Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak złapać poprawny seal - instrukcja obsługi


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę właśnie i próbuję ustalić kolejne tipsy na najbliższy tydzień. Postanowiłem nie zmieniać co chwilę tylko posłuchać dłużej na innych i wtedy podejmować decyzję co mi najbardziej pasuje. 

Zawsze mi się wydawało że medium są dla mnie najlepsze ale teraz założyłem finał EDGE style L i jestem mocno zdziwiony. 

Pytanie może dość początkujących ale czy przy wyjmowaniu powinienem mieć wrażenie że się trochę "zassały" czy to juz lekka przesada? 

Wcześniej używałem stockowych gumek na przemian z comply M. Comply Wg mnie mimo usper wygody zamulają mi bas, w teraz włożonych finałach L jest lepiej, gra mi też głośniej. Sugerowałoby to że dopiero teraz złapałem seal. 

 

Jakie są Wasze patenty? Skąd wiecie że za duże lub coś nie tak? Jak bardzo powinniśmy zamykać kanał? Jak trudno powinno się wyjmowac słuchawki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię, ale nie ma zasady. I nikt Ci nie powie jak masz łapać seal, tu nie ma dróg na skróty, musisz sam nauczyć się anatomii swoich uszu. Każde iemy i każde tipsy to inna historia. I dla każdego różna kombinacja przynosi różne efekty. Ileż to już przerobiłem par, przy których miałem deal, a nijak nie chciały grać jak w recenzjach. Tylko w cuetomach masz prostą sytuację, choć też nie zawsze. Wystarczy przytyć albo schudnąć parę kilo żeby customy zagrały zupełnie inaczej.

 

W skrócie, cały fan zabawy z iemami polega na żonglowaniu tipsami i nie ma tu złotego środka. Poza tym nawet nie napisałeś o jakie słuchawki chodzi.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko rozbija się o własne preferencje.
Kiedy osiągam "efekt zassania" to zwykle towarzyszy temu degradacja dźwięku. Osobiście najlepiej i w moim przypadku najlepiej sprawdzają się bi-flange albo comply właśnie. Niedawno dostałem FA7 i na chwilę obecną używam ich z stockowymi Mediumami, na których od razu złapałem seal więc nie widzę sensu zmieniać i kombinować.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, all999 said:


W skrócie, cały fan zabawy z iemami polega na zabawie z tipsami i nie ma tu złotego środka. Poza tym nawet nie napisałeś o jakie słuchawki chodzi.

 

Sorry, Andromedy S. Trochę customy mnie chyba oswieciły bo jak byłem na odbiorze i przymierzałem custom tipsy od CustomArt to zaskoczyło mnie to jak głęboko i jak dokładnie wchodzą i wypełniają cały kanał. Niestety okazały się finalnie do poprawki i jeszcze czekam. Powinienem się zatem wzorować na tym właśnie przy doborze tipsów do innych sluchawek? 

Przy zmianie dzisiaj podobne właśnie uczucie mam z L. Wcześniej wydawało mi się że wszystko większe od M u mnie nie będzie pasowało. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem custom tipsy i temat do zamknięcia :)

 

A tak na poważnie - dziękuję za wszelkie uwagi. Patrząc na kształt moich customów i sposób wkładania - moje wyobrażenie o kanałach słuchowych moich uszu sobie, prawda - inna.

Jednak mam rozmiar L na 100% i się chwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom tipsy to bomba rzecz, ale zawężony wybór słuchawek do takich z podobnymi rozmiarami i kształtami tulejek.

Tak naprawdę co doki, to inaczej je aplikowałem. Zwłaszcza mój prawy kanał dosyć kapryśny był, bezy złapać seal. W wypadku RHA MA750 na prawe ucho musiałem brać tipsa L (rozmiar większy).

 

@euter Custom Arts robi, jak mieszkasz w Warszawie, to u nich na miejscu można wyciski też przygotować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, euter said:

@Nikodem Gdzie zamawiałeś customy? Jak wyglada procedura krok po kroku?

 

Ha ha, nie ten @Nicodem :)

Customy w Custom Art. Ja akurat z Warszawy więc bardzo ułatwiona sprawa bo i wyciski na miejscu.

Procedura - podajesz model słuchawek i wiadom wtedy czy się da czy nie, idziesz i robisz wyciski u nich (lub gdzieś indziej, wtedy je dosyłasz), wybierasz kolorystykę. Czekasz, Teraz ponoć koło miesiąca bo zarobieni są. Potem ja przyszedłem po odbiór. Okazało się, że były do poprawki. Po 3 kolejnych dniach dziś odebrałem. 

Jak odbierasz kurierem to ewentualne poprawki korespondencyjnie. Ja mam dziwne kanały uszne (pozakręcane na maksa) więc może to akurat u mnie trzeba było poprawiać.

 

13 minutes ago, bachankas said:

Custom tipsy to bomba rzecz, ale zawężony wybór słuchawek do takich z podobnymi rozmiarami i kształtami tulejek.

 

Tak, to z zasadzie tylko pod wybrany model, niewiele pasuje tak, że można zmieniać. Ale akurat u mnie o to mi chodziło. Jeden model, jedne tipsy, jedno źródło. Koniec tematu z mobilnym audio i nic nie zmieniam. Tak to co chwilę coś kombinowałem dalej. Czekam jeszcze tylko na kabel balanced od JD i zamknięte definitywnie.

 

SR15 + Andromedy S + customy + kabel balanced od JD -> mój wymarzony zestaw skompletowany i koniec. 

 

Co nie zmienia faktu, że już rozglądam się grubo za stacjonarną wersją sprzętu. Ale zamknięte, wokółuszne.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę i ja zabrać się za temat CS do MeeP1/Aune E1 @bachankas pisze, że te same obsłuży oba doki). 

Z tego co pisze oraz Ty piszesz @Nicodem temat wart zachodu.

 

A propozycje - @Nicodem - jak umieszczasz je w uchu ? To trzeba jakoś "wkręcać" ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Lord Rayden said:

A propozycje - @Nicodem - jak umieszczasz je w uchu ? To trzeba jakoś "wkręcać" ?

 

Na wprost, wciskane. Na razie wszystko się jeszcze układa. Dostałem nawet radę by lekko wazelinką polecieć. Ale jakimś cudem nie mam takowej w domu :).

Więc jadę na sucho. A na poważnie - wszystko zależy od anatomii. Niektórzy ponoć muszą trochę wkręcać. Ja powinienem wkładać i wyjmować na wprost. 

Ale seal jest mega i co ważne - nie zmienia tonu. Trochę jakbym złapał zassany seal na Lkach ale bez zmian dźwięku. Do tego idealnie mi zrobili pod Andromedy bo sam kanał z dźwiękiem jest szeroki. Słucha się wybornie.

 

Problem jaki zobaczyłem po godzinie - mam w pytę nieodebranych telefonów bo słuchałem z DAPa i seal jest taki, że przy odpowiednim poziomie muzyki nawet nie słyszałem że ktoś do mnie dzwoni. Telefon obok na biurku. Mi się podoba, gorzej z pracą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nicodem napisał:

Problem jaki zobaczyłem po godzinie - mam w pytę nieodebranych telefonów bo słuchałem z DAPa i seal jest taki, że przy odpowiednim poziomie muzyki nawet nie słyszałem że ktoś do mnie dzwoni. Telefon obok na biurku. Mi się podoba, gorzej z pracą...

To czemu przez BTR3 nie słuchasz? Problemu by nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Jaro54 said:

To czemu przez BTR3 nie słuchasz? Problemu by nie było :)

 

Już puściłem BTR3 dalej. Jednak nie ta jakość w porównaniu do połączenia po kablu z SR15.

Ale bardzo sobie chwaliłem BTR3. Super produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nicodem napisał:

 

Już puściłem BTR3 dalej. Jednak nie ta jakość w porównaniu do połączenia po kablu z SR15.

Ale bardzo sobie chwaliłem BTR3. Super produkt.

Bo AK ma BT starej generacji, dlatego jest gorzej. Jeśli coś ma BT 5 i Android * lub wyżej nieznaczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Jaro54 said:

Bo AK ma BT starej generacji, dlatego jest gorzej. Jeśli coś ma BT 5 i Android * lub wyżej nieznaczna różnica.

 

Nie o samą jakość, bo po LDAC szło np z telefonu (idealna jakość wtedy!), ale bardziej mi o dźwiękowość chodziło. Słabiej mi BTR3 brzmi niż SR15. No ale nie ma co się dziwić. 

Potrzebowałem BTR3 na ferie na narty, spełnił swoje zadanie idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

 

Zdziwię co poniektórych bo na seal jest bardzo prosta recepta.

 

Mało tego nie wymyśliłem sobie tego sam tylko jest to technika przemysłowa do zakładania pianek wygłuszających BHP.

 

A więc:

 

Dajemy prawą rękę za głowę chwytamy lewą małżowinę uszną i ją delikatnie naciągamy.

Wkładamy słuchawkę delikatnie do momentu zatrzymania i puszczamy małżowinę.

 

Taa daam!

 

Załączam obrazek.images.jpeg.c665d82f2382e9800d4c1a3e5e705afc.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, espe0 said:

 

 

Załączam obrazek.images.jpeg.c665d82f2382e9800d4c1a3e5e705afc.jpeg

 

Patrz a w sieci krążą filmiki polecające ciągnięcie za listek ucha w dół.  Tak czy inaczej - trza ciągać się za uszy. Bez tego ani rusz.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie walczę z materią w wypadku FA7. Co ciekawe z FH5 większych problemów nie miałem. Co jeszcze ciekawsze problem dotyczy tylko jednego ucha. W prawym na wszystkich tipsach jest w zasadzie ok. Niestety lewe to jakiś koszmar. Jeszcze z żadnymi iem-ami nie miałem takich problemów. Nawet je wymieniłem bo byłem pewien że to problem z przetwornikami w lewej słuchawce. Z tipsów z zestawu najlepiej sprawują się Vocal ale tak czy inaczej prawidłowe ustawienie ich dla lewego ucha to kilka minut grzebaniny i dopasowywanie co do milimetra bo już minimalne przesunięcie powoduje efekt zupełnego braku balansu. Masakra zupełna. Myślę na jakimiś spinfitami ale nie bardzo wiem które wybrać.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gentillo napisał:

Ja właśnie walczę z materią w wypadku FA7. Co ciekawe z FH5 większych problemów nie miałem. Co jeszcze ciekawsze problem dotyczy tylko jednego ucha. W prawym na wszystkich tipsach jest w zasadzie ok. Niestety lewe to jakiś koszmar. Jeszcze z żadnymi iem-ami nie miałem takich problemów. Nawet je wymieniłem bo byłem pewien że to problem z przetwornikami w lewej słuchawce. Z tipsów z zestawu najlepiej sprawują się Vocal ale tak czy inaczej prawidłowe ustawienie ich dla lewego ucha to kilka minut grzebaniny i dopasowywanie co do milimetra bo już minimalne przesunięcie powoduje efekt zupełnego braku balansu. Masakra zupełna. Myślę na jakimiś spinfitami ale nie bardzo wiem które wybrać.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

CP145 w 90% uzytkownikow to remedium na problemy z fitem fh5. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, gentillo napisał:

 Myślę na jakimiś spinfitami ale nie bardzo wiem które wybrać.

A teraz który rozmiar Ci najbardziej pasuje? Ja zawsze używałem "M", ale przy budowie FH5 odpowiednikiem jest "L", a i tak są za małe lub za mało elastyczne, co innego SpinFit "L", są większe i bardziej miękkie, przez to seal-a łapię od razu i nie muszę nawet za mocno wciskać słuchawek do kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności