Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio postanowiłem jednak targać owle do pracy gdyż w iemach bym jednak nie wysiedział tyle godzin i ogólnie jest całkiem ok, gra i buczy jak powinno, więc poszukuję jakiegoś w miarę przenośnego źródła do Owli. Ostatnio kupilem NW-A45, ale nie do końca pasowała mi sygnatura (trochę za mały skok jakości w porównaniu do ceny), więc zwróciłem.

 

Miałem swego czasu Mojo i jak bardzo lubię ten sprzęt, to jednak do Owli chyba średnio pasuje, zawęży lekko scenę i jest za mało techniczny.

 

Szukam DAPa do ok 4tys złotych (ale za mniej tez by było fajnie). Musi dobrze komponować się z Owlami, liczę na lekko większą rozdzielczość i separację. Dobrze by było, żeby player był w miarę dostępny do nabycia w Polsce, nie był to Fiio (mam pewną niechęć do tej firmy po zakupie jednej rzeczy x lat temu) i trzymał na baterii z te 8 godzin. Tidal może być, ale nie musi.

 

Propozycje: AK 70 MkII, moze jedynka? SR15?

 

A może rzucić wszystko w cholerę, kupić DF Red, podpiąć do Note 8 i mieć święty spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham Owli z KANNem i bardzo mi się te połączenie podoba. Tu robiłem mały opis:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Destruktor napisał:

Wszystko fajnie, ale 5k to jednak trochę za dużo :(

 

Ja KANNa kupiłem w promocji mp3store za 3800, a potem był egzemplarz w komisie za blisko 3k. Myślę, że da się kupić w dobrej cenie jak popytać/poszukać. Za 5k to i ja bym go nie wziął.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owle dobrze zgrywają się z iBasso DX150 z amp6 , scena jest wielka, ale góra jest gładka, więc jeśli nie podeszło Mojo to amp6 odpada. Natomiast z Amp8  to może być to czego szukasz. Wtedy dochodzi jeszcze wymiana kabla na balans bo amp8 tylko taką dziurkę posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod DX150. Z tym tylko, że AMP6 jednak wygładza nieco skraje i względem WM1A wyraźnie obcina ilościowo sub-bas. Stąd IMO AMP8 plus kabel na miedzi od Smoka to jest to. Ja ten kabelek mam, z Owlami super sprawa i osobiście choć uwielbiam brzmienie stocka, to ta miedź gra jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP3store ma nadal AK380 do wzięcia demo za 4500zl. Dość długo im nie schodzi to może coś jeszcze ugrasz. A wtedy miałbyś super grajka w budżecie. Jak nie grzeje Cię tidal offline to fajny wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, retter napisał:

Co takiego ci nie pasowało w a45? Może określ ciemny jasny tonalnie to ma być grajek?

Tylko owle i ety to chyba dość inne granie? 

Niezbyt wielki upgrade w stosunku do note 8 - grało to lepiej, ale z rozdzielczością minimalnie wyższą i separacją, a chciałbym więcej i rozdzielczości i separacji.

 

Inne, ale mi to nie przeszkadza. Dla mnie najważniejsza jest ilość detali i separacja instrumentów, samo rozłożenie tonalności jest drugorzędne, poza tym Owle wciąż będą głównymi słuchawkami, ety tylko do tramwaju więc traktujmy je tutaj trochę "z doskoku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham na Fiio X7II i jestem zadowolony. Wolę to od Owli z Aune S6. Z tego co "nausznie" sprawdziłwm podobało mi się też  z Shanling M5s, choć teoretycznie nie powinno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bendezar napisał:

Ja słucham na Fiio X7II i jestem zadowolony. Wolę to od Owli z Aune S6. Z tego co "nausznie" sprawdziłwm podobało mi się też  z Shanling M5s, choć teoretycznie nie powinno.

 

Z tego co pamiętam dźwięk X7II to się zapewne zgodzę, że z Owlami grałby przyjemnie, na pewno daje sporo wypełnienia i przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zróbmy mały post podsumowujący aktualną sytuację na rynku, biorąc pod uwagę uzyskane w różny sposób przeze mnie informacje, lub dostarczone w wiadomościach prywatnych, za co dziękuję :) :

 

AK 70 mkII : nie zgrywa się z Owlami

AK Kann: Za drogo

Pionek 300R: nie warto dopłacać względem 100R

Onkyo DP-1: jak wyżej

Pionek 100R: ciężki do kupienia, problemy z wtykami, responsywność średnia do dobrej

Ibasso DX150 z ampem7: różne problemy z softem,lagi,zacięcia, nawet jeśli ostatecznie rozwiązywalne to jednak nie zachęca

 

O czymś zapomniałem? (Fiio pomijam bo i tak go nie kupie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności