Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamiana Beyerdynamic DT150 do około 1000zł


TempleInDreams

Pytanie

Cześć.

Jakiś czas temu szukałem i znalazłem DT150, ogólnie granie mi się podoba, jednak były wybrane ze względu na to, że są zamknięte. Z przyjemnością zamienię je na coś otwartego, z lepszą sceną, przestrzenią i powietrzem. Nadal priorytetem będzie sprawdzenie się w metalu, rocku. Głównie zależy mi na dociążonych, mięsistych gitarach i przyjemnym basie. Chciałbym aby grały z Sabajem DA3 który podoba mi się bardziej niż Aune x1s który też mam. Jeśli byłoby warto mogę dołożyć trochę grosza.

Pozdro i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Powodzenia 🤣

Nie no z takim basem i średnicą otwartych nie ma chyba w tym budżecie. 

Do głowy przychodzą mi jedynie 

Ath r70x 

K712 

Fidelio x1

Jako alternatywa sygnaturą najbliższą dt150 to chyba r70x w sensie otwartych,ale nie będzie to jakiś progres a jedynie inny typ grania na pewno nie tak dociążony.

Chyba, że nighthawk? 

Edytowane przez patmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja polecam HE-4XX, ale wzmaka musiałbyś ogarnąć mocnego, bo Sabaj na 100% nie da im rady i koniecznie kup wkładki "AKG - foam net pad", bo bez nich będzie chudo i dosyć ostro. Nie znam nic bardziej energetycznie grającego w tym budżecie i jest to mój "złoty środek" do 2kzł. ;)

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie ma "jak zamknięte, tylko z lepszą scena i powietrzem", zawsze jest coś za coś. Jak ma grać z sabaja to też byłbym za sprawdzeniem r70x, są dość podobne brzmieniowo. Stracisz trochę zejścia basu i będzie miększy, trochę słodkości w średnicy, góra chyba jeszcze łagodniejsza niż w dt150. Za to scena i powietrze na plus no i są bez porównania lżejsze. Mi się podobały, pożyczałem parę razy od kumpla, ale wciąż wolałem dt150. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W zasadzie nie napisałem, że granie musi być takie jak DT150. Fakt, że ogólnie jestem zadowolony  z ich grania. Jeśli chodzi o bas to nie musi być go dużo, z zejściem itd. Wiem, że to niemożliwe w otwartych. Ale żeby był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, TempleInDreams napisał:

Głównie zależy mi na dociążonych, mięsistych gitarach i przyjemnym basie.

 

To w sumie pasuje do R70X. Przyjemny bas i dociążone średnie. Nie są jednak super szybkie i przejrzyste a niektórzy tego szukają do metalu.

 

16 minut temu, neonlight napisał:

R70x mają 400ohm, nie pójdą z Sabaj-a.

 

Prawda to.

 

9 minut temu, TempleInDreams napisał:

Jeśli chodzi o bas to nie musi być go dużo, z zejściem itd. Wiem, że to niemożliwe w otwartych.

 

Możliwe, ale na pewno nie w tym budżecie.

 

9 godzin temu, neonlight napisał:

Ja polecam HE-4XX

 

To jest dobra propozycja, ale konieczna będzie wymiana Sabaja na coś mocniejszego.

 

Mogą się też sprawdzić Nighthawki ale są na tyle specyficzne, że najpierw zalecam odsłuch.

Ja bym pomyślał o HD58X, są dosyć przestrzenne, mają dociążoną średnicę i konkretny bas.

Trzeba tylko parować z lekko złagodzonym źródłem, bo potrafią być ciut ostrawe i dobitne w brzmieniu.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

10 godzin temu, neonlight napisał:

Ja polecam HE-4XX, ale wzmaka musiałbyś ogarnąć mocnego, bo Sabaj na 100% nie da im rady i koniecznie kup wkładki "AKG - foam net pad", bo bez nich będzie chudo i dosyć ostro. Nie znam nic bardziej energetycznie grającego w tym budżecie i jest to mój "złoty środek" do 2kzł. ;)

 

 

Mam x1s, mam Sabaja. Czytałem ,że Sabaj raczej nie wyrobi z DT150, a okazało się, że daje radę z zapasem. Fakt, jest dość mocno "odkręcony" ale nie czuję jakichkolwiek braków w napędzeniu Beyerów. Sygnatura Sabaja też mi się bardziej podoba.

 

A gdybym odszedł od takiego nacisku na metal? Bardziej w stronę uniwersalności? Tak naprawdę chyba najbardziej zależy mi na odczuciu w końcu czegoś nowego, nigdy nie miałem okazji posłuchać przestrzennych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, TempleInDreams napisał:

Czytałem ,że Sabaj raczej nie wyrobi z DT150, a okazało się, że daje radę z zapasem. Fakt, jest dość mocno "odkręcony" ale nie czuję jakichkolwiek braków w napędzeniu Beyerów. 

DT150 nie rozpędzą się przy 50mw! :P Nawet w połowie nie oddają swojego potencjału. Sabaj to sprzęt przenośny lub do słuchawek wysokoskutecznych, nie perpetuum mobile. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, neonlight napisał:

DT150 nie rozpędzą się przy 50mw! :P Nawet w połowie nie oddają swojego potencjału. Sabaj to sprzęt przenośny lub do słuchawek wysokoskutecznych, nie perpetuum mobile. :P

Aune miał dociążyć i napędzić i w ogóle. I porównuje i jakiegoś szału nie ma na korzyść x1s. Czy to co piszesz i  moje doświadczenia mówią, że coś z moim aune jest nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak czytam i wg mnie najbliżej wszystkich oczekiwań powinny być Fidelio X1, lub X2 jak nacisk bardziej na metal, ale w nich są mniej dociążone średnie tony i ostrzejsza góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, TempleInDreams napisał:

Aune miał dociążyć i napędzić i w ogóle. I porównuje i jakiegoś szału nie ma na korzyść x1s. Czy to co piszesz i  moje doświadczenia mówią, że coś z moim aune jest nie tak?

 

Aune X1s i "dociążenie", i "napędzić" DT150?! Huehue... wolne żarty. :D

 

Z Twoim Aune jest wszystko ok, on po prostu gra neutralnie i szkieletowo. ;)

 

Podłącz DT150 pod konkretny tranzystor, tak z 2W przy 32ohm i zobaczysz, co to znaczy dobrze napędzone DT150. :)  

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, neonlight napisał:

Podłącz DT150 pod konkretny tranzystor, tak z 2W przy 32ohm i zobaczysz, co to znaczy dobrze napędzone DT150. :)  

Czyli na przykład co? ;) Może poszukam zamiany dla aune lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakiś dobry klon (LCP itp.), albo Matrix, jakikolwiek, który ma powyżej 1W przy 32ohm, o... Aune T1 jest mocny i bezpośredni w dźwięku.

 

Właśnie pożyczyłem Dragonfly Black, jak mi jeszcze raz ktoś powie, że pędzi tym pełnowymiarowe słuchawki wysokoomowe i ma pełne wysterowanie, to go z miejsca wyśmieję. :D

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 Akg K712 nieźle grają z X1S i mają dobry jakościowo bas. Ilościowo może go brakować, ale to kwestia gustu. Aune T1 faktycznie bardziej dociąża dźwięk, jest bardziej masywny i gęsty, z X1S bardziej przejrzysty i detaliczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jakiś dobry klon (LCP itp.), albo Matrix, jakikolwiek, który ma powyżej 1W przy 32ohm, o... Aune T1 jest mocny i bezpośredni w dźwięku.
 
Właśnie pożyczyłem Dragonfly Black, jak mi jeszcze raz ktoś powie, że pędzi tym pełnowymiarowe słuchawki wysokoomowe i ma pełne wysterowanie, to go z miejsca wyśmieję.
 
Miałeś okazję testować połączenie fidelio X1S + DF black? Powoli rozglądam się za dac do philipsow :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy koledzy słuchali r70x na różnych źródłach i naprawdę uważają, że zachowują się jak słuchawki które mają 470 Ohm?  A może to nadmierna wiara w słowo pisane? 😜

 

Audiofanatyk podejrzewa, że jedno zero to literówka i ja też tak myślę, te słuchawki łatwo napędzić. 99dB skuteczności i 470 Ohm to byłoby dziwne połączenie, ale nawet jeśli faktycznie tak jest, to robi robotę, bo grają w sumie że wszystkiego. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słuchałem swoich R70X z co najmniej 5-6 źródeł i nie uważam, że grają ze wszystkiego. Nie są co prawda hardcorowe do napędzenia ale już umiarkowanie-trudne to bym je nazwał i z DAPa to było tak średnio. Nawet z Mojo było za słabo, pamiętam, że odkręcałem go do 2 zielonych kulek, a to raczej była rzadka kombinacja kolorów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, pekin93 napisał:

Miałeś okazję testować połączenie fidelio X1S + DF black? Powoli rozglądam się za dac do philipsow :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

@Andrewekma lub miał taki zestawik, pytaj go o szczegóły. Według mnie, powinno się to dobrze zgrać. ;)

 

26 minut temu, fuzz napisał:

Czy koledzy słuchali r70x na różnych źródłach i naprawdę uważają, że zachowują się jak słuchawki które mają 470 Ohm?  A może to nadmierna wiara w słowo pisane? 😜

 

Audiofanatyk podejrzewa, że jedno zero to literówka i ja też tak myślę, te słuchawki łatwo napędzić. 99dB skuteczności i 470 Ohm to byłoby dziwne połączenie, ale nawet jeśli faktycznie tak jest, to robi robotę, bo grają w sumie że wszystkiego. 😜

Może nie zachowują się, jak by miały te 470ohm, ale ok. 300 spokojnie, a przy takich wartościach, łączenia z "combo" typu pendrive mija się z celem. ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy takie Questyle Cma400/600i czy maja odpowiednią moc aby napędzić większość słuchawek nausznych?

I czy jakościowo będę na wyższym poziomie niż DFR/Mojo z IEMami?

zaczynam się zastanawiać czy nie kupić jednego z powyższych jako stacjonarke pod kompa/iPada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, neonlight napisał:

@Andrewekma lub miał taki zestawik, pytaj go o szczegóły. Według mnie, powinno się to dobrze zgrać. ;)

 

Może nie zachowują się, jak by miały te 470ohm, ale ok. 300 spokojnie, a przy takich wartościach, łączenia z "combo" typu pendrive mija się z celem. ;)

 

Grało to ładnie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Caution napisał:

Jak może taki SABAJ lepszy być od Aune? Niemożliwe wręcz.

 

Może bardziej funowy, ale jakość dźwięku jest na pewno jest po stronie Aune

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 Akg K712 nieźle grają z X1S i mają dobry jakościowo bas. Ilościowo może go brakować, ale to kwestia gustu. Aune T1 faktycznie bardziej dociąża dźwięk, jest bardziej masywny i gęsty, z X1S bardziej przejrzysty i detaliczny.
100x bardziej wolę "przejrzysty i detaliczny" Aune X1S niż T1. T1 to półka niżej i słychać to na każdych słuchawkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności