Skocz do zawartości

odtwarzacz przenośny + słuchawki


Dskwarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Przymierzam się do zakupu odtwarzacza przenośnego mp3 + słuchawek wokółusznych + ewentualnie dac/amp do połączenia słuchawek do pc (staruszek)

Odtwarzacz - jak najmniej bajerów a jak najbardziej melodyjny.

Słuchawki - raczej o charakterze liniowym, dobra scena, detaliczne ale nie męczące, co by trąbka Miles'a Davis'a nie zakuła w ucho, brrr ale nie chcę też rozlazłego basu co się wlecze jak smród po gaciach... nadające się zarówno do przenośnego grajka jak i do podłączenia do pc.

Dac/amp - dobry i tani :D 

 

Muzyka głównie jazz, blues i rock - ogólnie mało elektroniki a głownie muzyka instrumentalna.

 

Obecnie zamęczyłem sansaclip sport z oryginalnymi słuchawkami w zamian z sennheiser hd 201 (z senkami lepiej mi się słuchało, niż na oryginalnych, chociaż do ideału brakowało, oj brakowało)

 

Budżet, dość skromny, całość bym chciał zamknąć w ok 2 tyś. +/- 500 pln.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowy, czyli AudioQuest NightOwl Carbon ? Tutaj cena ok 1.5 tys. Do 1 tys. chyba ciężko będzie kupić nowego pionka ? 

Edytowane przez Dskwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się, chociaż ja skłaniam się ku nowemu, ewentualnie potestowym. Może jakiś tańszy model słuchawek lub tańszy odtwarzacz. Zresztą mniej więcej procentowo, więcej przeznaczyć na słuchawki Czy odtwarzacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta propozycja jest świetna. Sam mam Hawki x2 i kocham je miłością czystą i dozgonną.

Jest tylko jeden problem wiążący się z oczekiwaniami wyrażonymi powyżej:

1. Hawki to w żadnej mierze nie są słuchawki liniowe - trąbka Davisa będzie wycofana - od 600 Hz spory zjazd w dół.

2. O Pionku można powiedzieć prawia samo dobre, ale nie to, że jest muzykalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchawki lepszym wyborem by były AudioQuest NightOwl Carbon czy NightHawk ? Czym się one różnią ?

Poczytałem trochę i zbierają w większości pozytywne opinie.

Jakaś tańsza alternatywa dla tych słuchawek ?

 

Pionek, hm jak mało muzykalny to może coś innego ?

Generalnie najwięcej muzyki i tak będzie z dysku wgrane, ewentualnie żeby była obsługa Spotify, i WiFi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czym sowy od jastrzębi się różnią ? 

Czy do nich tylko pionek pasuje ?

A np. słuchawki Hifiman He 400/4xx ? też maja dobre opinie.. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, otwarte będą teoretycznie bardziej wygodne.

Dźwiękowo różnią się między sobą ?

Powiedz, a tańszy może jakiś niższy model pionka ?

 

A do C10, jakie słuchawki mógł byś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C10 - rzeczywiście świetny odtwarzacz, ciężko o coś tak muzykalnego, szczególnie w tej cenie. Oprócz różnic już wymienionych Jastrzębie bardziej pogłosowe, większa scena, lepsza holografia. Sowy z kolei "normalniejsze", chyba bezpieczniejszy wybór. C10 raczej bym w ciemno, bez posłuchania, do Audioquestów nie polecił. Na twoim miejscu kupiłbym lepsze słuchawki i bardziej budżetowego grajka. Shanling m3s, może nawet m1. Z droższych np. Fiio Q5. Do C10 raczej inne słuchawki, może chico99 coś wymyśli. Może Focal Listen.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności