Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zużywanie słuchawek


Hitsu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie Philips Fidelio X2 kupione na amazonie UK w 2015.

Pamiętam jak dosłownie dupę urywały jak je założyłem i podpiąłem pod xonara w PC (w stosunku do starych Philips SHP8900)

Słuchawki były mocno używane czyli czasami cały dzień (6-8h) miałem je na głowie i słuchałem muzyki (tak na 30-50% głośności) przez ostatnie lata.

Ostatnio ojciec przywiózł z Anglii Pioneer SE-MHR5 i o dziwo grają lepiej niż Fidelio, w sensie są bardziej szczegółowe oraz cześciej mnie łapię "gęsia skórka" jak słucham ulubione kawałki.

X2 są w porównaniu takimi "ciepłymi niewyraźnymi kluchami", tylko jakby "przestrzeń" jest lepsza, w sensie dźwięk nie jest taki zbity.

Fidelio X2 było statystycznie ponad Sennheiser HD600, a ten model Pioneera jest tak na oko niższą półką, więc zacząłem się zastanawiać czy po prostu mi się nie zużyły z czasem.


To jak w końcu jest? Czy słuchawki / głośniki zużywają się z czasem / gorzej odwzorowują dźwięk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hitsu napisał:

Fidelio X2 było statystycznie ponad Sennheiser HD600

Odważna teza

 

15 minut temu, Hitsu napisał:

Czy słuchawki / głośniki zużywają się z czasem / gorzej odwzorowują dźwięk? 

Oczywiście, wszystko się zużywa. Dopóki nie słyszysz pierdzenia driverów to z twoimi słuchawkami absolutnie wszystko ok

 

18 minut temu, Hitsu napisał:

X2 są w porównaniu takimi "ciepłymi niewyraźnymi kluchami", tylko jakby "przestrzeń" jest lepsza, w sensie dźwięk nie jest taki zbity.

Dokładnie, każde X2 takie są. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie podpinałeś do dźwiękówki w PC, to efekty mogły być różne. 

W grę wchodzi jeszcze kwestia toru. X1, X2 zagrają nawet z lepszym fonem przyzwoicie. Skrzydła już rozwiną z porządnym dapem.

Senki to wysoko ohmowe nauszniki, potrzebują mocnego i solidnego piecyka, inaczej zagraję sucho i rachitycznie.

 

4 godziny temu, Hitsu napisał:

Fidelio X2 było statystycznie ponad Sennheiser HD600,

Z całym szacunkiem do Fidelio, mam i bardzo lubię X1 i X2, HD600 to jednak legenda ... i te uwielbiam.

 

Nie sądzę żeby przetworniki, w słuchawkach, się zużyły po kilku latach. Już prędzej w Twojej dziurce coś nie teges.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta recepta - przesiądź się na te Pioneery, może to po prostu Twoje brzmienie? Droższy nie znaczy lepszy, osobiste preferencje są rozmaite, często wbrew zdrowemu rozsądkowi. Np. wolę swoje AKG K530LTD od Sennków HD600 - porównywałem na tym samym wzmacniaczu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hitsu napisał:

Mam obecnie Philips Fidelio X2 kupione na amazonie UK w 2015.

Pamiętam jak dosłownie dupę urywały jak je założyłem i podpiąłem pod xonara w PC (w stosunku do starych Philips SHP8900)

Słuchawki były mocno używane czyli czasami cały dzień (6-8h) miałem je na głowie i słuchałem muzyki (tak na 30-50% głośności) przez ostatnie lata.

Ostatnio ojciec przywiózł z Anglii Pioneer SE-MHR5 i o dziwo grają lepiej niż Fidelio, w sensie są bardziej szczegółowe oraz cześciej mnie łapię "gęsia skórka" jak słucham ulubione kawałki.

X2 są w porównaniu takimi "ciepłymi niewyraźnymi kluchami", tylko jakby "przestrzeń" jest lepsza, w sensie dźwięk nie jest taki zbity.

Fidelio X2 było statystycznie ponad Sennheiser HD600, a ten model Pioneera jest tak na oko niższą półką, więc zacząłem się zastanawiać czy po prostu mi się nie zużyły z czasem.


To jak w końcu jest? Czy słuchawki / głośniki zużywają się z czasem / gorzej odwzorowują dźwięk? 

Byś chociaż jakoś sformatował ten tekst, zamiast na pałę kopiować z forum na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sprawdzałem w zeszłym tygodniu wątek ale zapomniałem odpisać.

 

Dziękuje wszystkim co dodali jakąś wartość do wątku.

 

Jeszcze spróbuje wymienić pady i ew. kabel.

Chociaż mam wrażenie, że słuchawki się nie zużyły i zwyczajnie kupiłem coś o "nie moim brzemieniu".

 

Te pioneery są świetne dla mnie, ale są niewygodne jak się nosi więcej niż 1-2h (zbyt mocno obciskają uszy).

 

Możliwe że będę się rozglądał za Sennheiser HD600 albo HD800, ale to chciałbym w realu przetestować jak one brzmią.

Też coś postaram się obczaić z high-endu ze słuchawek zamkniętych (i mile widzianych w miarę przenośnych), bo pioneery nie nadają się do dłuższego noszenia.

 

PS. Mam w PC Asus Xonar STX II Essence.

Edytowane przez Hitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Hitsu said:

 

Możliwe że będę się rozglądał za Sennheiser HD600 albo HD800, ale to chciałbym w realu przetestować jak one brzmią.

Też coś postaram się obczaić z high-endu ze słuchawek zamkniętych (i mile widzianych w miarę przenośnych), bo pioneery nie nadają się do dłuższego noszenia.

 

PS. Mam w PC Asus Xonar STX II Essence.

 

Ja jestem po poszukiwaniach fajnych zamkniętych. Ostałem się z D7200 DENON bo mi podeszły i kupiłem okazjonalnie.

Ale jakbyś szukał to fajnie brzmiały mi też LCD-XC - zdecydowanie warto spróbować. Obydwie słuchawki już z tych droższych niestety.

 

A co do HD600 i HD800 (szczególnie) to niech się wypowiedzą inni ale wg mnie możesz mieć kłopot z napędzeniem ich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności