Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pianino cyfrowe - ok 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Być może są wśród nas jacyś klawiszowcy grający na czymś lepszym niż "syntezator na komunię".

 

Żona od dłuższego czasu przymierza się do zakupu cyfrowego pianina. Głównym kryterium jest oczywiście klawiatura i brzmienie, ale równie ważne jest kompaktowość tego sprzętu, czyli żeby był możliwie jak najwęższy. Z tego co czytała w testach i co udało jej się dorwać w lokalnym sklepie muzycznym najbardziej odpowiadało jej brzmienie, wygląd i gabaryty Korg LP380 (biały). Brzmienie Yamahy jej nie leży, próbowała też jakiegoś Kawai w podobnej cenie, ale coś jej nie pasowało w samym graniu i wbudowanych głośnikach. Niedawno zauważyłem, że pojawił się (następca?) modelu LP380 w postaci Korg C1 Air (G1 Air to zbyt wysoka półka cenowa). Wg gołej specyfikacji to klawiatura ta sama, ale dodano wygodne bajery w postaci USB, BT, czy też nagrywanie dwuścieżkowe. Czy ktoś z was miał do czynienia z tymi modelami Korga i mógłby powiedzieć czy C1 to rzeczywiście rozwinięcie LP380 z zachowaniem jego walorów, czy po prostu nowsza elektronika i więcej plastiku i blichtru jak to jest coraz częściej? Ewentualnie co możecie jeszcze polecić do przetestowania do ceny 3-3,5tys? Niestety jeśli będzie to wielki kloc to go to dyskwalifikuje - na razie przez conajmniej kilka miesięcy aż do generalnego remontu salonu pianino będzie stało w korytarzu, więc każdy centymetr się liczy. Fajnie by było gdyby polecane modele były dostępne do przetestowania gdzieś w Warszawie.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi, które przekażę dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra (śpiewaczka) ma Yamaha Clavinova i jak dla mnie brzmi ono lepiej niż pianino, które jest u rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ta Yamaha to przedział Korg G1, czyli conajmniej tysiak za dużo :) (nówka blisko 5tys). Używki raczej odpadają, bo tak drogi sprzęt musi mieć gwarancję, a poza tym to nie meble z ikei i trzeba to jakoś dostarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest tylko jedna (przekazuje info od pewnej znanej pianistki, ktora pragnie zostac anonimowa) i sugeruje cos innego niz zakup pianina cyfrowego:
---


Klawiatura midi (a nie cyfrowe pianino): Roland A-88 (i nic innego).

Pedaly i statyw do wyboru, wg. gustu.
Do tego bedzie potrzebne oprogramowanie - najlepsze na jakie Cie stac. Np Ivory Grand Pianos (1200 PLN), choc da sie taniej.

Do uruchomienia tego potrzebny jest dosyc mocny komputer (i7, najlepiej 16GB ram), oraz interfejs audio z niska latencja. Najtanszy sensowny to Focusrite Scarlett 2i2.

 

O glosnikach / sluchawkach nie wpsominam, bo z tym sobie z pewnoscia poradzisz. Wlascielka powyzszego setupu ora na jakichs studyjnych AKG.

Zaden setup all-in-one nie jest w stanie pobic tego combo, bo pierwsze sensowne zabawki zamkniete w jednej obudowie zaczynaja sie od 15-20k PLN.
A-88 mozna kupic uzywany, bo i tak wymaga serwisowania co jakis czas (mechanizm mloteczkowy). Pedaly podobnie. Oprogramowanie mozna sciagnac w wersji trial i zobaczyc co Ci pasuje. Wydatkow na PC nie da sie uniknac.
Przyjemnosc grania na tym zestawie jest porownywalna z normlanym, pelnowymiarowym instrumentem wysokiej klasy (o mozliwosciach customizacji nie wspominajac). Wymaga to natomiast troche zachodu z konfuguracja. Up to you.


Udanej zabawy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mojo_aka_jojo napisał:

Odpowiedz jest tylko jedna (przekazuje info od pewnej znanej pianistki, ktora pragnie zostac anonimowa) i sugeruje cos innego niz zakup pianina cyfrowego:
---


Klawiatura midi (a nie cyfrowe pianino): Roland A-88 (i nic innego).

Pedaly i statyw do wyboru, wg. gustu.
Do tego bedzie potrzebne oprogramowanie - najlepsze na jakie Cie stac. Np Ivory Grand Pianos (1200 PLN), choc da sie taniej.

Do uruchomienia tego potrzebny jest dosyc mocny komputer (i7, najlepiej 16GB ram), oraz interfejs audio z niska latencja. Najtanszy sensowny to Focusrite Scarlett 2i2.

 

O glosnikach / sluchawkach nie wpsominam, bo z tym sobie z pewnoscia poradzisz. Wlascielka powyzszego setupu ora na jakichs studyjnych AKG.

Zaden setup all-in-one nie jest w stanie pobic tego combo, bo pierwsze sensowne zabawki zamkniete w jednej obudowie zaczynaja sie od 15-20k PLN.
A-88 mozna kupic uzywany, bo i tak wymaga serwisowania co jakis czas (mechanizm mloteczkowy). Pedaly podobnie. Oprogramowanie mozna sciagnac w wersji trial i zobaczyc co Ci pasuje. Wydatkow na PC nie da sie uniknac.
Przyjemnosc grania na tym zestawie jest porownywalna z normlanym, pelnowymiarowym instrumentem wysokiej klasy (o mozliwosciach customizacji nie wspominajac). Wymaga to natomiast troche zachodu z konfuguracja. Up to you.


Udanej zabawy :)

Kiedyś również badałem temat i to wydaje się jedyna sensowna droga. Najlepszy podobno jest do tego Kawai VPC1, ale to już sporo droższa zabawka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destruktor napisał:

Kiedyś również badałem temat i to wydaje się jedyna sensowna droga. Najlepszy podobno jest do tego Kawai VPC1, ale to już sporo droższa zabawka.


O dzieczywnie, ktora robila research, ktorego wnioski tutaj przekazalem, moge uczciwie powiedziec, ze jest BARDZO wymagajaca i spedzila nad tematem przynajmniej 3 miesiace zanim cokolwiek kupila. Ten setup spelnia jej potrzeby w 100% i ten stan rzeczy utrzymuje sie od przynajmniej 3 lat. Do tego widzialem co na nim wywija, wiec naklejam certyfikat "nada sie" ;)

Do dzisiaj mowi: tylko Roland A-88. Nie ma nic innego (nie w cenie nowego, malego auta), co sie nadaje. A przetrzepala tych sprzetow przynajmniej z setke, choc tego Kawai sobie nie przypominam, moze to zos dobrego.

No nic. Wazne, ze Roland jest za 3k, Focusrite mozna kupic uzywke za np. 400, pedaly tez i to jakies za 300 na poczatek, a z oprogramowaniem eksperymentowac za darmo. To powinno pasowac autorowi tematu w odniesieniu do jego budzetu (jesli juz ma PC). Moze nawet nauczy zone, ze sluchawki / odsluch to tez wazna rzecz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też oczywiście zależy od tego co chcesz grać, kwestia np. wymyku, czy chce sie grać np czysto klasykę i wyczynowo czy ot tak relaksacyjnie. Oczywiście nie wykluczam, że Roland może być lepszy, gdyż sam w końcu na zakup się nie zdecydowałem. No i na pewno jest tańszy a jak doda się też wydatki na resztę no to wychodzi spora suma, więc na siłę ładowanie w Kawai też pewnie nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Destruktor napisał:

To też oczywiście zależy od tego co chcesz grać, kwestia np. wymyku, czy chce sie grać np czysto klasykę i wyczynowo czy ot tak relaksacyjnie. Oczywiście nie wykluczam, że Roland może być lepszy, gdyż sam w końcu na zakup się nie zdecydowałem. No i na pewno jest tańszy a jak doda się też wydatki na resztę no to wychodzi spora suma, więc na siłę ładowanie w Kawai też pewnie nie ma sensu :)


Jasna sprawa!

Meritum mojej poprzedniej wypowiedzi to: 99,9% sprzetow w tym budzecie do niczego sie nie nadaje. Szukac trzeba rodzynkow, o ktorych wiadomo, ze daja rade (i zostaly przetestowane w boju) - Roland, Kawai, czy kto tam wie co jeszcze, ale na pewno nie ma tego duzo :)

Pojscie w midi ma jeszcze te zalete, ze otwiera Ci sie caly swiat mozliwosci zwiazanych z syntezatorami. Tak bylo z dziewczyna o ktorej pisalem. Przez wiele lat tylko klasyka, zeby aktualnie przez polowe czasu robic elektronike :) Oczywiscie wiekszosc problemow technicznych i funkcjonalnych z klawiaturami obejmuje ten wlasnie obszar obszar. Wiekszosc ludzi nie zwiazanych z graniem zawodowa w zyciu nie bedzie miala takich problemow. Szczesliwcy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mojo_aka_jojo napisał:

No nic. Wazne, ze Roland jest za 3k, Focusrite mozna kupic uzywke za np. 400, pedaly tez i to jakies za 300 na poczatek, a z oprogramowaniem eksperymentowac za darmo. To powinno pasowac autorowi tematu w odniesieniu do jego budzetu (jesli juz ma PC). Moze nawet nauczy zone, ze sluchawki / odsluch to tez wazna rzecz

 

Ale ja nie szukam najlepszego zestawu studyjnego tylko integry. Wyżej wspomniany konfig to jakieś 4tysie + oprogramowanie + pecet za kolejne 1,5-2tys + może jakieś monitory za kilka stów za sztukę + dużo wolnego miejsca.

 

Koledzy rozpędzili się jak w propozycjach sprzętu, że jak ktoś potrzebuje małą integrę, to wy od razu układacie cały wielki tor za conajmniej drugie tyle. Jak będzie potrzeba nagrać coś na komputer to wtedy kupię jakiś interfejs midi i podłączę starego laptopa.

 

Przypomnę tylko jeden fragment z tematu:

16 godzin temu, sn4ke napisał:

Głównym kryterium jest oczywiście klawiatura i brzmienie, ale równie ważne jest kompaktowość tego sprzętu, czyli żeby był możliwie jak najwęższy.

 

Ja nie mam w mieszkaniu studia nagraniowego i nie planuję takiego zrobić, a pianinko ma służyć do ćwiczenia żonie (nie jest pianistką tylko nauczycielką muzyki i dyrygentką chóru) i do wstępnej nauki dla młodego. Pianino cyfrowe, bo to kompromis pomiędzy wymiarami, ceną i wrażeniem prawdziwej klawiatury (ważone klawisze). Poza tym jak wielokrotnie wspominałem dysponuję bardzo małą ilością miejsca na muzyczne graty, dlatego stacjonarnie mój tor ogranicza się do stuningowanego AIM SC808 i ponad 10-letnimi i-trigue 3330 + słuchawki, a do tv nie planuję kupować monitorów, ani zestawu 7.1 tylko nieduży soundbar.

 

Przypomnę jeszcze raz - nie planujemy klawiatury midi z osprzętem i tysiącami brzmień, tylko sensownej niedużej integry z ważoną klawiaturą, pedałami, wbudowanymi głośniczkami (i gniazdem słuchawkowym) w estetycznej formie najchętniej z zamykaną klapą. Jak przybędzie kilkadziesiąt metrów i pojawi się taka potrzeba, to wtedy poszukamy innej opcji. Wstępnie największe szanse ma Korg LP380, ale chciałem właśnie poznać opinię o C1 Air i ewentualnie innych alternatywach INTEGRY do 3-3,5tys.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności