Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw audio do PC (~500zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakup sprzętu audio do 500 zł.

Osobiście posiadam Creative T20 II którym niestety brakuje jakiegokolwiek uderzenia. Przypominając pewne stare czasopismo: ~"Ma tyle mocy, że włosy to może co najwyżej postawić chomikowi".

Na chwilę obecną pożyczyłem również Microlaby Solo 6C i muszę przyznać, że te akurat grają już całkiem przyzwoicie. Słuchając piosenek rockowych czy też instrumentalnych czuć sporą różnice w porównaniu do poprzednika. Jest tylko jedno małe ale.. zaraz po włączeniu buczą co niestety irytuje. Na niektórych poziomach głośności (głównie poniżej 20) dodatkowo brzęczą jeszcze bardziej.

Pytanie: ten typ tak ma czy akurat model znajomego jest już wysłużony i śmiało mogę zamówić nową sztukę?

Może lepiej od razu zestaw wzmacniacz + kolumny? Nie widzę problemu aby był to zestaw używany tak długo jak nie będzie buczał, syczał ani tworzył żadnych innych niepożądanych dźwięków.

Źródło: PC - Asus Xonar DG (EQ OFF) - AIMP (ASIO 44100 32bit) - FLAC/MP3 320

Pokój: 13m^2

Miejsce zestawu: na biurku około 1,5m szerokości (opcja na podłodze odpada, zabudowany segment)

Oczekiwania dźwiękowe: poziom Solo 6C lub wyżej.

Budżet: 500 zł, choć zakup zestawu do 600 zł również wchodzi w rachubę pod warunkiem wniesienia wrażeń dźwiękowych.

Pozdrawiam i czekam na propozycję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byś nieco dołożył można by kupić używany zestaw Yamahy Pianocfart. Za 700-800zł są polecane czyli kolumny i wzmacniacz.

Gdy by tak dłużej poszukać szło by znaleźć dobre wzmacniacze np. Grundig fine arts, Kenwood z flagowej serii KA > https://www.olx.pl/oferta/porzadny-wzmacniacz-kenwood-ka-5040r-wysylka-0-zl-CID99-IDyoQBD.html#072c4d1252

Wzmacniacze Sony Esprity czy Rotela.

Gorzej jest z twoim miejscem na kolumny by grały zamiast się dusić, obawiam się że dosunięte blisko ściany będą dudnić a przez bliskość szafy nie pokażą swoich prawdziwych możliwości.

Więc kolumny wskazane bardziej z przednim bass reflexem i małymi rozmiarami.

Może jakieś Cantony ?

Widzę też ciekawe modele od Elaca lecz nie mają przedniego wylotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodatkowe pomiary biurka oraz wizualne przedstawienie go pomoże choć odrobinę w doborze. 
Szerokość blatu: 158cm | Głębokość: 60 cm | Orientacyjna odległość kolumn od siebie: 90-110 cm w zależności od ich wielkości | Odległość kolumn od ściany: 20-30 cm w zależności od kąta nachylenia i wielkości głośników (Solo 6C widoczne pod kątem na zdjęciu: 25cm w najbardziej odchylonym punkcie) | Odległość uszu od kolumn: 70 - 100 cm (przy Solo 6C)


Dołożyć oczywiście mogę aczkolwiek nie chciałbym się zbliżać do progu 1000 zł. Czeka mnie jeszcze wygłuszenie samochodu i zakup Hertzów 165.3.
Z racji iż nie miałem nigdy w rękach lepszego sprzętu jak wspomniane wcześniej Creative T20 II czy też obecnie pożyczone Solo 6C, zapewne każdy zaproponowany przez was zestaw: wzmacniacz + kolumny spowoduje u mnie zbieranie szczęki z podłogi.
Kontynuując, gdybym zdecydował się na zaproponowany wzmacniacz Kenwood'a, jakie kolumny należałoby zakupić pod niego oraz moje biurko? Dodatkowo, jak ten zestaw odnosiłby się do gotowca Yamahy?
 

IMG_20190210_142021.jpg

Edytowane przez Kirito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny stereo potrzebują minimum 1,5m żeby była jakakolwiek stereofonia i raczej dalej trzeba usiąść niż odległość biurko-kolumna. Jeśli nie masz możliwości i nie chcesz inaczej słuchać to szukaj jakiś monitorów bliskiego pola (małych). Taki głośnik ~5" byłby odpowiedni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w planach nie jest przewidywana zmiana mieszkania ani aranżacji pokoju. Czytam właśnie o tych monitorach studyjnych i to rzeczywiście może być dobre rozwiązanie. Jeśli dobrze zrozumiałem, przy zakupie wspomnianych monitorów nie potrzebuję już wzmacniacza prawda? 

Co sądzicie o Alesis Elevate 5? 

Edit: Odłączyłem Solo 6C i wróciłem ponownie do Creative T20. Ewidentnie Microlaby nie mogły pokazać pełni swych zdolności przy zaoferowanej przestrzeni, z maluchów zwyczajnie jest przyjemniejszy dźwięk. Wymiana oryginalnego kabla jack-jack (zwykły cieniutki kabel z zieloną końcówką) na chociażby Kabel Baseus przyniesie poprawę jakości dźwięku?

Edytowane przez Kirito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Solo 6c są o wiele za duże na tak wąski rozstaw.

Jak przedmówca pisał bierz tutaj monitory bliskiego pola.

Do tysiaka z nowych kupisz Behronger MS40, Presonus Eris E5, M-AUDIO BX5 D3. Dlaczego nowe? w razie niezadowolenia je odeślesz bez podania przyczyny w ciągu 14 dni.

Lecz nie zapewnię na 100% czy takie monitory nie będą szumieć czy brumieć.

Jakiś czas temu miałem bardzo chwalony wzmacniacz Thule ia100 który mimo to wydobywał z siebie brumienie transformatora oraz po przyłożeniu ucha do głośnika wysokotonowego w kolumnie było trochę słychać szumu. Wszystko zależy od konkretnego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja od dłuższego czasu poluje na jakieś kolumienki pod komputer. Słyszałem pozytywne opinie o tych microlabach - jednak chce złożyć stereo lub 2.1 pod muzyke i filmy. 

Zakupiłem sobie już wzmak tpa3116 z chin, daC khadas tone board, kabelki RCA klotz - zostały głośniki. Myślałem nad dwoma opcjami: 

1. Polować dalej na dobrą cenę na polk audio T50 -- tutaj może udałoby się obejść bez subwoofera ? 

2. Teraz wpadła fajna oferta na parę Polk Audio Signature S15 za ~600zł - bardzo malutki basowy głośnik - ktoś doradzi może czy warto ? Pewnie później trzeba by dołożyć subwoofer ? 

Recenzję mają całkiem przyjemne te kolumienki i rozmiarowo wejdą na biurko lub na jakiś uchwytach ściennych można zamontować ---> mają z tyłu jakiś power port, dzięki czemu można je dostawić do ściany. 

 

Wiem każdy napisze, że lepsze będą monitory bliskiego pola - ale raczej interesuje mnie tylko zwyczajne stereo + ewentualnie w przyszłości dołożenie suba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, baszek napisał:

power port

Ten power port to jakiś dziwny bass reflex. Teoretycznie takich kolumn powinno się w żadnym wypadku nie dostawiać do ściany ale zgaduje że inaczej te kolumny basu z siebie nie wydobędą prawie żadnego i dlatego tak zrobili ;) . Do tpa potrzeba jakiegoś wzmacniacza z podbitymi skrajami pasma. On gra głównie środkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Oskar2905 napisał:

Ten power port to jakiś dziwny bass reflex. Teoretycznie takich kolumn powinno się w żadnym wypadku nie dostawiać do ściany ale zgaduje że inaczej te kolumny basu z siebie nie wydobędą prawie żadnego i dlatego tak zrobili ;) . Do tpa potrzeba jakiegoś wzmacniacza z podbitymi skrajami pasma. On gra głównie środkiem.

Czyli tej Polk Audio T15 sobie odpuścić ---- poczekać na jakaś ofertę na T50 ? 

" Do tpa potrzeba jakiegoś wzmacniacza z podbitymi skrajami pasma. On gra głównie środkiem." ----> masz na myśli jakiś pre-amp, żeby podkręcić  bas i treble i zrobić "V" ? 

Właśnie, gdzieś czytałem, że ludzie podłączają pod te tpa jakieś pre-ampy lampowe i wtedy że niby znacznie lepiej ...

 

 

By the way -- tutaj S15 mają całkiem dobre recenzje 

 

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pre lampowego to za ogólne określenie. Trzeba poznać budowę i brzmienie takiego preampa żeby dowiedzieć się czy dodaje czegoś w brzmieniu czy nie itd. Ogólnie to preampa bym nie podłączał do tpa. On ma wystarczające wzmocnienie sam z siebie. Bardziej bym poszukał jakiś kolumn z podbitym basem i górą, a resztę korektorem poprawił wedle własnych upodobań (tylko z rozwagą żeby nic nie spalić przesterowaniem). Ogólnie to tda7498>7492>tpa3116. 

Edytowane przez Oskar2905
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Oskar2905 napisał:

Co do pre lampowego to za ogólne określenie. Trzeba poznać budowę i brzmienie takiego preampa żeby dowiedzieć się czy dodaje czegoś w brzmieniu czy nie itd. Ogólnie to preampa bym nie podłączał do tpa. On ma wystarczające wzmocnienie sam z siebie. Bardziej bym poszukał jakiś kolumn z podbitym basem i górą, a resztę korektorem poprawił wedle własnych upodobań (tylko z rozwagą żeby nic nie spalić przesterowaniem). Ogólnie to tda7498>7492>tpa3116. 

Proponujesz coś konkretnego z kolumienek ? Przeglądam od dłuższego czasu żeby znaleźć coś ciekawego - wydawało mi się że 600zł za parę tych S15 to będzie bardzo dobry deal - ewentualnie T50 (można było wyrwać za ~700zł parę) -- ale w sumie z używanych też coś przeglądam od czasu do czasu....

 

A co do tda7498 - testowałeś coś ? https://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.19.1d6c2fd2O0EEIA&id=576642159097&ns=1&abbucket=7#detail

Widzę, że tutaj już brick z laptopa nie wystarczy - trzeba by 36V.  "Ogólnie to tda7498>7492>tpa3116" --> wydawało mi się że jednak tpa3116 jest top - ale nie testowałem, ale moja wiedza oparta jest na tym co wyczytałem na jakimś forum DIY 🙂

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Jak kupowałem tpa jako pierwszego to też mi się wydawało że to najlepszy chip ;) . Tak ludzie pisali przynajmniej. Życie zweryfikowało ;) . Na innych forach niż polskie też piszą że tpa są słabsze.

A z głośników możesz coś polecić fajnego ? Przeglądałem jakie tannoye różne na OLX - ale często tam ludzie ze te konstrukcje chcą tyle co za nowe polk audio T50 z amazona na promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7498 wolałbym tego Free-Shipping-TDA7498-100W-100W-Class-D- wystrzegaj się tych wzmacniaczy gdzie nie widać jakich wartości cewek użyli. W takich przypadkach wsadzają tam co chcą i potem są ucięte wysokie tony albo podbite. Ma być tak jak zaleca producent i w tej wersji co podlinkowalem zdjęcie tak mniej więcej jest.

Tannoye to przereklamowany syf. Nie kieruj się tym co piszą na forach. Tam często ludzie którzy nie mają żadnego porównania i odniesienia zachwalają swój sprzęt a potem jak ktoś osłuchany to posłucha to okazuje się że to syf.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 14:09, Oskar2905 napisał:

Ten power port to jakiś dziwny bass reflex. Teoretycznie takich kolumn powinno się w żadnym wypadku nie dostawiać do ściany ale zgaduje że inaczej te kolumny basu z siebie nie wydobędą prawie żadnego i dlatego tak zrobili ;) . Do tpa potrzeba jakiegoś wzmacniacza z podbitymi skrajami pasma. On gra głównie środkiem.

To jak - polecisz coś ciekawego z używanych kolumn ? 
Ja dalej rozkminiam czy nie kupić tych polk s15 - i tak w porównaniu do tego co obecnie używam, czyli plastikowe 2.0 Primax to będzie duży przeskok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności