Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Bardzo prosze o pomoc w wyborze Nausznych Słuchawek + DAC + Wzmacniacz 1500-1800zł


bedukamion

Pytanie

Hej!
Zwykle jestem z tych kupujących, którzy przed zakupem nowego sprzętu najpierw powoli sie w niego wkręcają, orientują i dużo na jego temat czytają. Tym razem po prostu brak mi na to czasu!
Postanowiłem zatem zaryzykować i kupić słuchawki w "ciemno" ale za ta z Waszą rekomendacją :)
Urodziło mi się dziecko a pracuje przy komputerze w domu po 11-12h. Zestaw ma byc pożytkowany tylko przy kompie podczas pracy. Muzyka odtwarzana głownie online spotify, czasem YT.
Słucham głównie elektronicznych softowych beatów, lżejszych Housów, chilloutu i spokojnych stepów. Niekiedy, ale niestety za rzadko włącze Zeppelinów czy Dorsów.

Bardzo bym Was prosił o doradzenie przy wyborze słuchawek oraz jakiegos Daca ze wzmacniaczem. Pula pieniązków jaka dysponuje to 1500-1800zl na calosc.

Zeby nie bylo ze nie zrobilem absolutnie nic to to moj wybor:
https://mp3store.pl/article/1608-smsl-v2-silveraudiophile-dac-headphone-amp-promocja.6970141850151.2016380332539192155.html
https://mp3store.pl/szukaj?controller=search&search_query=Sennheiser+HD650

Jestem Wam bardzo wdzieczny z kazda pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 18.02.2019 o 21:03, bedukamion napisał:

Bardzo bym Was prosił o doradzenie przy wyborze słuchawek oraz jakiegos Daca ze wzmacniaczem. Pula pieniązków jaka dysponuje to 1500-1800zl na calosc.

 

Możesz też poczytać o Hifiman He 400/4xx. Słuchawki otwarte, planarne, wygodne - do dostania teraz w znakomitej (wg mnie) cenie, u nas na forum można kupić. Chłopaki Ci polecą jakiegoś dobrego DAC\AMPa do tego i powinieneś być zadowolony. Ja byłem bardzo zadowolony i w sumie to nie wiem do końca czemu je sprzedałem, a gust muzyczny mam podobny :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, czytając komentarze w tej dyskusji naszło mnie żeby kupić DT990 PRO 250ohm. Może wyjaśnię sytuację, od paru lat używam tylko IEM, wszystkie nagłowne zostały sprzedane tak że nie mam możliwości przetestowania różnic odbioru muzyki pomiędzy słuchawkami pełnowymiarowymi,a IEM. Czy możecie wypowiedzieć się czego mogę oczekiwać?
Moje IEM też są w tym przedziale cenowym co DT990 PRO, a nawet droższe.
Słucham takiej muzyki jak vocal Deep house, smooth Jazz, Sade, Enya,rock.
Będę wdzięczny, pozdro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Panowie, czytając komentarze w tej dyskusji naszło mnie żeby kupić DT990 PRO 250ohm. ...

 

Moje nadal się wygrzewają, ale już teraz jestem bardzo zadowolony. Dlatego je polecałem :) 

 

Jutro kurier dostarczy nowy wzmacniacz (hybryda z jedną lampą). Jestem bardzo ciekaw czy zrobi się cieplej :)

 

Cena jest IMHO na tyle atrakcyjna, że warto spróbować. Ja bynajmniej nie żałuję :)

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Moje nadal się wygrzewają, ale już teraz jestem bardzo zadowolony. Dlatego je polecałem  
 
Jutro kurier dostarczy nowy wzmacniacz (hybryda z jedną lampą). Jestem bardzo ciekaw czy zrobi się cieplej
 
Cena jest IMHO na tyle atrakcyjna, że warto spróbować. Ja bynajmniej nie żałuję
 
Czym się różnią dźwiękowo od 80ohm?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych które najczęściej używam to Macaw gt600s do miasta i Moondrop kanas pro w domu. Odtwarzacze Hifiman mega mini i Fiio M9. Oczekuję od słuchawek relaksu.
Moje pytanie można potraktować teoretycznie: pełnowymiarowe 250ohm vs IEM 32ohm, jaka jest różnica słyszalna,bo jeśli różnią się przede wszystkim rozmiarem to sobie odpuszczę

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Nicodem napisał:
34 minuty temu, marek_m napisał:
 
Moje nadal się wygrzewają, ale już teraz jestem bardzo zadowolony. Dlatego je polecałem emoji4.png 
 
Jutro kurier dostarczy nowy wzmacniacz (hybryda z jedną lampą). Jestem bardzo ciekaw czy zrobi się cieplej emoji4.png
 
Cena jest IMHO na tyle atrakcyjna, że warto spróbować. Ja bynajmniej nie żałuję emoji4.png
 

Czym się różnią dźwiękowo od 80ohm?

 

Jak bym miał też wersję 80 Ohm, to pewnie mógłbym coś napisać, ale jako, że nie mam, to nie napiszę nic :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podłączę się do pytania, bardziej uniwersalne i przestrzenne będą sennheiser HD 6XX z massdropa czy HiFiman H4xx? Jako źródło Sabaj DA3 lub aune x1s Cena podobna z tym że H4XX jak napisał Najner do wziącia u nas na forum, od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, TempleInDreams napisał:

Podłączę się do pytania, bardziej uniwersalne i przestrzenne będą sennheiser HD 6XX z massdropa czy HiFiman H4xx? Jako źródło Sabaj DA3 lub aune x1s Cena podobna z tym że H4XX jak napisał Najner do wziącia u nas na forum, od ręki.

 

Dla mnie 6xx mają za bardzo wycofaną średnicę i taki lekki kocyk w porównaniu do HE4xx. Sennki grają ciut bardziej Vką, trochę cieplej. Ja wolę zdecydowanie hifimany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Najner napisał:

 

Dla mnie 6xx mają za bardzo wycofaną średnicę i taki lekki kocyk w porównaniu do HE4xx. Sennki grają ciut bardziej Vką, trochę cieplej. ...

 

41 minut temu, neonlight napisał:

6XX i wycofana średnica?! V-ka?! :o

 

Taka sytuacja :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Najner napisał:

HD650 to to samo, co 6xx? Bo jeżeli tak, to wg mnie ma lekko wycofaną średnicę (w porównaniu do na przykład K702) :)

Podobnież to samo, ale nie ma takiej opcji, żeby HD650 i HD6XX miały wycofaną srednicę, słuchałeś uszkodzonych lub coś nie tak z torem. Przecież seria 6 gra właśnie bardzo średnicowo, jak mało które. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, neonlight napisał:

Podobnież to samo, ale nie ma takiej opcji, żeby HD650 i HD6XX miały wycofaną srednicę, słuchałeś uszkodzonych lub coś nie tak z torem. Przecież seria 6 gra właśnie bardzo średnicowo, jak mało które. :)

 

 

Możesz mieć rację - wszystkie moje słuchawki są średnicowe, a ja czasem chciałbym tej średnicy jeszcze więcej. Może to moje wypaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.02.2019 o 23:59, neonlight napisał:

Posłuchaj dla odmiany DT990, a gwarantuję, że od razu średnica w HD650/6XX wskoczy na swoje miejsce. :P

Tu się zgadzam w 100% - dt990 nie grały mi w żadnym paśmie, to jest chyba do dzisiaj mój największy muzyczny zawód. Buła na basie, wycofana średnica i sycząca na lewo i prawo góra :D Poszły jakoś po dwóch tygodniach używania do kolejnego użytkownika na forum. Ale porównaj sobie sennki do K70x i daj znać co myślisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tu się zgadzam w 100% - dt990 nie grały mi w żadnym paśmie, to jest chyba do dzisiaj mój największy muzyczny zawód. Buła na basie, wycofana średnica i sycząca na lewo i prawo góra Poszły jakoś po dwóch tygodniach używania do kolejnego użytkownika na forum. Ale porównaj sobie sennki do K70x i daj znać co myślisz
Ale porównaj sobie sennki do K70x i daj znać co myślisz

Mówisz o AKG? Jeśli tak to jak się one mają do 6XX? Muzyka vocal Deep house, smooth Jazz, Adele, Sade, rock

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Woww!! Ale dyskusja sie tu wywiazala!!! Dzieki wielkie wszystkim za dobre rady.

Tak naprawde po pierwszych dwoch komentarzach zadzwonilem zeby zamowic AQ razem z poleconym z dac (byla promo na 1900) ale niestety sie wyprzedaly i zostalem z niczym :)
Jutro jade do lokalnego hifi sklepu cos posluchac... ale wiem ze to znow spowoduje jedno wielkie zastanawianie sie ktorego chcialem uniknac.

Szczerze to te Hifiman He 400/4xx  nie wygladaja najgorzej. tez calkiem dobrze o nich pisza.

Co do wczesniejszych komentarzy. to otartych sluchawek potrzebuje nie aby nie obudzic dziecka tylko po to zeby bylo mi wygodnie na glowie przez 10h :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

Mówisz o AKG? Jeśli tak to jak się one mają do 6XX? Muzyka vocal Deep house, smooth Jazz, Adele, Sade, rock

 

Nie da się wg mnie wskazać lepszych słuchawek z tej pary, bo one są po prostu zupełnie inne ;) Musisz posłuchać sam. Ja zdecydowanie wolę szkołę AKG - jest szerzej, czyściej, wyższa średnica piękna. Ktoś inny może napisać, że on woli Sennheisery i też będzie miał rację - wszystko zależy od preferencji. Ja 10 razy na 10 wezmę AKG.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Nie da się wg mnie wskazać lepszych słuchawek z tej pary, bo one są po prostu zupełnie inne Musisz posłuchać sam. Ja zdecydowanie wolę szkołę AKG - jest szerzej, czyściej, wyższa średnica piękna. Ktoś inny może napisać, że on woli Sennheisery i też będzie miał rację - wszystko zależy od preferencji. Ja 10 razy na 10 wezmę AKG.
Grzebałem trochę w sieci,tak żeby się upewnić mowa o AKG K701 lub K702, bo 70X nie znalazłem

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Najner napisał:

Napisałem tak, bo 701 i 702 to sonicznie te same słuchawki ;) Tak, chodziło mi właśnie o nie. Sorki za niedopowiedzenia.

 

Prawie, 702 mają o kilka dB na basie więcej. Ja bym wolał K712/K7XX z racji większej ilości basu. R70X to też bdb. propozycja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To ja dorzucę K712  (K7xx)i R70x, jeśli nie dasz rady znaleźć np. Nighthawk lub HE4xx. Relaks gwarantowany, bardzo lekkie i wygodne konstrukcje.

Mam pytanie. HE4xx, to słuchawki nisko omowe, nie musiałbym wydawać 400-500pln na wzmacniacz do mojego DAPa. Tylko że chcę podnieść ogólną kulturę jakości audio. Co myślisz czy HE4xx są w stanie konkurować z Sennheiser hd 650/Massdrop x Sennheiser hd 6XX + wzmacniacz? I jeśli możesz odnieś się też do wspomnianych AKG 701/702. k7xx odpadają bo nie lubię takiej konstrukcji, mam na myśli ten wystający ponad głowę druciany pałąk.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności