Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamiana Beyerdynamic DT150 do około 1000zł


TempleInDreams

Pytanie

Cześć.

Jakiś czas temu szukałem i znalazłem DT150, ogólnie granie mi się podoba, jednak były wybrane ze względu na to, że są zamknięte. Z przyjemnością zamienię je na coś otwartego, z lepszą sceną, przestrzenią i powietrzem. Nadal priorytetem będzie sprawdzenie się w metalu, rocku. Głównie zależy mi na dociążonych, mięsistych gitarach i przyjemnym basie. Chciałbym aby grały z Sabajem DA3 który podoba mi się bardziej niż Aune x1s który też mam. Jeśli byłoby warto mogę dołożyć trochę grosza.

Pozdro i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 minuty temu, Caution napisał:
23 godziny temu, adamos80 napisał:
 Akg K712 nieźle grają z X1S i mają dobry jakościowo bas. Ilościowo może go brakować, ale to kwestia gustu. Aune T1 faktycznie bardziej dociąża dźwięk, jest bardziej masywny i gęsty, z X1S bardziej przejrzysty i detaliczny.

100x bardziej wolę "przejrzysty i detaliczny" Aune X1S niż T1. T1 to półka niżej i słychać to na każdych słuchawkach.

A no widzisz, dla mnie z kolei x1s jest niesłuchable, nie lubię sterylnego dźwięku. Także, co kto lubi.. ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A no widzisz, dla mnie z kolei x1s jest niesłuchable, nie lubię sterylnego dźwięku. Także, co kto lubi..
 
Na czym teraz jedziesz? Masz doświadczenie, więc na pewno słyszałeś jakieś lepsze klocki i stąd te twierdzenie "niesłuchable".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Caution napisał:
15 minut temu, neonlight napisał:
A no widzisz, dla mnie z kolei x1s jest niesłuchable, nie lubię sterylnego dźwięku. Także, co kto lubi.. emoji6.png
 

Na czym teraz jedziesz? Masz doświadczenie, więc na pewno słyszałeś jakieś lepsze klocki i stąd te twierdzenie "niesłuchable".

Miałeś okazje, wracając do mojego przypadku, testowania Sabaja DA3 wraz z Aune x1s?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CautionTeraz tylko portable (FH5 ze smarka plus ważka), bo nie mam kiedy przysiąść na spokojnie i posłuchać. X1s wyjątkowo mi nie przypasował, a kilka par do niego podpinałem. Wolałem M-DAC-a, Matrix Mini-i Pro, Aune T1, Cayin HA3, nawet neutralny i surowy Mytek 192Stereo grał dobrze, bo miał barwę, a ten x1s jest kompletnie bezpłciowy, jak dla mnie.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Miałeś okazje, wracając do mojego przypadku, testowania Sabaja DA3 wraz z Aune x1s?
 
Wątpię, aby Sabaj był wystarczająco mocny by z nim konkurować. W ogóle masz DT150 na Sabaju? Po prostu śmiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Caution napisał:
26 minut temu, TempleInDreams napisał:
Miałeś okazje, wracając do mojego przypadku, testowania Sabaja DA3 wraz z Aune x1s?
 

Wątpię, aby Sabaj był wystarczająco mocny by z nim konkurować. W ogóle masz DT150 na Sabaju? Po prostu śmiech.

Czyli nadal wypowiadasz się o porównaniu którego nie słuchałeś? Po prostu śmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czyli nadal wypowiadasz się o porównaniu którego nie słuchałeś? Po prostu śmiech.

No ciekawe, odpowiednio napędzone DT150 przy 13mW, bo tyle max da Sabaj przy 3,5mm i 300 Ohm. Musi to brzmieć wręcz zjawiskowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Caution napisał:
23 minuty temu, TempleInDreams napisał:
Czyli nadal wypowiadasz się o porównaniu którego nie słuchałeś? Po prostu śmiech.

No ciekawe, odpowiednio napędzone DT150 przy 13mW, bo tyle max da Sabaj przy 3,5mm. Musi to brzmieć wręcz zjawiskowo.

Przepraszam, ja zupełnie Cie nie rozumiem. :) Ja mówię o porównaniu łeb w łeb dwóch urządzeń bez cyferek itd, po prostu odsłuch dziurka w dziurkę że tak powiem. Co mi się podoba, co nie. A ty dalej swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=41341]Caution[/mention]Teraz tylko portable (FH5 ze smarka plus ważka), bo nie mam kiedy przysiąść na spokojnie i posłuchać. X1s wyjątkowo mi nie przypasował, a kilka par do niego podpinałem. Wolałem M-DAC-a, Matrix Mini-i Pro, Aune T1, Cayin HA3, nawet neutralny i surowy Mytek 192Stereo grał dobrze, bo miał barwę, a ten x1s jest kompletnie bezpłciowy, jak dla mnie.
I dobrze, bo Aune X1S nie wpływa na brzmienie słuchawek.
Przepraszam, ja zupełnie Cie nie rozumiem. Ja mówię o porównaniu łeb w łeb dwóch urządzeń bez cyferek itd, po prostu odsłuch dziurka w dziurkę że tak powiem. Co mi się podoba, co nie. A ty dalej swoje...
Być może na mniej wymagających słuchawkach masz rację, ale wątpię by Sabaj sobie poradził już z takimi np K712 Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Caution napisał:

Być może na mniej wymagających słuchawkach masz rację, ale wątpię by Sabaj sobie poradził już z takimi np K712 Pro

Ja nie mówię w ogóle o K712 Pro, nie znam tych słuchawek. Czemu je przywołujesz w tym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 12.02.2019 o 18:23, neonlight napisał:

Podłącz DT150 pod konkretny tranzystor, tak z 2W przy 32ohm i zobaczysz, co to znaczy dobrze napędzone DT150. :)  

 

 

SMSL sAp-II ma 0,91 W przy 32 Ohm - czy to już by wystarczyło do DT-150? Pytam, bo rozważam kupno zamkniętych i DT-150 to poważny kandydat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Caution napisał:

Jako przykład, przecież jako napisałem - "np"

Wydawało mi się, że dyskusja tyczy się DT150. No nic. W każdym razie, zachęciłeś mnie do kolejnego posiedzenia z porównywaniem obu urządzeń. Może dojdę do nowych wniosków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, Caution napisał:

I dobrze, bo Aune X1S nie wpływa na brzmienie słuchawek.

Dla Ciebie może i dobrze, dla mnie już nie i nie wiem, czy nie wpływa na brzmienie słuchawek, bo to by znaczyło, że te, co do niego podpinałem, grały bardzo słabo. Więc nasuwa się pytanie, kto poległ, tor czy słuchawki, a może ostatnie ogniwo, czyli ja?! :)

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dla Ciebie może i dobrze, dla mnie już nie i nie wiem, czy nie wpływa na brzmienie słuchawek, bo to by znaczyło, że te, co do niego podpinałem, grały bardzo słabo. Więc nasuwa się pytanie, kto poległ, tor czy słuchawki, a może ostatnie ogniwo, czyli ja?!
 
Bardzo słabo? Na każdych słuchawkach? Na każdym filtrze? Zapewne miałeś walnięty egzemplarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, Bednaar napisał:

 

SMSL sAp-II ma 0,91 W przy 32 Ohm - czy to już by wystarczyło do DT-150? Pytam, bo rozważam kupno zamkniętych i DT-150 to poważny kandydat.

Zależy, czy specyfikacja jest prawdziwa, jeżeli tak, to powinien podołać zadaniu, a ostatecznie i tak najważniejsze jest zgranie, bo osobiście uważam,

że DT150 są jednymi z trudniejszych w doborze synergicznego toru.

Teraz, Caution napisał:
5 minut temu, neonlight napisał:
Dla Ciebie może i dobrze, dla mnie już nie i nie wiem, czy nie wpływa na brzmienie słuchawek, bo to by znaczyło, że te, co do niego podpinałem, grały bardzo słabo. Więc nasuwa się pytanie, kto poległ, tor czy słuchawki, a może ostatnie ogniwo, czyli ja?! emoji4.png
 

Bardzo słabo? Na każdych słuchawkach? Na każdym filtrze? Zapewne miałeś walnięty egzemplarz.

Na każdych, które wtedy miałem, a z filtrami to jest przecież kosmetyka, barwy o 180* nie zmienisz. Być może był "walnięty", choć kolejni nabywcy nic takiego nie zauważyli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, neonlight napisał:

Zależy, czy specyfikacja jest prawdziwa, jeżeli tak, to powinien podołać zadaniu, a ostatecznie i tak najważniejsze jest zgranie, bo osobiście uważam,

że DT150 są jednymi z trudniejszych w doborze synergicznego toru.

Na pewno specyfikacja oddaje stan rzeczywisty, to bardzo mocny wzmacniacz - mam go od dwóch miesięcy i wciąż mnie zaskakuje - na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności