Jump to content
  • 0

Słuchawki nauszne/wokółuszne + DAC | 1200-1500zł

Question

Cześć wszystkim, będę wdzięczny za pomoc w doborze słuchawek.

Obecnie korzystam z mocno niskobudżetowego zestawu - Takstar Pro80 + Fiio e10k Olympus 2. Chciałbym go wymienić na coś nieco lepszego.

Sprzęt będzie wykorzystywany praktycznie tylko do słuchania muzyki. Korzystam przede wszystkim ze Spotify, czasami trafią się płyty w tradycyjnej formie. Co do repertuaru to przede wszystkim metal i rock wszelakiej maści - od symfonicznego po death. Pozostałe gatunki zdecydowanie rzadziej.

Nie miałem do tej pory dłuższej styczności z wieloma modelami. Przed Takstarami miałem tylko Kossy UR-40, ale to już było dosyć dawno temu. Sam profil obecnego zestawu nawet mi odpowiada - ogólnie Takstary bardzo szybko mi podeszły. Pamiętam, że testowałem też wtedy bodajże Soundmagic HP150 i wydały mi się jakieś takie bez powera. Podobnie było z jakimiś Beyerami (chyba DT770). Niestety nie pamiętam do czego były podpinane w sklepie (mp3store we Wrocławiu). Biorąc pod uwagę różnorodność brzmień w metalu i rocku szukam czegoś raczej uniwersalnego. Lubię kiedy słuchawki dobrze podkreślają styl utworu - symfoniczny power metal ma być epicki, a powolny, ciężki utwór powinien być jak walec (oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji - wiadomo o co chodzi). Tak jak pisałem wyżej - sporo modeli wydaje mi się mocno przytłumiona i nijaka, więc szukam czegoś co zagra raczej bardziej wyraziście.

Lubię kiedy słuchawki raczej solidnie wyciszają otoczenie, ale wolałbym to połączyć z względną wygodą użytkowania. Noszę okulary i nie przepadam za płytkimi, uciskającymi uszy padami. Lubię raczej kiedy uszy bez problemu mieszczą się w środku. Fajnie by było jakby po godzinie, dwóch użytkowania nie bolała głowa i tak dalej.

Co do DACa to nie mam zupełnie wiedzy na ten temat, więc zdaję się tylko na Wasze sugestie.

Cena - wolałbym raczej nie naginać górnej granicy. Wiadomo, że jeśli za niewiele więcej (1600-1800) dostanę coś wartego przetestowania, to chętnie sprawdzę, ale bez przesady. Nie chciałbym się też bawić w modowanie oryginalnych modeli i raczej nie interesują mnie używane modele - nie ogarniam na tyle tematu, żeby tak kombinować.

Edited by Norbi145

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet