Skocz do zawartości
  • 0

Stojaki na słuchawki


Nicodem

Pytanie

Jakie patenty polecacie? 

Stojaki, wieszaki itp. Także na IEM.

 

Np z jednymi słuchawkami otrzymałem w gratisie od forumowicza stojak jak w załączniku. Wygląda całkiem całkiem ale mam obawy co do padów. Mam wrażenie że będą się odkształcać bo jest na nie spory nacisk. Ma to sens co piszę czy przesadzam? 

 

 

Screenshot_20190218-072331__01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wg mnie na pełnowymiarówki najlepszy patent to stojaki tego typu:
https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/aluminiowy-stojak-na-sluchawki-rooms-design-fs-pro-czarny/

Nie ma obaw o pady i nie ma punktowego nacisku na pałąk.

 

IEMy trzymam w etui, jedynie staram się nie nawijać za mocno w okolicach słuchawek i wtyku, żeby nie generować niepotrzebnych naprężeń. Minus taki, że jak kabel jest sztywny to po wyjęciu nie idize go naprostować idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy jakie pady - Beyerdynamicowe się uklepują zdecydowanie, a to wpływa na dźwięk. Za to padziochy od Brainwavz z pianką pamięciową trzymałem często w ciasnych etui i nic im się nie działo, po wyjęciu moment i wracały do pierwotnej formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minutes ago, bachankas said:

Zależy jakie pady - Beyerdynamicowe się uklepują zdecydowanie, a to wpływa na dźwięk. Za to padziochy od Brainwavz z pianką pamięciową trzymałem często w ciasnych etui i nic im się nie działo, po wyjęciu moment i wracały do pierwotnej formy.

 

Nie no, rozwaliłeś mnie tym. Jak zwykle w każdym pytaniu o audio odpowiedź jest - "to zależy, bo...." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Nicodem napisał:

 

Nie no, rozwaliłeś mnie tym. Jak zwykle w każdym pytaniu o audio odpowiedź jest - "to zależy, bo...." :)

Bezpieczniej jest założyć, że nacisk przyspiesza zużycie padów, ale są wyjątki. Nigdy nie masz czarno-białych zależności, zwłaszcza w audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minutes ago, bachankas said:

Bezpieczniej jest założyć, że nacisk przyspiesza zużycie padów, ale są wyjątki. Nigdy nie masz czarno-białych zależności, zwłaszcza w audio :)

 

Jedna jest - zawsze jest coś lepszego dostępne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak widzę te stojaki za setki złotych, to ogarnia mnie pusty śmiech. Sorry chłopaki, ale wydawanie takiej kasy na kawałek drewna lub metalu, to lepsza psychodela, niż kabel za kilkaset dolców ;D Dlaczego? Bo za dwucyfrową sumę można mieć coś takiego kozackiego, jak to :D

 

big_statywsluchawkowybialy1.jpg?lm=15335

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jak widzę te stojaki za setki złotych, to ogarnia mnie pusty śmiech. Sorry chłopaki, ale wydawanie takiej kasy na kawałek drewna lub metalu, to lepsza psychodela, niż kabel za kilkaset dolców ;D Dlaczego? Bo za dwucyfrową sumę można mieć coś takiego kozackiego, jak to
 
big_statywsluchawkowybialy1.jpg?lm=1533568608
Oczywiście. Podasz link?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Nicodem napisał:
2 minuty temu, Vaiet napisał:
Jak widzę te stojaki za setki złotych, to ogarnia mnie pusty śmiech. Sorry chłopaki, ale wydawanie takiej kasy na kawałek drewna lub metalu, to lepsza psychodela, niż kabel za kilkaset dolców ;D Dlaczego? Bo za dwucyfrową sumę można mieć coś takiego kozackiego, jak to emoji3.png
 
big_statywsluchawkowybialy1.jpg?lm=1533568608

Oczywiście. Podasz link?

https://www.synciesli.pl/statyw-na-sluchawki-62.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do doków (i jako podręczny do nausznych) fajnie spisują się K&M, które mają wycięcie na końcu w tym celu: https://audeos.pl/pl/searchquery/wieszak/1/phot/5?url=wieszak

 

Do nausznych Rooms lub podobne konstrukcje, gdzie konstrukcja dobrze dopasowuje się do opaski pałąka: https://audeos.pl/pl/searchquery/stojak/1/phot/4 lub coś jak w/w przez Vaieta. Kwestia wykonania, materiału itp. jakie nas interesuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minutes ago, Mayster said:

Do nausznych Rooms lub podobne konstrukcje, gdzie konstrukcja dobrze dopasowuje się do opaski pałąka: https://audeos.pl/pl/searchquery/stojak/1/phot/4 lub coś jak w/w przez Vaieta. Kwestia wykonania, materiału itp. jakie nas interesuje.

 

Te są bezsprzecznie ładne i spory wybór wariantów. Cena - do oceny przez każdego zainteresowanego. Dzięki za lnk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Vaiet napisał:

Jak widzę te stojaki za setki złotych, to ogarnia mnie pusty śmiech. Sorry chłopaki, ale wydawanie takiej kasy na kawałek drewna lub metalu, to lepsza psychodela, niż kabel za kilkaset dolców ;D Dlaczego? Bo za dwucyfrową sumę można mieć coś takiego kozackiego, jak to

 

Stojak na słuchawki można nawet samemu sobie zrobić, a te zaoszczędzone kilkaset złotych wydać np. na płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkopię temat, bo znalazłem ciekawy stojak/wieszak, który nie wymaga wydania fortuny. To Multibrackets MB1893, dostępny w PL sklepach za około 80 zł w wersji czarnej. Są inne kolorki, ale droższe - w tym srebrna, biała, miedziana itp. Kawał grubej blachy, masywny, ładnie obrobiony. W miejscu na pałąk jest silikonowa nakładka, krawędzie są wzorowo wykończone. Wizualnie minimalizm pełną gębą.

 

Jedynie nie do końca podoba mi się jak rozwiązano spód, ale to już kwestia gustu. Zamiast podkładek jest tam samoprzylepna taśma 3M. Jeśli ktoś nie planuje ruszać stojaka, to nawet dobrze, dodatkowe zabezpieczenie. Wolę jednak mobilność, statyw być może przyda się do zdjęć, więc muszę usunąć taśmę i wykleić tam silikonowe nóżki.

 

1a.jpg

 

Edit: Tylko weźcie pod uwagę rozmiary słuchawek, masę, a także długość wtyczek. Statyw mierzy 253 x 148 x 80 mm i waży 272 g.

 

Edit2: Z Audeze też współpracuje. Problem może być jedynie ze słuchawkami, które mają gniazda wyprowadzone z muszli bezpośrednio w dół. W przypadku słuchawek z gniazdami wyprowadzonymi pod kątem powinno być ok.

 

2a.jpg

 

 

Edit2:

Jeszcze jeden apdejt i przestroga. Kupiłem statyw w wersji białej, który był jeszcze tańszy (65 zł), oznaczony jako MB1862. Od razu wydał mi się dziwnie lekki, jakby plastikowy. Okazało się, że jest również metalowy, ale znacznie lżejszy. Wychodzi na to, że wersja czarna jest stalowa, a biała aluminiowa. Zważyłem swój i wyszło, że ma prawie 740 gramów. Te 270 gramów waży właśnie biały. Nie wiem czy pomiędzy różnymi wersjami kolorystycznymi są takie różnice, czy w międzyczasie był jakiś downgrade jakościowy i z czarnym załapałem się na starszą wersję.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności