słuchałem, ale śmiem wątpić, dlatego najlepiej odsłuchać obie pary na tym wzmacniaczu, żeby nie było rozczarowania. ;)

7 godzin temu, pekin93 napisał:

HE-4XX :)

Do lampy nie bardzo, tutaj mocny tranzystor wskazany. :)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Stoję przed wyborem zakupienia kolejnej pary słuchawek.
Tak jednych jak i drugich nie miałem nigdy okazji przesłuchać.
Niedawno zakupiłem chiński hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy (polecany na zagranicznych forach,
który poddałem modyfikacjom (lampy RTC 5654RT oraz opampy LM4562)
Początkowo chciałem zakupić DT990Pro lub AKG701
Jednak niedawno wpadły w moje ręce teksty o jubileuszowych słuchawkach Sennheiser HD58x...
...ponoć są na tych samych driverach co HD660.
 
Proszę w takim razie o radę osób które mają dane słuchawki odsłuchane...mają porównania.
O krótki opis jednych i drugich oraz ich porównania.
Od jakiegoś czasu wałkuje ten temat. Wnioski:daj spokój dt990, nie warto
58x to seria = 600
6xx = 650
Oprócz tych dwóch polecają:
He 4xx (Massdrop hifiman) i
7xx (Massdrop AKG)
Wszystkie 4 modele na Massdrop


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Stoję przed wyborem zakupienia kolejnej pary słuchawek.
Tak jednych jak i drugich nie miałem nigdy okazji przesłuchać.
Niedawno zakupiłem chiński hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy (polecany na zagranicznych forach,
który poddałem modyfikacjom (lampy RTC 5654RT oraz opampy LM4562)
Początkowo chciałem zakupić DT990Pro lub AKG701
Jednak niedawno wpadły w moje ręce teksty o jubileuszowych słuchawkach Sennheiser HD58x...
...ponoć są na tych samych driverach co HD660.
 
Proszę w takim razie o radę osób które mają dane słuchawki odsłuchane...mają porównania.
O krótki opis jednych i drugich oraz ich porównania.
Możesz podać nazwę tego wzmacniacza, rozglądam się za jakimś

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Od jakiegoś czasu wałkuje ten temat. Wnioski:daj spokój dt990, nie warto
58x to seria = 600
6xx = 650

58X to 660s, a to oznacza brzmienie neutralne, analityczne i lekko rozjaśnione vs neutralne, pogrubione w wyższym basie, z przygaszoną górą (HD650 i HD600 w sumie też). Obie pary (58X/660s) mimo 150ohm i reklamowania, jako do użytku z portable (sic!), są według mnie wskazane tylko i wyłącznie, do łączenia z ciepłą i gęstą lampą.

 

K7XX grają lekką v-ką w porównaniu do w/w Sennheiser-ów, ale też w mojej ocenie, jest to najlepiej zbalansowana odmiana serii 7. Tutaj już są mniejsze wymagania odnośnie napędu, aczkolwiek im lepszej klasy, tym z lepszej strony się "pokażą".

 

HE-4XX posiadają dwie "twarze", fabrycznie neutralne, dobrze rozciągnięte pasmo (lepiej, niż w Sennheiser-ach), precyzyjne i ostrawe na górze, natomiast po włożeniu AKG Foam Net Pads, zmieniają się w neutralne, ciemniejsze, gęstsze i tylko nieznacznie mniej precyzyjne, ale za to bezpieczniejsze - kwestia preferencji. ;)

 

DT990 to v-ka, czyli efektownie, ale potrafi się dać we znaki podbita góra i bas. Osobiście łączyłbym je tylko z lampą, żeby wyrównać pasmo, a to

raczej są już znaczne koszta i nie ten budżet.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, neonlight napisał:

58X to 660s

Dokładnie tak jak napisał powyżej kolega...porównanie w YouTube: HD58x Jubille vs. HD660 

 

AKG może nie K7xx jednak białe K701 najbardziej mi się zewnętrznie podobały (w dłoniach ich nie trzymałem...opinia na podstawie zdjęć internetowych)

Duża jest różnica w brzmieniu tych dwóch par AKG? W Polskich serwisach za dość niskie kwoty można kupić używki AKG701 tudzież 702

 

W porównaniu do moich słuchawek AKG 550 mk2, Shure SRH440, Shure SRH840 chciał bym bardziej pełnego dźwięku, więcej basu (jednak nie zalewającego całego pasma)

Zdecydowanie większej wygody w użytkowaniu...SHURE męczą przy dłuższym słuchaniu, ucho się nagrzewa i poci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, neonlight napisał:

58X to 660s, a to oznacza brzmienie neutralne, analityczne i lekko rozjaśnione vs neutralne, pogrubione w wyższym basie, z przygaszoną górą (HD650 i HD600 w sumie też). Obie pary (58X/660s) mimo 150ohm i reklamowania, jako do użytku z portable (sic!), są według mnie wskazane tylko i wyłącznie, do łączenia z ciepłą i gęstą lampą.

 

K7XX grają lekką v-ką w porównaniu do w/w Sennheiser-ów, ale też w mojej ocenie, jest to najlepiej zbalansowana odmiana serii 7. Tutaj już są mniejsze wymagania odnośnie napędu, aczkolwiek im lepszej klasy, tym z lepszej strony się "pokażą".

 

HE-4XX posiadają dwie "twarze", fabrycznie neutralne, dobrze rozciągnięte pasmo (lepiej, niż w Sennheiser-ach), precyzyjne i ostrawe na górze, natomiast po włożeniu AKG Foam Net Pads, zmieniają się w neutralne, ciemniejsze, gęstsze i tylko nieznacznie mniej precyzyjne, ale za to bezpieczniejsze - kwestia preferencji. ;)

 

DT990 to v-ka, czyli efektownie, ale potrafi się dać we znaki podbita góra i bas. Osobiście łączyłbym je tylko z lampą, żeby wyrównać pasmo, a to

raczej są już znaczne koszta i nie ten budżet.

po włożeniu AKG Foam Net Pads, zmieniają się w neutralne, ciemniejsze, gęstsze i tylko nieznacznie mniej precyzyjne, ale za to bezpieczniejsze.

 

Sorki, nie znam słownika wyrazów opisujących słuchawki. 

Mówiąc bezpieczniejsze masz na myśli to że są bardziej uniwersalne względem różnego rodzaju muzyki? A może źródła? 

Kupię jedną z tych par:

HD 6XX 

HE 4XX

Od paru dni próbuję podjąć decyzję. Źródło : Fiio M9 + wzmacniacz, którego też szukam, nie wiem na razie czy powinienem kupić tranzystorowy czy jakąś hybrydę, a może lampowy? 

Możesz się wypowiedzieć na ten temat? Jaki rodzaj do każdej z tych słuchawek ?

Budżet na wzmacniacz ok. $150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, szymonetti napisał:

W porównaniu do moich słuchawek AKG 550 mk2, Shure SRH440, Shure SRH840 chciał bym bardziej pełnego dźwięku, więcej basu (jednak nie zalewającego całego pasma)

Z modeli wymienianych w tym wątku tylko dt990 mają więcej basu od AKG K550 mk2. Wszystkie są pomierzone na https://diyaudioheaven.wordpress.com/ O ile nie zawsze wykresy na tej stronie są super, to były robione na tej samej aparaturze, więc można dość dobrze zobaczyć względne różnice między nimi.

Podobną ilość basu będą miały HD58x, mają bardzo bezpośrednią manierę grania, wydaję mi się, że najlepiej się wpisują w wymagania. Ostatnio była nawet dyskusja o micie, że grają jak hd660s w wątku:

Ogólnie Z reviews trzeba oglądać z pewnym dystansem, bardziej rozrywkowo niż edukacyjnie :).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Mówiąc bezpieczniejsze masz na myśli to że są bardziej uniwersalne względem różnego rodzaju muzyki? 

Dokładnie to mam na myśli, w łatwy sposób możesz dostosować dźwięk pod własne preferencje.

 

Warunkiem, który trzeba spełnić, jest zakup mocnego wzmacniacza, który dobrze wysteruje HE-4XX. Najtańsza opcja to xDuuo ta-o1 lub ten osławiony SMSL sAp-II, lub drożej Aune T1.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dokładnie to mam na myśli, w łatwy sposób możesz dostosować dźwięk pod własne preferencje.
 
Warunkiem, który trzeba spełnić, jest zakup mocnego wzmacniacza, który dobrze wysteruje HE-4XX. Najtańsza opcja to xDuuo ta-o1 lub ten osławiony SMSL sAp-II, lub drożej Aune T1.
Ok, przyjrzałam się
Mam jedno pytanie, czy któryś z nich gra z efektem sali koncertowej (wczoraj, wieczorem doszedłem do wniosku co by mi najbardziej odpowiadało)
Znalazłem jeszcze coś takiego, co o tym myślisz?
US $135.27 6%OFF | Nobsound MS-10D MKII MS-10D MKIII wzmacniacz lampowy Próżniowe amplificador Bluetooth wzmacniacz USB 110 v lub 220 v MS 10D amplificador
https://s.click.aliexpress.com/e/c54JE3Qp

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, wfmsiekierka said:


Znalazłem jeszcze coś takiego, co o tym myślisz?
US $135.27 6%OFF | Nobsound MS-10D MKII MS-10D MKIII wzmacniacz lampowy Próżniowe amplificador Bluetooth wzmacniacz USB 110 v lub 220 v MS 10D amplificador
https://s.click.aliexpress.com/e/c54JE3Qp
 

 

Ło żesz. Ale wymysł. Wszystko ma, nawet z niską ceną :)

Ale chyba zagra jak się nazywa "Nobsound

 

Zresztą jeden Rosjanin już po nim pojechał:

 

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Ło żesz. Ale wymysł. Wszystko ma, nawet z niską ceną
Ale chyba zagra jak się nazywa "Nobsound
Hehe
Wracam do AMPa z efektem sali koncertowej, masz jakąś propozycję? (nie chodzi mi o jakiś ze specjalnymi efektami, a po prostu o to jak gra) Miałeś okazję odsłuchać AMPy które proponujesz, może jeden z nich?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ifi maja jakiś 3dsound ale jak to działa nie wiem.
Może lepiej wybrać słuchawki z dużą sceną?
Mam 2 pary na liście
Sennheiser hd 650
Hifiman 400
Jeszcze nie wiem które kupię

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Może tak jako ciekawostkę
US $45.54 31%OFF | 2018 Nobsound NS-02E Klasa 6N3 Lampowy Wzmacniacz Stereo Słuchawki HiFi Amp/Pre-Amp
https://s.click.aliexpress.com/e/xcfVzyz

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Nobsound xD
Znalazłem różne modele, czy z doświadczenia wiesz który zapewni efekt sali koncertowej, czy po porostu uważasz tą markę jako godną polecenia, tak za całokształt?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest ktoś ze śląska kto by chciał porównać swój wzmacniacz do tego Nobsound NS-08E po moich modyfikacjach?

Jak najbardziej chciał bym go porównać do dużo droższych konstrukcji (oczywiście droższych...w granicach rozsądku)

Jego muzykalność, sposób radzenia sobie z wymagającymi słuchawkami :) 

 

Możemy odsłuchać go na lampach Siemens 6ak5W, RTC 5654RT

Opampach LM4562 , podwójnych single OPA627AU wlutowanych na stolik oraz Burson v5i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności