Skocz do zawartości

Oriolus MKII i Mellianus – rzut uchem


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

na dłuższą metę, też wolę energetyczną jasność, ale dla odmiany coś ciepłego lubię

 

w sumie mam r2pro i r2s, ale one nie chcą się skalować i grają najlepiej z telefonu lub M0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zibra napisał:

No to może Awayeah porówna je do Flares Pro, bo te akurat mam obecnie?

 

Ciężko tak z pamięci :)

Mellianus nie słyszałem i nie usłyszę, chyba że uda mi się zapisać na tą dłuugą listę oczekujących ;)

MKII są kapitalne - chyba jedyne dojrzałe dźwiękowo hybrydy jakie słyszałem (K3003 też są dobre, ale moim zdaniem MKII są jednak lepiej doszlifowanym przez inżynierów dziełem audio).

Zazwyczaj efektowi wow towarzyszą mniejsze lub większe wady -  w przypadku Oriolusów tak nie ma (przynajmniej dźwiękowo). Zgadzam się chyba w pełni z piękną recką @Inszy'ego.

 

Flares Pro, jak to na dynamiki przystało, nie zrobią tak dobrego pierwszego wrażenia jak dobre armatury. Niemniej po długich odsłuchach myślę, że Pro będą na tym samym mniej więcej poziomie co Oriolus MKII (tak generalnie). Oriolus MKII będzie przewyższał Pro w wyższej średnicy i wyższych, bo niestety tu Flares nie są idealne (na piankach najlepiej ukazujących zdolności techniczne Flaresów, przełom wyższej średnicy przed czy po wygrzaniu ciągle pozostaje trochę za chudy i zbyt metaliczny jak na mój gust, natomiast na dobrze dobranych Comply tych wad nie ma, ale traci się odrobinę powietrza i rozdzielczości). Flares'y za to mają trochę lepiej zdefiniowany bas.

 

Obecnie ze względu na przecenę, Flaresy to oczywisty wybór. Jednakże pomijając dodany moduł bluetooth, nie udało mi się znaleźć źródła z którym złapały by specjalną synergię. Może w sobotę się to uda jak będę miał okazję posłuchać Alo Audio Dual Mono.

 

Jak budżet jest to dobrze mieć obie pary :) a i kilka innych też nie zaszkodzi :D

Dla fanów dynamików lepsze będą Pro, dla fanów armatur... pewnie ER4XR/SR. Oriolusy są idealne dla osób, które chcą smakować obydwu światów, bez konieczności pójścia na jakieś istotne kompromisy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Najner said:

Skoro już rozmawiają Szanowni Panowie o słuchawkach dokanałowych w cenie Opla Corsy 2009 rok+kolor biała perła+podgrzewane zagłówki, to mógłby ktoś porównać KSE1200? :D 

A weź, ten Opel ma za dużo basu, średnica za mała, góra za nisko. Brak sceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Najner napisał:

Skoro już rozmawiają Szanowni Panowie o słuchawkach dokanałowych w cenie Opla Corsy 2009 rok+kolor biała perła+podgrzewane zagłówki, to mógłby ktoś porównać KSE1200? :D 

 

to dopiero jakby Spawn posłuchał to się dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności