Skocz do zawartości

Jak złapać poprawny seal - instrukcja obsługi


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi



Ja poległem w walce z FH5. Nawet Spiralki i SpinFity L-ki wypadały mi z ucha.
Próbowałem wszystkiego, wydałem na tipsy ponad 200 zeta, choć miałem już tego pół szuflady.


Już byś custom tipsy zrobił za to :). Faktycznie FH5 mają krótkie tulejki, trzeba uważać. Ale jak leżą to już idealnie.
Ja za to nie umiałem nic dobrać do ibasso 03 ale tam kształt shella bardziej mi przeszkadzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, chico99 napisał:

 

@neonlight  spotkałeś się z czymś większym na szerokość od Spiral Dot "L"

Nie jestem "oblatany" w dokach i tipsach, więc nie pomogę. Według mnie, to nie jest kwestia samej wielkości, a przede wszystkim użytych materiałów i samej budowy tipsa, bo np. SpinFit są bardzo miękkie i dlatego dobrze się dopasowują do kształtu ucha. Biflange też są dosyć duże i na pewno dłuższe, a w nich też tracę seal-a, jak w stock-ach. ;)

 

Może faktycznie trzeba było zamówić custom tips-y od Piotrka, skoro tyle zwykłych "przećwiczyłeś" i nic?! 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 

 
Może faktycznie trzeba było zamówić custom tips-y od Piotrka, skoro tyle zwykłych "przećwiczyłeś" i nic?! 


Jestem dużym zwolennikiem custom tipsów. Dźwięk jest super bo masz seal bez lęku że coś przyciśnie tipsa i go zawęzi.
Minus - pasują do jednych słuchawek, choć często okazuje się że do jednej rodziny. Ja np też przekladałem do Comet. Działało choć wyglądało to komicznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dotarły do mnie wreszcie custom tipsy z custom art. Wykonanie miodzio. Jak to wygląda widać na zdjęciach. Obawiałem się, ale elegancko mieszczą się w moich uszach. Nic nie odstaje ani nie wystaje poza ucho. Cały czas zastanawiałem się czy warto wydać 200 pln na coś takiego. Jak już założyłem to stwierdzam że warto. Bardzo warto. Miałem straszny problem żeby złapać seala z moimi FA7. Co ciekawe z FH5 problemu nie miałem praktycznie w ogóle. Seal jest. Zobaczymy jak zareagują uszy przy dłuższych sesjach. Jest też coś czego się nie spodziewałem. Słuchawki pokazały jeszcze większy poziom szczegółowości niż przy wszystkich poprzednich tipsach. Różnica jest naprawdę slyszalna. Tonalnie zmian większych nie ma, ale wyciągane są rzeczy których wcześniej praktycznie nie słyszałem. Ale żeby nie było zbyt pięknie to potwierdziło się to co podejrzewałem, że niestety trochę słabiej słyszę na prawe ucho. Pewnie zależy to od słuchawek, bo na niektórych tej różnicy nie słyszę wcale. Na FA7 jest to jednak słyszalne. Może to kwestia strojenia bo np FH5 było na 95% ok z balansem pomiędzy uszami. 19b19bd2b3c79168215e341dc775dbd0.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Ja miałem problem z dźwiękiem w słuchawkach rha t20 wireless żadne dostarczone w komplecie tipsy dźwiękowo nie wyrabiały. Góra była zbyt ostra i to przy basowych filtrach. Mam inne tipsy od shanlinga od modelu ME700, najlepiej Balanced i one pomogły. Dźwięk nie jest już taki ostry i skrzeczący. Co do tych dwu czy trzy kołnierzowych to u mnie powodują takie "sprzężenie zwrotne" (odskakiwanie i zmiana położenia tych właśnie kołnierzy) Chyba w moim przypadku one się nie sprawdzają.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności