Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell & Kern SE100 - kilka pytań


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

Z moim SR15 lubię się niemiłosiernie ale mam dwa problemy:

- jako USB DAC nie dogaduje się z moim laptopem i to jest w sumie dla mnie spory problem bo taki miałem scenariusz użycia w warunkach biurowych. Na razie z tego nici. To nie wina AK a tylko mojego laptopa i tego nie przeskoczę niestety.

- wkurza mnie niemiłosiernie jak cicho słucham, że łapie podźwięki i jakieś ciche mruknięcia i piszczenia przy zmianie tracku po Wifi np w Tidal czy Spotify. Sprawa znika jak idzie offline, wifi wyłączone. Sęk w tym, że wieczorami lubię słuchać cicho i playlist online z propozycjami Spotify/Tidal i to mnie po prostu mierzi. Wg mnie producent powinien to ogarnąć.

 

Stąd moje pytanie do właścicieli SE100 - czy ten grajek jest pozbawiony powyższych wad?

Drugie pytanie - czy ktoś porównywał bezpośrednio SE100 vs SR15 i może mi coś na ten temat napisać więcej? Wiem, że SE100 jest trochę z innej bajki w stosunku do reszty rodziny AK. Inne bebechy, inne podeście do tematu, inna sygnatura. Słucham głównie bluesa, lżejszego jazzu i rocka (bardziej klasyki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 godzin temu, waski napisał:

Jestem w trakcie zakupu SE100 i rozglądam się za etui i cholera, że ile to kosztuje!!??

Ja rozumiem, że Player tani nie jest ale, że etui tyle?? 

Znacie może jakieś alternatywy godne polecenia ze skóry tańsze od oryginału?

Jak kupujesz audio-odpowiednim produktów Apple to niestety trzeba się liczyć z tym, że dedykowane akcesoria kosztują 2-3 razy tyle, co do DAPów innych marek. Wiadomo, jakość wysoka, ale nadal mimo wszystko trzeba wyskoczyć z kasy.

 

A tu tuż za rogiem DX220... 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Nicodem napisał:

 

Czy to się zmieści w kieszeni dzimsów? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.04.2019 o 21:12, waski napisał:

Od dziś jestem użytkownikiem SE100.

Wracam do tematu etui. Znacie coś godnego uwagi? 

Oryginał odrzucam z uwagi na absurdalną cenę.

Obecnie noszę go w skarpecie i nie do końca mi to odpowiada. 

 

Jak wrażenia z eksploatacji SE100? W MP jest nowe promo i korci mnie by zastąpić moja Normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez blisko miesiąc SR15, przesiadlem się na SE100.

Różnica w brzmieniu nie rekompensuje mi różnicy w cenie pomiędzy wymienionymi. Obydwa grają jak dla mnie super z tym, że SR15 jest bardziej muzykalny, SE100 szczegółowy (ale i takich opinii w sieci mnóstwo więc nie ma się, co rozpisywać). 

Chociaż możliwe, że z innymi słuchawkami niż moje Shure 535 (uwielbiam je za komfort użytkowania i tłumienie dźwięków otoczenia) różnica w brzmieniu była by większą na korzyść SE100. Może kiedyś dane mi będzie to sprawdzić. Obecnie portfel nie pozwala.

 

Do rzeczy. 

Na plus SE100:

*bateria,

*port USB C,

*szybko się ładuje,

*system działa super, nie mam problemów z Tidal (SR15 tak jakby gubił mi się i "szarpał" dźwięk). 

Na minus:

*rozmiar (to kawał kloca w porównaniu do SR15) ciężko mi go używać "w trasie", do domowego, kanapowego słuchania super.

 

Czy dziś kupił bym SE100?

Nie.

Wolał bym zostać z SR15 i kupić jeszcze jakieś fajne słuchawki. 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, waski said:

 

Czy dziś kupił bym SE100?

Nie.

Wolał bym zostać z SR15 i kupić jeszcze jakieś fajne słuchawki. 

 

 

Mam te same odczucia. SR15 super mobilny playerek. SE100 - już za duży i za drogi aby dopłacać. Jak już się przesiadać to jeszcze piętro wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, waski said:

Tylko, że opierając się wyłącznie na opinii z headfi to piętro wyżej jest powyżej niebieskiego se1000m, a tutaj mówimy już o zdecydowanie wyższych kosztach. 

 

Tak, tak jest. Koszta niestety rosną drastycznie i szczerze mówiąc to jakby AK380 miało Tidal offline to to byłby najlepszy wybór (z drugiego obiegu)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem już wcześniej SP1000M i zrobił na mnie ogromne muzyczne wrażenie. Ciekaw jestem bezpośredniego porównania tym bardziej, że słucham jednak głównie w domu na zamkniętych Audeze.

Dzięki panowie za opinie i twórczą dyskusję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 09:39, waski napisał:

Różnica w brzmieniu nie rekompensuje mi różnicy w cenie pomiędzy wymienionymi. Obydwa grają jak dla mnie super z tym, że SR15 jest bardziej muzykalny, SE100 szczegółowy (ale i takich opinii w sieci mnóstwo więc nie ma się, co rozpisywać). 

Chociaż możliwe, że z innymi słuchawkami niż moje Shure 535 (uwielbiam je za komfort użytkowania i tłumienie dźwięków otoczenia) różnica w brzmieniu była by większą na korzyść SE100. Może kiedyś dane mi będzie to sprawdzić. Obecnie portfel nie pozwala.

 

 

Testowałem dzisiaj obydwa urządzenia i różnica w brzmieniu jest znacząca (moim zdaniem). Ja z kolei używałem do porównań słuchawek Audeze EL-8 i w ich przypadku odbiór SE100 był zdecydowanie na plus dla Futury. Dla mnie SE100 dominuje szczegółowością i swobodą, nie musi jak Norma "napinać się" do grania. Przy tym dźwięk płynący z wyższego modelu jest zdecydowanie bardziej przestrzenny i neutralny. SR15 odzyskała wigor po podpięciu do Fostexa HP-V1, którego używam w domu. Ale możliwości takiego potraktowania Futury dzisiaj nie miałem. Pewnie w przyszłym tygodniu wybiorę się na dogrywkę ale już ze wzmakiem :)

Gabaryty Futury to rzeczywiście inny wymiar.. wielkości. Aczkolwiek jest to dla mnie cecha drugorzędna. Cena SE spadła w promocji i drobiło się "bliżej ziemi".

Niebieska Ultima jest jeszcze lepsza i mniejsza od SE i w sumie najdłużej to właśnie jej słuchałem... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłem na kupnie DAPa, a konkretniej rozważałem przeskok z SR15 w górę z pomocą przyszedł mi  @Superata i tak napisał mi na PW:

"Sp1000M dla mnie gorszy niż SE100". 

Zaraz po tej wiadomości włożyłem kasę i SE100 dotarł do mnie po kilku dniach 😉 bez posłuchania Niebieskiego SP1000M

 

Odnosząc się do odczuć @ZebLongjak i @Superatapotrzebuję jak najszybciej lepszych IEMów 😀

Edytowane przez waski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, waski napisał:

Chciał bym mieć możliwość w tym samym czasie pobawić się FH7 i 846, ale zaliczka za nie może mnie zabić dziś 🙂

Dodatkowo gdzieś jeszcze jest ta świadomość wkładania sobie słuchawki do ucha po kimś 😀

Brrrrr... 

Jeśli kolega pełnoletni to robił gorsze rzeczy w swym życiu ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że nie mam jak wypróbować i był bym zmuszony brać w ciemno FH7 to pozostaje pytanie: czy nie będą szumieć?

Shure 535 z ES100 nie szumią.

Wiadomo również, że to IEMy więc możliwości zwrotu nie ma. Zresztą ja takowego nie przewiduję, a większego budżetu na dziś na zabawki nie mam. 

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności