Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

1000XM3 i wzmacniacz?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Tak ostanio zakupiłem 1000xm3 i zastanawiam się czy mając OnePlus 5 obsługującego LDAC jest sens kupić jakiś wzmacniacz słuchawkowy który trochę polepszy jeszcze jakość dzwięku? Czy to bezcelowe?

 

Dzięki za odpwiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BT nic nie poprawi. Słuchawki bt z reguły są tak zrobione, że brzmienie z wbudowanego wzmacniacza jest bardzo dobre i nie ma sensu poprawy poprzez używanie ich jako wersji kablowej ze wzmacniaczem. Jeżeli nie pasuje Ci brzmienie 1000XM3 a możesz jeszcze je zwrócić, to moge polecić Ci WH900N. Lepiej grające ale z gorszym ANC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Po BT nic nie poprawi

Jakby przesłał dźwięk z telefonu do wzmacniacza po BT, a następnie podłączył słuchawki kabelkiem to jest możliwość zwiększyć moc. Trzeba się tylko zorientować, czy słuchawki po kablu nie grają gorzej.

 

5 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Słuchawki bt z reguły są tak zrobione, że brzmienie z wbudowanego wzmacniacza jest bardzo dobre i nie ma sensu poprawy poprzez używanie ich jako wersji kablowej ze wzmacniaczem.

Ciekawe, bo na każdych słuchawkach BT, które testowałem przydałoby mi się więcej mocy.

 

5 godzin temu, pawelekdabek napisał:

WH900N. Lepiej grające ale z gorszym ANC

Skąd te wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Caution napisał:

Ciekawe, bo na każdych słuchawkach BT, które testowałem przydałoby mi się więcej mocy

Może słabe źródło 🤔 Zależy jeszcze co kto lubi ale nie zdarzyło mi się, żebym na moich WH900N słuchał na maksymalnej skali. Zależy też w jakiej aplikacji słuchałeś, u mnie yt był zawsze bardziej cichy niż Tidal. Na maksymalnej głośności słuchawek i telefonu słuchanie nie było ani trochę komfortowe a ja i tak lubię słuchać bardzo głośno. 

4 godziny temu, Caution napisał:

Skąd te wnioski?

No wydaje mi się, że z odsłuchów ale mogę się mylić...

4 godziny temu, Caution napisał:

Jakby przesłał dźwięk z telefonu do wzmacniacza po BT, a następnie podłączył słuchawki kabelkiem to jest możliwość zwiększyć moc. Trzeba się tylko zorientować, czy słuchawki po kablu nie grają gorzej.

Shanling to niezbyt mocne źródło jako amp ale tak tylko porównam. Żeby tę samą głośność na kablu uzyskać co przy połączeniu bt musiałem głośność podnieść o 20 kilka pkt więcej. Naprawdę wydaje mi się, że nie ma sensu kupować ampów do słuchawek bt. Miałem też wcześniej SMSL M3 i mimo mocy którą oferował, nie zauważyłem poprawy w jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Caution napisał:

Jakby przesłał dźwięk z telefonu do wzmacniacza po BT, a następnie podłączył słuchawki kabelkiem to jest możliwość zwiększyć moc. Trzeba się tylko zorientować, czy słuchawki po kablu nie grają gorzej.

 

Ciekawe, bo na każdych słuchawkach BT, które testowałem przydałoby mi się więcej mocy.

 

Skąd te wnioski?

Ad.1 Sony grają gorzej po kablu.

Ad.2 Na pewno nie w każdych, sprawdzone (słucham bardzo głośno!)

Ad.3 WH-H900n grają lepiej od flagowca (według mnie i nie tylko), ANC słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te forumowe uwielbienie dla 900n jest dla mnie niezrozumiałe :) niewygodnie słuchawki z kiepskim anc i dla mnie niewyróżniającą się jakością dźwięku.

BTW - 1000xm3 dostały ostatnio update softu, który zmienił troszkę sygnaturę dźwiękową.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, neonlight napisał:

Ad.1 Sony grają gorzej po kablu.

Grają gorzej po kablu na wyłączonym zasilaniu. Wystarczy je wtedy włączyć i jest normalnie. Aż dziwi mnie, że tak mało osób o tym wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pawelekdabek napisał:

Grają gorzej po kablu na wyłączonym zasilaniu. Wystarczy je wtedy włączyć i jest normalnie. Aż dziwi mnie, że tak mało osób o tym wie.

 

Czyli odpala się elektronika w słuchawkach i zamienia analog na cyfre i z powrotem na analog. Tylko po co wtedy słuchać po kablu i pakować kasę we wzmaka jak i tak przetworzy to elektronika ze słuchawek? Już pomijając to, że trzeba dodatkowo i tak baterię ładować. Nie ma dla mnie takie zastosowanie sensu.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 10:51, cross099 napisał:

Cześć,

 

Tak ostanio zakupiłem 1000xm3 i zastanawiam się czy mając OnePlus 5 obsługującego LDAC jest sens kupić jakiś wzmacniacz słuchawkowy który trochę polepszy jeszcze jakość dzwięku? Czy to bezcelowe?

 

Dzięki za odpwiedzi.

 

Widzę że różne dywagacje tu odchodzą, które być może idą w stronę rozmycia problemu tytułowego, więc jak pozwolę sobie odpowiedzieć krótko i zwięźle:

 

W takiej konfiguracji, ten model telefonu i te słuchawki bezprzewodowe - jest to całkowicie bezcelowe. Chcesz lepszego dźwięku kupujesz słuchawki przewodowe i źródło do nich. Z 1000XM3 każda inna kombinacja to ślepa uliczka i stawianie problemu na głowie.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 900n 1000x 1000xm2 1000xm3 QC25 QC35 i QC35II i 1000xm3 najbardziej mi odpowiadały. Zastanawiałem się, czy mozna coś polepszyć i dlatego też pisałem tutaj ten temat. Ale skoro nic to nie poprawi to nie ma po co szukać czegokolwiek. Kablowych słuchawek miałem już dość a zależało mi też na ANC w związku z wykonywaniem pracy w open space.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hesus666 napisał:

Te forumowe uwielbienie dla 900n jest dla mnie niezrozumiałe :) niewygodnie słuchawki z kiepskim anc i dla mnie niewyróżniającą się jakością dźwięku.

 

+1 :)

 

47 minut temu, pawelekdabek napisał:

Grają gorzej po kablu na wyłączonym zasilaniu. Wystarczy je wtedy włączyć i jest normalnie. Aż dziwi mnie, że tak mało osób o tym wie.

 

Pewnie dlatego, że po kabel sięgają dopiero jak padnie bateria :D

W sumie logiczne ;)

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cross099 napisał:

Słuchałem 900n 1000x 1000xm2 1000xm3 QC25 QC35 i QC35II i 1000xm3 najbardziej mi odpowiadały. Zastanawiałem się, czy mozna coś polepszyć i dlatego też pisałem tutaj ten temat. Ale skoro nic to nie poprawi to nie ma po co szukać czegokolwiek. Kablowych słuchawek miałem już dość a zależało mi też na ANC w związku z wykonywaniem pracy w open space.

 

Chcesz mieć dobre ANC i słuchawki bezprzewodowe, masz 1000XM3 i w tej konfiguracji nic nie poprawisz, szkoda nawet kombinować.

 

1 godzinę temu, hesus666 napisał:

Te forumowe uwielbienie dla 900n jest dla mnie niezrozumiałe :) niewygodnie słuchawki z kiepskim anc i dla mnie niewyróżniającą się jakością dźwięku.

 

+1

Miałem i mam podobne odczucia, aczkolwiek siedziałem cicho, bo skoro budzą zachwyt, to niech budzą, ale nie u mnie :) Te słuchawki nie są złe, znaczy nie dramatyczne, ale wybitne też nie, ot takie średniaki.

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czyli odpala się elektronika w słuchawkach i zamienia analog na cyfre i z powrotem na analog. Tylko po co wtedy słuchać po kablu i pakować kasę we wzmaka jak i tak przetworzy to elektronika ze słuchawek? Już pomijając to, że trzeba dodatkowo i tak baterię ładować. Nie ma dla mnie takie zastosowanie sensu.
Przede wszystkim jest znacznie głośniej, recenzje na cnecie, tomshardware potwierdzają, że słuchawki grają lepiej na kablu i są dziesiątki opinii na head-fi, że po kablu są lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 13:01, SlawekR napisał:

+1

Miałem i mam podobne odczucia, aczkolwiek siedziałem cicho, bo skoro budzą zachwyt, to niech budzą, ale nie u mnie :) Te słuchawki nie są złe, znaczy nie dramatyczne, ale wybitne też nie, ot takie średniaki.

Zaciekawił mnie Twój wpis i sprowokował do zadania pytania - jakie słuchawki BT według Ciebie, mają lepszą jakość dźwięku od WH900n, pomijając kwestie wygody i NC? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności