Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamknięte, wokółuszne do LG V30, 500-1000 zł.


Mihu83

Pytanie

No to zaczynamy.

Od kilku dni testuje V30 i pojawił się problem z doborem słuchawek. Na chwilę obecną posiadam Aune E1 i Focal Listen. E1 są bezproblemowe, ładnie gadają z LG, więc dokanałówki mam ogarnięte.

Niestety w przypadku Listenów nie jest tak kolorowo, w połączeniu z V30 jest trochę za chudo/jasno i dlatego trzeba je czymś zastąpić.

 

Poszukuję słuchawek zamkniętych( tylko i wyłącznie) z dobrą lub bardzo dobrą izolacją, przewodowych lub bezprzewodowych w przedziale 500 - 1000 zł. Im bliżej dolnego progu cenowego, tym lepiej.

 

Odnośnie dźwięku:

- raczej neutralne/naturalne bez uszczerbku na żadnym paśmie.

- dobry, zwarty bas, szczególnie sub bas mile widziany ale bez okaleczonego mid basu jak w Listenach. Oczywiście bez tendencji do dudnienia, zamulania, zalewania innych pasm.

- średnica nie wycofana ale bez ostrości.

- góra wyraźna ale bez tendencji do ostrości i sybilantów.

- wielkość sceny nie ma specjalnego znaczenia, byle nie było za ciasno.

 

Myślę, że ideałem byłby wokółuszny odpowiednik Aune E1 ale z tym będzie problem. Niby są Bowersy P7W ale nie uśmiecha mi się polowanie po aukcjach na używki.

E1 to tylko punkt wyjściowy, natomiast ważne żeby podane propozycje nie były jaśniejsze niż Aune.

 

Coś w klimatach Listenów też byłoby ok, tyle że z pełniejszym dźwiękiem.

 

 

 

 

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Jest w czym przebierać dla tego zakresu cen: B&W H6 v2, Momentum 2 AEi, używane Audeze Sine, DEFINITIVE TECHNOLOGY
Symphony 1 i jeszcze kilka modeli by się znalazło. 
H6 v2 rozważam od dłuższego czasu i nawet były niedawno na Amazonie za około 700 zł ale z izolacją podobno w nich słabo, więc się wstrzymuję.
Momentumy 2 mocno się różnią od wersji pierwszej? Pierwsze kompletnie mi nie podeszły.

Wszystkie podane modele podałeś jako odniesienie do brzmienia E1 czy Listenów?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

H6 v1 jest całkiem blisko Listenów w kontekście sygnatury. Jakościowo również. H6 wygrywają w komforcie na pewno i jakości wykonania. V2 powinny spełnić wymaganie pełniejszego dźwięku.

Izolacja w nich jest słaba? :o  Nie odniosłem takiego wrażenia. Było podobnie co w Listenach czy PM3, a obie pary uchodzą za dobrze tłumiące. Tak dokładniej to niższe dźwięki z otoczenia bardzo fajnie tłumią, natomiast te wyższe rejestry, jakieś piski hamulców samochodowych na mieście przechodzą niestety do środka. W Oppo miałem na odwrót. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, Mihu83 napisał:

H6 v2 rozważam od dłuższego czasu i nawet były niedawno na Amazonie za około 700 zł ale z izolacją podobno w nich słabo, więc się wstrzymuję.
Momentumy 2 mocno się różnią od wersji pierwszej? Pierwsze kompletnie mi nie podeszły.

Wszystkie podane modele podałeś jako odniesienie do brzmienia E1 czy Listenów?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Jako odniesienie do Listen, Aune E1 nie słuchałem. Momentum 2 lekko się różnią od 1 wersji ale nie zmieniają się nagle w całkiem inne słuchawki. 

Możesz dorzucić do listy MH40 o ile je dorwiesz na jakiejś przecenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Damix w takim razie Momentumy odpuszczę. O MH40 trochę kiedyś czytałem i one są chyba przyciemnione jeżeli dobrze kojarzę, więc też nie bardzo.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka



H6 V2 powinny spełnić wymaganie pełniejszego dźwięku.
Izolacja w nich jest słaba?   



Tak słyszałem, a raczej czytałem, min. tu na forum. Jeżeli z izolacją nie jest tak źle, to może się skuszę.


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Mihu83 napisał:

Tak słyszałem, a raczej czytałem, min. tu na forum. Jeżeli z izolacją nie jest tak źle, to może się skuszę.

 

 

Nie jest wybitna, ale nie ma też dramatu jak to opisujesz. Nie słyszałem większej różnicy w tłumieniu dźwięków między H6v1, Listen, MSR7 czy PM3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z izolacją w H6 V2 jest słabo. Miałem je i choć dźwięk był niezły to sprzedałem. Na pewno PM-3 lepiej izolują. W każdym razie w tramwaju z H6 było słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Może Ath m50x?
Oj, raczej nie. Swego czasu ich słuchałem i nie rozumiem czemu te słuchawki miały taki hajp. W mojej opinii, HP100 zjadały je na śniadanie.

Tak się zastanawiam nad 1More Triple, może to będzie dobra opcja, mimo odpustowego wyglądu.
Ewentualnie Soniacze WH-H900N? Tylko nie bardzo wiem czego się po nich spodziewać, nie widzę żadnej "profesjonalnej" recenzji.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Możecie też zarzucić trochę bezprzewodowych propozycji jeżeli jest coś wartego uwagi w podanym budżecie.
Nie ukrywam, że słuchawki BT byłyby fajną opcją, jednak z zastrzeżeniem, że będzie można ich słuchać również po kablu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli sygnatura E1 i B&W P7W Ci pasuje to nie skreślaj Momentum w nowej wersji - u mnie przegrały z P7W ale ja szukałem typowo BT, natomiast zdecydowanie jest w ich przypadku poprawa względem pierwszej wersji.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeśli sygnatura E1 i B&W P7W Ci pasuje to nie skreślaj Momentum w nowej wersji - u mnie przegrały z P7W ale ja szukałem typowo BT, natomiast zdecydowanie jest w ich przypadku poprawa względem pierwszej wersji.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Aune oczywiście mi pasują, natomiast Bowersów nie miałem okazji posłuchać, jednak sporo osób twierdzi że są podobne do E1.
Momentumy 2 są trochę bardziej wokółuszne niż pierwsza wersja?
W jakim zakresie różnią się od pierwszych Momków? Oczywiście mowa o dźwięku.
Pierwsze Momentumy były jak dla mnie zbyt zamulone.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Sony WH-H900N to zacne bezprzewodowe nauszniki, z zastrzeżeniem, że na kablu nie brzmią zbyt porywająco. 
Możesz napisać coś więcej o dźwięku po BT? Trochę się obawiam, że może to być typowe, ocieplone granie Sony.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nadal są ciepłe i nie są mistrzami rozdzielczości ale dobrze zgrywają się z drobnym sprzętem przenośnym, dawno temu miałem okazję je porównywać wiec nie chcę tu wymyślać niuansów ale wersji drugiej słuchałem kilka tygodni temu i nadal są bardzo solidnym zawodnikiem w lidze portable - plus zdecydowanie lepiej zbudowanym niż współczesne plastiki. Szkoła grania bliska P7W, które moim zdaniem nie doczekały się jeszcze konkurencji a nowe PX przy nich to jakiś ponury żart!

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hm i co tu wybrać...

Krótka lista modeli, które rozważam:

- Momentum 2

- WH-H900N

- 1MORE Triple OE

- B&O H6 V2

 

i może P7W gdybym miał dostęp do egzemplarza ze sprawdzonego źródła.

 

Pomijając P7W i H6, coś z powyższych choć trochę oscyluje dźwiękowo w okolicach Aune lub Listenów i zgra się z V30 ?

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o momentum m2 to z autopsji wiem ,że z V30 brzmią średnio. Wersja bezprzewodowa z włączonym Anc, włącza wzmacniacz na maksymalna moc ,ale i tak na v30 nie brzmi to najlepiej. Sony sprawdzałem, ale tylko bezprzewodowo i brzmiało to ciekawie, ale nie tak jak Sony mdr 1a. Jeśli chcesz docelowo sluchac z V30 to dobrze zebys najpierw sprawdził jak grają z nim słuchawki, bo można się nieprzyjemnie rozczarowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Loke13 napisał:

Jeśli chcesz docelowo sluchac z V30 to dobrze zebys najpierw sprawdził jak grają z nim słuchawki, bo można się nieprzyjemnie rozczarowac

Pewnie że najlepiej byłoby najpierw sprawdzić, tyle że nie ma gdzie.

 

Tak sobie pomyślałem, że może rozszerzymy poszukiwania i pogrzebiemy trochę w dokanałówkach. Dodatkowe doki by się przydały.

 

Opcje które do tej pory wybrałem:

- VSonic GR07 BASS

- Fiio F9 Pro

- Simgot EN700 Pro - niestety nie do dostania w PL☹️

 

p.s.

Listeny trochę okiełznałem, dodałem im płatki kosmetyczne pod pady i jest znacznie lepiej.

 

2 godziny temu, Loke13 napisał:

Jeżeli chodzi o momentum m2 to z autopsji wiem ,że z V30 brzmią średnio.

Możesz napisać coś więcej? Co ci nie grało w tym połączeniu?

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co gra ładnie z V30 , Shure 840 , bez ubytków w żadnym paśmie , V30 dodaje im sceny , bas szybki i twardy , średnica neutralna bez wycofania , góra powiedzmy  że rozdzielcza , bardzo źle nagrane płyty mogą pomęczyć czasem , kwestia gustu , ładnie się zgrywają Audio Technica MSR-7 , warto odsłuchać , brzmienie podobne do Shure może wysokie ciut inne i bas minimalnie słabszy , scena większa od 840 , słuchałem na Foobar2000 , on daję wg mnie najlepszą dynamikę i scenę .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Mihu83 napisał:

Pewnie że najlepiej byłoby najpierw sprawdzić, tyle że nie ma gdzie.

 

Tak sobie pomyślałem, że może rozszerzymy poszukiwania i pogrzebiemy trochę w dokanałówkach. Dodatkowe doki by się przydały.

 

Opcje które do tej pory wybrałem:

- VSonic GR07 BASS

- Fiio F9 Pro

- Simgot EN700 Pro - niestety nie do dostania w PL☹️

 

p.s.

Listeny trochę okiełznałem, dodałem im płatki kosmetyczne pod pady i jest znacznie lepiej.

 

Możesz napisać coś więcej? Co ci nie grało w tym połączeniu?

Momentum bez pełnej siły wzmacniacza mają za słaby napęd. Grają cicho, mało dynamicznie i nie z opłaci się ich sparowac.  Wersja bezprzewodowa po kablu , z włączonym anc włącza wzmacniacz,  ale słabo je nastraja. Co do focali spróbuj najpierw podłączyć sam kabel do telefonu, a potem wpiać w niego sluchawki

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, zdzichon napisał:

Muszę ich kiedys spróbować. 440tki mnie wzięły z zaskoczenia. Fantastyczne słuchawki w tej cenie. Jeśli 840 sa ich rozwinięciem to rewelacja

Są lepsze zdecydowanie , niżej schodzą i bardziej neutralne , naprawdę w 840 słychać dużo dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Robert73 napisał:

Co gra ładnie z V30 , Shure 840 , bez ubytków w żadnym paśmie , V30 dodaje im sceny , bas szybki i twardy , średnica neutralna bez wycofania , góra powiedzmy  że rozdzielcza , bardzo źle nagrane płyty mogą pomęczyć czasem , kwestia gustu , ładnie się zgrywają Audio Technica MSR-7 , warto odsłuchać , brzmienie podobne do Shure może wysokie ciut inne i bas minimalnie słabszy , scena większa od 840 , słuchałem na Foobar2000 , on daję wg mnie najlepszą dynamikę i scenę .

Ciekawa opcja. Jak z wykonaniem Shure 840? 440 to była porażka, skrzypiące przy każdym ruchu głowy plastiki, itp.

MSR7 kiedyś miałem i nie zrobiły na mnie wrażenia, zapamiętałem je jako jasne, surowe, ostre z tendencją do sybilantów. Dodatkowo słabe wykonanie jak na ich cenę(wtedy 1000 zł), skrzypiące plastiki, niezbyt wygodne pady i słabiutka izolacja, zdecydowanie gorsza od Listenów.

4 godziny temu, Loke13 napisał:

Co do focali spróbuj najpierw podłączyć sam kabel do telefonu, a potem wpiać w niego sluchawki

Sprawdzałem patent z przejściówką ale nie bardzo wiem jak ma to pomóc, ten patent daje tylko większego gaina i nie zmieni nagle brzmienia słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety Shure 840 mają problemy z pałąkami , mi po 4 latach pękł z lewej strony , koszt wymiany wyniósł 160zł , nowy też po 2 latach ma już lekkie pęknięcia :( , szkoda że firma nie dała lepszych materiałów bo słuchawki są bardzo dobre dźwiękowo .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności