Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 500 zł


pszemson

Pytanie

Chciałem się poradzić odnośnie wyboru słuchawek.

Do tej pory używałem tylko słuchawek dousznych z czego najbardziej zadowolony byłem z Sennheiserów MX 880 a obecnie mam Cresyn (o ile dobrze pamiętam) C500E które mnie nie porwały.

Mam jeszcze leciwe już Sennhesery HD 555. Do stosowanie doków zmusił mnie panujący od ładnych kilu lat trend a poniekąd przekonały moje dedykowane do HTC U11 słuchawki HTC USonic.

Muzyka prawie każda - Hans Zimmer, Pink Floyd, AC/DC, Daft Punk jak i wszystkie hity radiowe typu Lady Gaga, Luis Fonsi, Camila Cabello.

W muzyce lubię wyraźny bas ale który nie niszczy pozostałych pasm i świeżość jaką wnoszą pasma wysokie, dlatego u mnie EQ ma zawsze kształ łódki.

 

Początkowo moje myśli krążyły wokół Sennheiserów IE 40 PRO lub IE 60, jednak obawiam się dostępnych w internecie recenzji tych słuchawek.

Trochę waham się nad dopłaceniem do dostępnych jeszcze Phonaków Audeo PFE 112 ale z uwagi na niedostępność już filtrów, bardzo wysoką cenę podyktowaną niską dostępnością (ma je tylko Sonus Mobile) cieżko mi usprawiedliwić ten zakup. Słuchawki muszą posłużyc kilka lat i nie chcę inwestować co rok w sprowadzane z zagranicy filtry po 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
12 minut temu, pszemson napisał:

Tyle że Aune E1 na ceneo są za minimum 599... 😕

Ikko mają ciekawą stylistykę ale niestety trochę przekraczają budżet, Oriolus w sumie prawie ten sam budżet co Ikko. 😕

 

E1 za 480zł z pełną gwarancją od samego dystrybutora Aune.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, chico99 napisał:

iBasso IT01

IT01 mają ciut za luźny sub-bas zwłaszcza, jak nie dostaną dostatecznej porcji prądu, więc mogą nie być najlepszym wyborem. Poza szeroko proponowanymi Aune E1 mam dwie - IMO - lepsze propozycje, choć jedna z nich będzie wymagać ewentualnej dopłaty. Pierwsza to Ikko OH1 do dostania u Audeos, a druga to Anew U1 dostępne w AudioHeaven. Osobiście, biorąc pod uwagę to co zostało napisane w otwierającym poście, poszedłbym w Anew U1 jak dzik w kartoflisko :D Na obecny moment i Sennki i Audeo to z mojej perspektywy doskonały pomysł... na utopienie swoich funduszy :D

 

P.S. Na szybko - Ikko zagrają lżej od mid-basu do niższej średnicy, klarownie, z dosyć wyraźnym sub-basem. generalnie świetnie zestrojone, uniwersalne słuchawki, ale jak ktoś lubi solidny wygar, to zabraknie nieco wypełnienia i impaktu w wymienionych rejonach. U1 są gładsze, cieplejsze i ich jedyną w sumie wadą są brak etui (betka) i brzmiące nieco nosowo męskie wokale na słabszych realizacjach. Poza tym obie konstrukcje osobiście uwielbiam i moje recki będą (niestety) pełne peanów pochwalnych i usilnego szukania słabych punktów.

 

P.S.2. I tak bym chyba wybrał, mogąc dopłacić, Oriolus Finschi, ale to już jest niestety z mojej strony miłość bezwarunkowa ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tyle że Aune E1 na ceneo są za minimum 599... 😕

Ikko mają ciekawą stylistykę ale niestety trochę przekraczają budżet, Oriolus w sumie prawie ten sam budżet co Ikko. 😕

Edytowane przez pszemson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Vaiet napisał:

P.S.2. I tak bym chyba wybrał, mogąc dopłacić, Oriolus Finschi, ale to już jest niestety z mojej strony miłość bezwarunkowa ^^

 

Co ciekawszego prezentują Finschi od OH1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czystą, niczym nieskrępowaną radochę w dużym skrócie. W mniejszym skrócie, mają zdecydowanie większy, choć nie tak dobrze fakturowany bas. No ale nie będę tu recki pisał. Jeszcze odrobinę cierpliwości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I teraz mi koledzy namieszali. Zaciekawiłem się tymi hybrydami i jest dylemat, Finschi czy OH1. 50 zł różnicy... 

Chyba że są jakieś promki na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, pszemson napisał:

I teraz mi koledzy namieszali. Zaciekawiłem się tymi hybrydami i jest dylemat, Finschi czy OH1. 50 zł różnicy... 

Chyba że są jakieś promki na forum?

Raczej musiałbyś indywidualnie rozmawiać i z Audeos, i z AH o ewentualne rabaty ;)

 

P.S. Etui w Finschi nie ma sobie równych!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności