Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki do IBASSO DX120


krzysp3

Pytanie

Witam wszystkich.

Właśnie stałem się posiadaczem DAP IBASSO DX120. Słuchawki, którymi dysponuję to Sennheiser HD 565 Ovation. Są już pełnoletnie więc powoli nadszedł czas na zmianę.

W specyfikacjach dot. Ibasso DX120 wyczytałem, że moc DAP-a wyjściu zbalansowanym jest około 4-krotnie większa niż na SE. Słuchając muzyki na  HD565 podłączonych do wyjścia SE, muszę ustawiać głośność DAP na około 80-90% (przy wyłączonym GAIN) żeby usłyszeć wszystkie szczegóły nagrania (FLAC). Domyślam się, że powodem może być impedancja słuchawek (okolice 150 Ohm), ich wiek oraz otwarta konstrukcja.

I teraz pytania:

1. Czy wykorzystanie wyjścia zbalansowanego zapewni mi możliwość odsłuchu przy niższych ustawieniach głośności ? 

2. Jeśli odpowiedź na 1-sze pytanie jest na TAK to czy wystarczy wymienić w kablu słuchawkowym do HD565 Jack 3.5 3-pinowy na 2.5 4-pinowy, separując oba tory L i R ?

3. Jeśli odpowiedź na 1-sze pytanie jest na NIE to jakie słuchawki wokółuszne polecacie w cenie do 1500 zł (ewentualnie 2000 zł jeśli brzmienie mnie zachwyci)? Zależy mi średnicy i szerokości sceny. Bas ma znaczenie drugorzędne. Czy powinny być niskoimpedancyjne (czytaj łatwe do wysterowania) ? Czy dodatkowo na kablu w wersji "zbalansowanej" ?

HD565 traktuję jako "poligon doświadczalny" do przeróbek i testów bo i tak planuję zakup nowych słuchawek.

 

Dziękuję

Krzysiek

 

Edytowane przez krzysp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
2 godziny temu, olopancio00 napisał:

Czy oprócz HE400I polecisz coś jeszcze co testowałeś?

 

DX158 ciekawie gra z Fidelio X2 (ver. balans mod by Perul) plus zbalansowana plecionka na miedzi Perula.

Jest synergia z HD600, amp8 znakomicie uzupełnia te nauszniki, mocowo spokojnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1) Tak.

2) Zależy jak jest masa pociągnięta. Może się okazać konieczna wymiana całego okablowania.

3) Z DX150 fajnie się zgrywają iBasso SR1 (nie wiedzieć czemu...), ale jak ma się do niego DX120, to nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, ablak napisał:

Właśnie zamówiłem sobie kabelek zbalansowany do HD650 i DX120 i mam nadzieję graniczącą z pewnością że słuchawki będą wyraźnie lepiej wysterowane.

 

Obawiam się, że DX120 nie wysteruje prawidłowo HD650 nawet po balansie.

Próbowałem DX150(AMP6) z HD650 i niewiele z tego wyszło. HD650 to nauszniki stacjonarne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.02.2019 o 18:20, chico99 napisał:

 

Obawiam się, że DX120 nie wysteruje prawidłowo HD650 nawet po balansie.

Próbowałem DX150(AMP6) z HD650 i niewiele z tego wyszło. HD650 to nauszniki stacjonarne.

A może na HD660s ?  W końcu to 150 Ohm.

A co powiecie na zestaw Ibasso DX120 + słuchawki planarne np. HIFIMAN HE-400i a nawet Sundara. Impedancja rzędu 35 omów ze skutecznością ~94dB. W końcu 35 omów to znacznie mniej od 150.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.04.2019 o 07:16, chico99 napisał:

 

Mam Meze99cls na srebrze od JD podłączałem do amp6 i było średnio.

Z amp8, nie próbowałem, ze względu na brak kabelka zbalansowanego.

 

HD600 wyglądają strasznie czy polecił byś HD 660s lub HD 650.

Lubię słuchawki z soczystym basem a słucham głównie rocka, popu, bluesa, muzyki instrumentalnej i hip hopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator
2 minuty temu, olopancio00 napisał:

 

HD600 wyglądają strasznie czy polecił byś HD 660s lub HD 650.

Lubię słuchawki z soczystym basem a słucham głównie rocka, popu, bluesa, muzyki instrumentalnej i hip hopu.

HD600 strasznie, a 650 ok? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności