Skocz do zawartości
  • 0

Dt770 80 ohm vs Ath-msr7 vs akg k550 mkiii


Ellu

Pytanie

Witam serdecznie  :) Muszę przyznać, że za dużo czytam o słuchawkach. Mam całkowity mętlik i sam już nie wiem czego chcę. Mam superlux 669 z hybrydami od hm5, jest dość jasno (używam do nich smsl m2), ale pasuje mi w miarę ten dźwięk, Kupiłem te hybrydy jako pokłosie wcześniejszego zakupu isk hd9999, które KOMPLETNIE mi nie podeszły. Oczekiwałem dźwięku jak z superluxów i lepszego komfortu, a dostalem przebasowione i strasznie jaskrawe słuchawki, które zwróciłem. Postanowiłem, że zaoszczędzę więcej piniążków i kupię coś lepszego. Niestety, obawiam się, że znowu nie trafię. W mojej miejscowości za bardzo nie ma jak przetestować słuchawek, słuchałem jedynie shure 240, które mi pasowały, brzmienie dość neutralne, lekko jasne (z telefonu), chciałbym jednak przeskoczyć na wyższą półkę. Naprawdę podobają mi się z tego co czytałem ath-msr7 - są dość jasne, mocno sceniczne (na tym mi zależy), ale boję się, że będą brzmiały jak te iski, w zasadzie tak myślę sobie, że moje 669 to wcale nie są takie jasne jak się wydaje i wszystko co jaśniejsze będzie mnie kuło :/ Dlatego zacząłem zastanawiać się, czy nie wziąć profilaktycznie czegoś innego. Pomyslałem o k550 mkiii, które w nowszych rewizjach są bardziej ocieplone, a nadal sceniczne, lecz podobno to nieco niższa półka jeśli chodzi o detaliczność od msr7. Myślałem też nad ofertą beyerdynamic - dt770 80 omowe mają chyba zamontowane welury, więc myślę że dźwięk jest trochę jaśniejszy niż na skórkach, ale tutaj też się obawiam tej natarczywości góry. W grę wchodzą też DT150 - nieco ciemniejsze granie, ale też trudne do wysterowania, smsl może nie podołać. Obie pary mają jednak na pewno słabszą scenę od akg i a-t. No i to by bylo tyle, dodam że słucham metalu i elektroniki, gram w gry, lubię szeroko pojętą immersję i jak dźwięk robi robotę. Budżet to pewnie pułap msr7 - max 800zł. Proszę o pomoc w doradzeniu słuchawek z wyżej wymienionych, albo o zaproponowanie jakiegoś innego modelu. Zależy mi na izolacji, dlatego tylko zamknięte. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym zamówił AKG i ewentualnie bym je zwrócił po 2 tygodniach. Gdyby nie przy pasowały, to bym tutaj wrócił i napisał, co było nie tak i co by się chciało zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Beyery raczej sobie odpuść. Tak jak kolega pisze zamów AKG i zobacz co i jak. Do wymienionych przez Ciebie zastosowań mają jeszcze taką zaletę, że są bardzo wygodne.

 

MSR7 imho to półka wyżej względem K550, ale być może K550 okażą się wystarczające i nie ma sensu wydawać więcej kaski ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności