Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne do Shanling M1 350zł


swiderr90

Pytanie

Cześć,

 

Słucham głównie metalu i trochę rocka: Gojira, Korn, Slipknot, Metallica, Green Day, RHCP.

 

Do tej pory używałem słuchawek dokanałowych soundmagica, ostatnio E50C. Brakuje mi w nich mocy, jakby wyrazistości instrumentów, soczystego brzmienia. Często pogłaśniam muzykę, ale to nie zaspokaja ucha. Bas jest niewystarczający, góra minimalnie też, reszta w miarę okay. Czuję, że brakuje jakości. Słucham nagrań w formacie FLAC.

 

Ze względu na powyższe szukam słuchawek nausznych, gdyż myślę, że będą one prezentowały lepszą jakość? Uzywałbym ich w domu, ale też w podróży, więc fajnie gdyby nie były jakieś ogromne.

 

Zależy mi na izolacji i wyrazistości instrumentów, lubię dobrze słyszeć wokal i gitary. Bas i góra nie są aż tak ważne, ale też nie chcę, żeby ich w ogóle nie było.

 

Mogę dopłacić te 100zł, jeżeli inwestycja będzie tego warta.

 

Póki co znalazłem MF100 i BossHiFi B8, ale obie chyba stawiają głównie na bas? Jakie słuchawki moglibyście mi polecić?

Edytowane przez swiderr90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ani MF 100 ani B8 nie stawiają na bas. Bas jest ale bardzo dobrze kontrolowany. Z M1 obydwie pary świetnie się zgrywają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W MF 100 większą przestrzeń, ale są nauszne. B8 mniejsza przestrzeń (ale nie klaustrofobiczna), są wokoluszne i bardzo wygodne. Można stockowy (bardzo porządny) kabel wymienić na krótszy. MF 100 mają jedną wadę/zaletę, pokazują nagranie takim jakim jest. I może okazać się że cześć nagrań będzie niesłuchalna jeśli jest źle nagrana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkopując, MF 100 sprawdzają mi się bardzo dobrze. Fajne do domu, jednak podczas spacerów czy podróży komunikacją miejską przeszkadza mi ich przydługawy kabel i brak możliwości tłumienia szumów.

 

Szukam teraz słuchawek gabarytowo i muzycznie podobnych do MF 100, działających na BT i z NC. Czylibyście w stanie coś polecić?

 

EDIT: cenowo w granicach 300-600zł.

Edytowane przez swiderr90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do metalu najbardziej pod względem dźwięku podeszły mi Sennheiser Momentum M2 OEBT. Mam do nich jedynie uwagę, że po pewnym czasie czuć nacisk pałąka na czubek głowy.

Jak się mają do MF100 nie wiem, bo ich nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Dima napisał:

Do metalu najbardziej pod względem dźwięku podeszły mi Sennheiser Momentum M2 OEBT. Mam do nich jedynie uwagę, że po pewnym czasie czuć nacisk pałąka na czubek głowy.

Jak się mają do MF100 nie wiem, bo ich nie słuchałem.

Zupełne przeciwieństwo, Senki w porównaniu z MF 100 to basowa buła, malutka scena, niższa półka jeśli chodzi o poziom dźwięku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wokółuszne czyli wg ciebie większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności