Skocz do zawartości

Nowa promocja mp3store - zestawy - podyskutujemy?


Nicodem

mp3store zamrożone ceny - promocja zestawów - co byś wybierał?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Panie, jakbym miał wybierać to bym brał to:

    • Fostex HP-A4 + TH610 za 3199zł
      1
    • CHORD HUGO2 + FOCAL CLEAR za 10789zł
      3
    • FINAL AUDIO D8000 + WA6SE 2ND za 15690zł
      3
    • WOO AUDIO WA22 + MRSPEAKERS ETHER FLOW za 15999zł
      1
    • Tylko Focal Utopia za 13999zł a potem bym się martwił :)
      0
    • nic z tego, można lepiej wybrać i podzielę się tym w wątku
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Interesujące ceny na zestawy. Może warto to omówić? Jakieś komentarze, podsumowania jak wg Was wyglądają te sparowania sprzętu, jak cenowo itd?

Na kilku różnych poziomach cenowych więc można też pogadać na temat czy warto dopłacać do "półki wyżej".

 

Na początek:

hpa4-th610.png

 

Komplet od Fostex'a. Co mi się podoba - zamknięte. Jeden producent wskazywałby na dobrą synergię ale jak wiadomo to wcale nie jest takie oczywiste.

Jeśli ktoś słuchał - proszę o wypowiedzi co o tym sądzicie, jak to wygląda w tym budżecie.

 

Następnie duży krok na przód:

hugo-2-focal.png

 

Procentowo w cenie - większa promocja. Ale budżet dużo wyższy. Hugo2 chyba w sumie nie trzeba nikogo przekonywać.

Clear - czy lepsze od Elex - różnie ludzie twierdzą. Ja czekam na Elexy więc na razie się nie wypowiem.

Any comments? Co zyskujemy za 2,5 krotność ceny w stosunku do poprzedniego zestawu? Da się to w ogóle porównać (zamknięte, otwarte, inne zestawienie)

 

A teraz "łeb w łeb":

d8000wa6se.png

oraz

wa22-ether-flow.png

 

I te dwa zestawy chętnie bym poczytał jak oceniacie względem siebie, i względem zestawu za 10tys.

Mamy lampy, inne słuchawki - znów jest o czym popisać.

 

 

EDIT: dorzuciłem sondę :)

 

 

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena regularna WA22+Flow, to przeca 11699+7999=19698pln...czyli w praktyce idziesz do sklepu i wychodzisz z tym za 16000pln bez żadnej promocji.

Co do Woo audio, to nie znam, więc się wypowiem: posłuchaj flow z Brystonem (słuchałem robi wrażenie:D).

 @Roo_Volt, który jest fanem flołów, rocka i Brysia słuchał Woo...i godo: łuu, panie gdzie mu tam do Brysia..

No to se poplotkowałem, a teraz idę włożyć naczynia do zmywarki.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena regularna WA22+Flow, to przeca 11699+7999=19698pln...czyli w praktyce idziesz do sklepu i wychodzisz z tym za 16000pln bez żadnej promocji.
Co do Woo audio, to nie znam, więc się wypowiem: posłuchaj flow z Brystonem (słuchałem robi wrażenie).
 [mention=63428]Roo_Volt[/mention], który jest fanem flołów, rocka i Brysia słuchał Woo...i godo: łuu, panie gdzie mu tam do Brysia..
No to se poplotkowałem, a teraz idę włożyć naczynia do zmywarki.
Daleko mi do planowania takich zakupów, ale pogadać można :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Nicodem napisał:

Interesujące ceny na zestawy. Może warto to omówić? Jakieś komentarze, podsumowania jak wg Was wyglądają te sparowania sprzętu, jak cenowo itd?

Na kilku różnych poziomach cenowych więc można też pogadać na temat czy warto dopłacać do "półki wyżej".

Niewątpliwie silną zachętą w ramach tej akcji promocyjnej by Mp3store byłoby umożliwienie odsłuchu prezentowanego sprzętu, chociażby centralnie w Warszawie (przy czym nie piszę o sobie, bo ja już swój sprzęt wybrałem)... Ceny są takie, że przyciągałyby nawet w ramach oferty "open box".

Wrażenia z odsłuchu pojawiłyby się z pewnością w forumowych postach.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Melo2573 said:

Niewątpliwie silną zachętą w ramach tej akcji promocyjnej by Mp3store byłoby umożliwienie odsłuchu prezentowanego sprzętu, chociażby centralnie w Warszawie (przy czym nie piszę o sobie, bo ja już swój sprzęt wybrałem)... Ceny są takie, że przyciągałyby nawet w ramach oferty "open box".

Wrażenia z odsłuchu pojawiłyby się z pewnością w forumowych postach.

 

Ja już o to zapytałem, czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika odnośnie Qutesta - czy BNC to taka kopia coaxiala? Czy rządzi się jakimiś ograniczeniami? Każdy DAC wpinałem do konwertera USB po coax, ewentualnie I2S. Jakby to wyglądało w Qutescie?, nie chcę omijać konwertera.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam Fostexom do Clear. Fostexy by mogły grać nawet z Dave'a i nie byłoby to granie choć trochę zbliżone jakościowo do tego co prezentują sobą Clear :D Mając 16.000 zł też średnio opłacalne wydaje mi się pakowanie się w Ether Flow, bo D8000 są zwyczajnie lepsze (choć nie zgadzam się z opinią przewijająca się na forum, że D8000 to rozwinięcie Ether Flow; dla mnie zarówno Ether Flow mają cechy których nie ma D8000 i vice versa). Jednak słuchawki robią zawsze największą różnicę w tej układance i lepiej połączyć droższe słuchawki z tańszym torem niż na odwrót… a najlepiej jest w ogóle znaleźć synergię poprzez którą tańszy sprzęt będzie grał lepiej niż gorzej dopasowany droższy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dj1978 napisał:

Pytanie laika odnośnie Qutesta - czy BNC to taka kopia coaxiala? Czy rządzi się jakimiś ograniczeniami? Każdy DAC wpinałem do konwertera USB po coax, ewentualnie I2S. Jakby to wyglądało w Qutescie?, nie chcę omijać konwertera.

 

Kopia to raczej nie, to typ połączenia jeszcze z lat 40-tych. Samo połączenie BNC jest podobno bardziej stabilne i trzyma parametry lepiej niż połączenie RCA. Ja mam DAC-a z jednym i drugim złączem i różnicy nie ma. Można stosować kable RCA-BNC lub RCA-RCA z przejściówką na BNC lub odwrotnie jak u Nordosta. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie brak tak oczywistego połączenia jak Questyle CMA400i i Sonorous VI, najlepiej od razu z padami HM5 gratis. Są dla siebie wręcz stworzone i świetnie by się to sprawdziło jako zestaw za ~4500zł.

Dobrym pomysłem mógłby też być bardziej budżetowy zestaw słuchawki + combo, taki sporo poniżej 2000, na zachętę dla osób zaczynających przygodę.

 

7 godzin temu, Nicodem napisał:

Komplet od Fostex'a. Co mi się podoba - zamknięte.

Półotwarte.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie brak tak oczywistego połączenia jak Questyle CMA400i i Sonorous VI, najlepiej od razu z padami HM5 gratis. Są dla siebie wręcz stworzone i świetnie by się to sprawdziło jako zestaw za ~4500zł.
Dobrym pomysłem mógłby też być bardziej budżetowy zestaw słuchawki + combo, taki sporo poniżej 2000, na zachętę dla osób zaczynających przygodę.
Jak to się w ogóle ma do DAP ów? Typu np taki Cma400i będzie grał lepiej z HE400i I Focal elear niż przykładowo SE100 od Astell Kern?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Zamknięte :) 

 

Zamknięte z izolacją jak półotwarte, czyli praktycznie rzecz biorąc można powiedzieć (nie)zamknięte :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności