Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe do 400zł max


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jeszcze niedawno kompletnie nie miałem tego dylematu i muszę przyznać że trochę ostatnio wypadłem z tego co się na rynku dzieje.

Mianowicie, lewa słuchawka w moich Ostry KC06a padła całkowicie i nagle, przez co muszę kupić jakieś doki.

Nie wiem co obecnie jest na topie i szczerze mówiąc od kiedy w ogóle patrzyłem na temat doków pojawiło się tyle firm i modeli że będzie naprawdę ciężko to na własną rękę przeorać.

Z konkretów, szukam słuchawek dokanałowych do max 400zł. Jeśli da się taniej to będę tylko zadowolony.

KC06a pasowały mi dźwiękowo, komfort również bo założyłem na nie pianki w stylu shure olives (nie pamiętam czy były oryginalne)

Najmilej do tej pory z doków które posiadałem wspominam Yamahy eph-100 - barwa, sygnatura itp trafiały w punkt.

 

Modele które wysondowałem i obecnie grają pierwsze skrzypce na liście do wyboru to:

 

Final e3000 - gdzieś przeczytałem że jeśli lubię eph100 to poczuje się jak w domu ale obawiam się o delikatność kabla

 

Ibasso it01 - tu chyba na plus jest wymienny kabel i gniazda w słuchawkach ale nie wiem jak to podejdzie dźwiękowo i jak sama budowa słuchawki będzie leżeć w uchu.

 

Tin audio t2 - tylko dlatego że dużo o tych słuchawkach słychać w różnych miejscach internetu.

 

TFZ tequila 1 - bo obecnie można je wyrwać z penon audio za okolice 260zł (promka ponad 50%)

 

Muzyka to głównie hard rock i lekkie rodzaje metalu, ale poleci też czasem coś w stylu Hola Baumann'a a także zdarza się pop.

 

Jeśli obecnie da się osiągnąć klasę dźwięku KC06a wydając okolice 100zł na wynalazki w stylu KZ, TRN itp. to też to rozważę, ale wolałbym trzymać się modeli z oficjalną dystrybucją w Polsce.

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling ME 100, bardzo dobre słuchawki tylko do @Maysternapisz o jakiś rabat i się zmieścisz w budżecie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powyższe propozycje, ale to jednak nie dla mnie. Mówiłem o max 400zł, propozycje sporo od tej ceny odbiegają.
Na forum się pewnie ze 2 lata nie udzielałem, Maystra kojarzę, ale prosić o 20% rabatu byłoby mi bardzo głupio.

Coś nowego, bez konieczności pisania o rabaty w budżecie który podałem?

Czy może jest jakiś posiadacz e3000 który wcześniej miał Yamahy eph100 i może porównać?

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Shure'y są warte nie więcej niż 200 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RHA po Yamahach nie bardzo, zalecałbym wcześniejszy odsłuch bo możesz się zdziwić ;). Dla mnie były zdecydowanie po jasnej stronie i nie miały dużo basu (za to fajnej jakości z konkretnym zejściem).

 

E3000 to zdecydowanie lepszy trop moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, naczesany napisał:

No to przepłaciłem. A po czym tak wnioskujesz? Ja mam po rekablingu na miedzi 7N. Grają lepiej niż NuForcy 700, które były przebasowione.

 

Teraz słuchawki do 200 pln mają lepszy dźwięk a o wykonaniu i wyposażeniu nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Yamaszki Ci pasowały, to może RHA MA750? Chociaż chyba one nie są tak ciemne i basowe.
Rha miałem przez moment i nie pasowały mi jeśli chodzi o ułożenie w uchu. Nie mogłem tak dobrać tipsów żeby nie mieć wrażenia wypadania jednej ze słuchawek.
Dźwięk był ok, ale tylko ok z tego co pamiętam.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie obecnie mam dylemat czy brać Finale e3000 vs dokładanie do ibasso albo jeszcze więcej dołożyć do aune e1.
Prawdopodobnie każde rozwiązanie ma swoje plusy.
Czy są tu posiadacze e3000 i czy możecie mi powiedzieć jak trwałe są te słuchawki? Kabelek wygląda cieniutko.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady. Gdybym trzymał się założonego budżetu spróbowałbym e3000. Gdybym chciał odrobinę przekroczyć to skusiłbym się na Aune e1.

 

Ale jednak stwierdziłem że doków zbyt rzadko używam i wystarczą mi tańsze więc wziąłem TRN V80 od kolegi z forum, zobaczymy czy się przyjmą.

 

Temat można zamknąć. Czy to się jakoś zgłasza do zamknięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności