Skocz do zawartości

Uszkodzony kabel w słuchawkach


CSVRQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Po 2 latach użytkowania kabel w moich słuchawkach hyperx Cloud się ,,połamał". Dźwięk teoretycznie działa ale w pewnym ułożeniu kabla lewa słuchawka nie działa. Zastanawiam się nad lutowaniem kabla ale musiałbym go skrócić. Czy też bardziej opłacało by się wymienić kabel od słuchawek i od mikrofonu? Chciałbym wymienić też Jacka ponieważ też sprawia wrażenie bardzo podanego na uszkodzenie lub wyrwanie. (sprawa dotyczy tylko pokazanego na zdjęciu kabla od słuchawek nie od mikrofonu) Prosiłbym o podesłanie konkretnych linków do allegro. Z góry dziękuję. 

IMG_20190219_204514.jpg

IMG_20190219_202935.jpg

IMG_20190219_204537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wtyczkę montażową np neutrik albo amphenol. Utnij kabel kilka milimetrów za przełamaniem. Odizoluj te śmieszne "sznureczkowe" kabelki i walcz z ich lutowaniem. Pasta lutownicza może być pomocna ;]

Oczywiscie lepiej by było wymienić cały kabelek, ale w tym przypadku i przy zastosowaniu - jak się domyslam - gamingowym nie miałoby to większego sensu. Chyba, że baaardzo chcesz, to takie np dwa metry Canare Starquada powinny spełnić swoje zadanie :)    

Edytowane przez CoATI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymienić kabelek na nowy, lutowanie tego czegoś co widać na zdjęciach jest bardzo niefajne. I jak się nie ma doświadczenia i odpowiedniego sprzętu/materiałów to można się zdenerwować. Tego się nie "odizolowuje" tylko upala izolację w kontrolowanych warunkach termicznych, przekazując ciepło z odpowiedniego topnika, nie za dużo, żeby nie spalić przewodnika i nie za mało, żeby skutecznie usunąć izolację. Mechaniczne usuwanie tej izolacji to nie jest dobry pomysł. 

Nie wiem na ile autor tematu czuje się na siłach, ale jakoś czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardziej jestem przekonany do wymiany całego kabelka ale teraz pytanie na jaki i jak? Jakimś specjalistą nie jestem ale trochę się na temacie znam. Gdybyście mogli podesłać linki do allegro konkretnych produktów to byłbym wdzięczny. I zależy mi też na tym aby kabel rozdzielał się na końcu tak jak w oryginale czyli na 2 jacki do mikrofonu i głośników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wymieniasz na coś porządnego typu Canare, albo coś podobnego do tego co jest - zależy ile chcesz inwestować.

Nie wiem od czego dokładnie jest ten kabel, ale wygląda na podobny jakościowo, a cenę ma super (możesz od razu ze 3 takie kupić na zapas)

https://allegro.pl/oferta/kabel-montazowy-z-wbudowanym-mikrofonem-sluchawki-7285387095?fromVariant=7533049780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności