Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Fostex T610 vs T60rp


core3m

Pytanie

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 godzin temu, core3m napisał:

hej,

miał ktoś z Was możliwość słuchać w/w słuchać (najlepiej a/b na ciepłym lub neutralnym torze). P. Ryka mówi, że t60rp przyjemniejsze w odbiorze, a tutaj na forum czytałem, że jednak th610 "gładsze", a T60RP tną górą.

Jak to jest  z nimi ? 🙂

dzięki

 

Ja miałem okazję.

T60RP są inaczej strojone niż TH610, czyli grają monitorowo, z bardziej płaską charakterystyką, dobrze prowadzonym i kontrolowanym basem i przejrzystymi wysokimi.

TH610 grają bardziej V-ką - mają podkreślony, pogrubiony bas, średnicę wycofaną i zarazem mniej czytelną oraz zaakcentowane energetyczne wysokie.

Lepiej wypadają pod względem głębi i przestrzeni, ale gorzej pod względem spójności pasma, separacji dźwięków i czystości przekazu.

T60RP są trudniejsze w wysterowaniu, stąd przy braku mocy mogą wydawać się suche i krzykliwe ale nigdy bym nie powiedział, że tną górą.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Andrewek napisał:

Na Twoim miejscu pomyślałbym też o T50RP z padami od Brainwavz HM5 zamiast o T60RP.

Cześć 

Jak się mają T50RP vs Sennheiser hd 650,nie wnikając w cenę które są lepsze(muzyka:vocal Deep house, smooth Jazz, Adele, Sade, rock) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Compton napisał:

Ja miałem okazję.

T60RP są inaczej strojone niż TH610, czyli grają monitorowo, z bardziej płaską charakterystyką, dobrze prowadzonym i kontrolowanym basem i przejrzystymi wysokimi.

TH610 grają bardziej V-ką - mają podkreślony, pogrubiony bas, średnicę wycofaną i zarazem mniej czytelną oraz zaakcentowane energetyczne wysokie.

Lepiej wypadają pod względem głębi i przestrzeni, ale gorzej pod względem spójności pasma, separacji dźwięków i czystości przekazu.

T60RP są trudniejsze w wysterowaniu, stąd przy braku mocy mogą wydawać się suche i krzykliwe ale nigdy bym nie powiedział, że tną górą.

 

Dzięki za odp.

Zauważyłem, że masz Audeze LCD-XC w podpisie. Świetne słuchawki, ale jak dla mnie miały momentami zbyt nieobliczalną wyższą średnicę/górę (może wina okablowania/nagrań bo próbowałem z nimi na Sugden HA-4, więc powinno być ok). Jak się mają TH610 do nich ? Widziałem porównanie na audiofanatyku, że TH610 mają nieco dalszą średnicę, ale że górą jest gładsza - czy zgodziłbyś się z tym ? Które z nich są przyjemniejsze w odbiorze ? Czy ewentualnie TH610 są czułe na zmianę toru (czy da rade torem uplastycznić średnicę).

Edytowane przez core3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

Cześć 

Jak się mają T50RP vs Sennheiser hd 650,nie wnikając w cenę które są lepsze(muzyka:vocal Deep house, smooth Jazz, Adele, Sade, rock) 

Myślę, że żadne lepsze, kwestia preferencji :) T50RP będa jaśniejsze, bardziej bezpośrednie i czyste w brzmieniu, a HD650 bardziej ocieplone i złagodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie porównywałem XC do TH610 bezpośrednio więc się nie odniosę.

LCD-XC, to takie słuchawki, że w zależności jaki zastosujesz wzmacniacz czy okablowanie, tak zagrają.

Mogą brzmieć wolno, dudniąco, jak i jasno czy pikantne. Ale nawet wymiana interkonektu może zmienić im charakter brzmienia - wygładzając pasmo czy wnieść wielowarstwową przestrzeń.

Z TH610 nie eksperymentowałem torami - co prawda słuchałem ich na różnych torach i to w odstępach czasu, ale zdanie mam takie, że im cieplejszy tor, tym bardziej zabija ich charakter i ujednolica brzmienie.

Na pewno z Fostexami jest miej zabawy z systemem niż z Audeze. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak z tą góra ? Th610 mają przyjemniejsza "od ręki" od xc ?

Śp. @Soundman1200 wspominał, że z Questylem graly mu aż zbyt ciemno na fabrycznym kablu, a chłop doceniał Nightawki, a ogólnie mozna wyczytać o ich tendencji do sybilizacji - ale pewnie takie wrażenie przez źle dobrany tor ?

 

Edytowane przez core3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie słuchałem TH610 i XC na tym samym torze, tak że nie wiem które są przyjemniejsze.

Np Fostexy na Woo Audio WA-8 grały całkiem gładko, więc wszystko zależy na czym będziesz słuchał.

Na pewno bardziej dającymi po uszach jest wyższy model, czyli TH900, ale to też ogólnie wyższy poziom grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, core3m napisał:

A jak z tą góra ? Th610 mają przyjemniejsza "od ręki" od xc ?

Śp. @Soundman1200 wspominał, że z Questylem graly mu aż zbyt ciemno na fabrycznym kablu, a chłop doceniał Nightawki, a ogólnie mozna wyczytać o ich tendencji do sybilizacji - ale pewnie takie wrażenie przez źle dobrany tor ?

 

 

Do XC nie porównam bo ich nie znam, ale 610 na pewno "od ręki" nie są gładkie i przyjemne w górnej części pasma. Jak połączysz je z gładkim źródłem (a takim jest Questyle CMA600i o którym pisał Soundman) to faktycznie będzie to grało fajnie i dosyć gładko ale jak połączysz je z jasnym, ostrym torem to może być ostro, bo one na górze są dosyć "gorące" dlatego z tego co pamiętam to np. @Jaworrr wybrał do nich Mojo zamiast iFI Black Label. Wszystko zależy więc od tego z czym j e sparujesz. To, że 900-tki są bardziej zaznaczone na skrajach to też się zgodzę.

 

Nawiązując jeszcze do postu niżej, to uważam, że 610 z dobrym torem będą uniwersalne - zagra to z wykopem, względną muzykalnością ale też detalicznie i szybko.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, vonBaron napisał:

Co by nie pisać o XC to dźwiękowo półka, półtorej wyżej od TH-610.

 

Te półki i skalowanie sprzetu to pojęcia dość umowne. Dlatego szukam czegoś nawet za mniejsze kasę byle mi zagrało uniwersalnie.

Zauważyłem że "połki wyżej" potrafią często ze złymi nagraniami parę półek nizej.

Szukam po prostu czegoś uniwersalnego teraz. Na ten moment gra albo zbyt mulasto, albo zbyt agresywnie (w skali większości moich nagrań). 

Edytowane przez core3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności