Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Bardzo prosze o pomoc w wyborze Nausznych Słuchawek + DAC + Wzmacniacz 1500-1800zł


bedukamion

Pytanie

Hej!
Zwykle jestem z tych kupujących, którzy przed zakupem nowego sprzętu najpierw powoli sie w niego wkręcają, orientują i dużo na jego temat czytają. Tym razem po prostu brak mi na to czasu!
Postanowiłem zatem zaryzykować i kupić słuchawki w "ciemno" ale za ta z Waszą rekomendacją :)
Urodziło mi się dziecko a pracuje przy komputerze w domu po 11-12h. Zestaw ma byc pożytkowany tylko przy kompie podczas pracy. Muzyka odtwarzana głownie online spotify, czasem YT.
Słucham głównie elektronicznych softowych beatów, lżejszych Housów, chilloutu i spokojnych stepów. Niekiedy, ale niestety za rzadko włącze Zeppelinów czy Dorsów.

Bardzo bym Was prosił o doradzenie przy wyborze słuchawek oraz jakiegos Daca ze wzmacniaczem. Pula pieniązków jaka dysponuje to 1500-1800zl na calosc.

Zeby nie bylo ze nie zrobilem absolutnie nic to to moj wybor:
https://mp3store.pl/article/1608-smsl-v2-silveraudiophile-dac-headphone-amp-promocja.6970141850151.2016380332539192155.html
https://mp3store.pl/szukaj?controller=search&search_query=Sennheiser+HD650

Jestem Wam bardzo wdzieczny z kazda pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 hours ago, bedukamion said:

[ciach]
Postanowiłem zatem zaryzykować i kupić słuchawki w "ciemno" ale za ta z Waszą rekomendacją :)
Urodziło mi się dziecko a pracuje przy komputerze w domu po 11-12h. Zestaw ma byc pożytkowany tylko przy kompie podczas pracy. Muzyka odtwarzana głownie online spotify, czasem YT.
[ciach]
https://mp3store.pl/szukaj?controller=search&search_query=Sennheiser+HD650
 

 

Po pierwsze - jak pojawiło się dziecko to wg mnie musisz zastanowić się na poważnie czy otwarte czy zamknięte słuchawki.

Plusy otwartych - przy cichszym odsłuchu słyszysz czy np dziecko się obudziło :). Przy głośniejszym - możesz mu przeszkadzać, ale z mojej praktyki wynika, że przy dziecku nie należy chodzić na palcach. Przez to można sobie niezłego problemu narobić. Moje (a mam bliżniaczki) słodko spały przy muzyce, gadaniu itd. Znajomych - musiała być cisza grobowa w domu "bo dzieci śpią". 

Ale tym wchodzimy w wątek o wychowaniu, off-top :)

 

Bez odsłuchu zakup może nie być najlepszym wyborem, ale jeśli nie masz teraz czasu to pomyśl otwarte/zamknięte i zawęź wybór tutaj na forum.

W sumie odpowiedzi jakie dostałeś są bardzo odpowiednie - wybór między Nighthawk czy Owl załatwia Ci sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, audionanik napisał:

Wow! Limited Black Edition. Miałem, bardzo fpyte. Myślałem, że zniknęły z rynku.

Ale nie łudź się - AQNH są zdecydowanie lepsze:P

Ja też je miałem i były mocno nie.. fpyte.  :D

 

Mocna v-ka (dużo większą od poprzedniej, zwykłej sztuki 990Pro) wyprana średnica i ssssssyczeniem chciały mnie zabić. Pewnie ta słynna... "powtarzalność" produkcyjna Beyer-a, więc być może dostałem tą "lepszą" sztukę. :P

 

Ps.

I nie, nie była to kwestia ubitych padów w staruszkach. ;)

 

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

He He, 10 minut w necie i o każdym produkcie można zebrać dowolną ilość skrajnych opinii 😃

Nie wyłączając DT990, AQ Nighthawk Carbon, itd....... 😄

 

Przykład, pierwszy z brzegu 😂

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Caution napisał:

Wszystko fajnie, tylko marną on ma moc.

Sabaj DA3 spokojnie napędzi NH, bo one są bardzo skuteczne, jednak w tym przypadku to nie jest dobre połączenie, DFR powinien zdać lepiej egzamin.

1 minutę temu, Caution napisał:

Sugerowano tez DT990, a tu już może nie być za ciekawie.

Nie tylko nie będzie "za ciekawie", co w ogóle nie będzie ciekawie, do DT990 tylko stacjonarka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Da3 to stacjonarka, chciałem kiedyś kupić do użytku mobilnego, ale producent powiedział że się nie nadaje (mam na myśli połączenie ze smartfonem)

Haha.. w sumie racja, bo drenaż baterii jest konkretny, ale mi bardziej chodziło o jego wydajność prądową, a pod tym względem jest to typowe portable,

oczywiście poza nielicznymi wyjątkami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.02.2019 o 21:03, bedukamion napisał:

... Zestaw ma być pożytkowany tylko przy kompie podczas pracy....

 

Skąd pomysł, że autor wątku chce wzmacniacza / DAC'a przenośnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy 300 złotych, to zależy od dokonanych wyborów.

 

Z "dużych" nausznych słuchawek mam obecnie dwa modele: DT770 Pro 80 Ohm (550 PLN) i DT990 Pro 250 Ohm (520 PLN). Obie pary napędzam wzmacniaczem Pro-Ject Head Box S (530 PLN), a od soboty będzie jeszcze wzmacniacz / DAC Taga Harmony THDA-200T (850 PLN). Nie mam wątpliwości, że dla wielu taka kombinacja to !@#$%, ale autorowi polecam sprawdzić na własnej skórze / uszach ;) 

 

Opinie internetowe mają to do siebie, że są tylko opiniami :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może coś takiego
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx?utm_source=linkshare&referer=UT45Z5
Prawie 70tyś sprzedanych
Ocena od użytkowników 5/5

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

A może coś takiego
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx?utm_source=linkshare&referer=UT45Z5
Prawie 70tyś sprzedanych
Ocena od użytkowników 5/5

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Może dodam że kupiłem w tym sklepie DAP i IEM i nie płaciłem podatku, towar był wysłany do Niemiec i z tamtą do Polski.
Przy składaniu zamówienia są wszystkie informacje, koszt przesyłki (parę $) i opłaty importowe($0)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności