Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne do 1500 dobrze izolujące


thoms

Pytanie

Cześć,

 

posiadam Beyery dt990 pro grające z Cambridge dacmagic plus od ładnych paru lat. Miłość trochę osłabła, chemia trochę się skończyła aczkolwiek głównym problemem jest ich półotwartość. Potrzebuję odciąć się od otoczenia, a niestety słychać w nich mocno to co się potrafi w domu dziać.

 

Słucham głównie rock, metal, blues. Szukam słuchawek z co najmniej taką sceną jak w 990, być może bardziej zwartego basu i ciut żywszego brzmienia. Rzecz bardzo ważna, wygoda. Siedzę w słuchawkach cały dzień.

 

Przeglądałem forum i rzucały mi się w oko audioquesty nightOwl albo A990Z.

 

Z góry dzięki na pokazanie jakiejś sensownej drogi.

 

Kwota 1500+ i spokojnie second hand wchodzi w grę.

 

 

Edytowane przez thoms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na pewno nie każdemu podejdą Audioquest Nightowl  ale spróbuj posłuchać w top hifi przed zakupem ;). Ewentualnie przez internet i  zwrot. 

Trochę powyżej budżetu Fostex TR-X00

Co jeszcze... Beyerdynamic T70p możesz spróbować ale ich też bym nie kupił bez odsłuchu, potrzebują ciepłego toru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czytam 15 stronicowy wątek z sąsiedniego forum no i klasyka klasyki, im dalej w las..

 

Owle - długie wygrzanie więc tutaj może być kiepsko z odsłuchem świeżych w sklepie (wręcz zdaje sobie sprawę że bez sensu to będzie i się pewnie na nich sparzę przez to)

 

T70p jak w kwestii komfortu?

 

do wyścigu dochodzą sonusy pryma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AQNO itp. raczej nie są żywsze, ani nawet podobne w tej kwestii do DT990. T70p to trochę inne brzmienie od DT990, nie tylko żywsze, ale i ostrzejsze, bardziej

surowe i mniej wybaczające, czyli na dłuższe odsłuchy i do każdego gatunku słabo się sprawdzą, według mnie oczywiście. ;)

 

Fostex-y jak najbardziej, scenę mają bardzo podobną, taką obszerną, jest więcej życia, ale bas jakościowo ten sam. Ogólnie, ciężko dorwać słuchawki zamknięte

o takiej charakterystyce, jakiej szukasz, w podanym budżecie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
49 minut temu, neonlight napisał:

Jak porównywałem łeb w łeb NHC z TH-X00, to jakby porównać kameralny koncert w klubie do koncertu rockowego. ;)

Mam Owle oraz TH610 - obie pary brzmią dziwnie jak się założy jedne po drugich ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, thoms napisał:

a jak t5p, które stoją w handlu na forum?

 

Ogółem chciałbym wydając już te złocisze coś zmienić ale na tyle żeby to miało sens.

Pytasz o Beyery T5p w relacji do DT990?

Miałem DT990 Edition 32Ohm, mam T5p v2 coś konkretnie Cię interesuje w ich brzmieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T5p v2 grają bardziej masywnie, mają więcej subbasu, niskie rejestry są szybkie, zwarte. Wysokie rejestry nie kłują jak to czasem zdarzało się w DT990. Dźwięk jest pod kontrolą we wszystkich rejestrach, jednocześnie są szczegółowe, potrafią wydobyć subtelne smaczki, detale z muzyki. Jest przestrzeń, powietrze, precyzja ale wszystko pod kontrolą, nic nie jest przesadzone. Jeśli chodzi o wygodę to w tym aspekcie nieco bardziej cenię DT990 których mogłem nie zdejmować z głowy cały dzień. Welury i chyba troszkę większe muszle były dla mnie odrobinę wygodniejsze. Jednak T5p wygrywają dźwiękiem nad nieco lepszą wygodą DT990.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, neonlight napisał:

Hehe.. i właśnie o to mi chodzi, a które są bardziej.. żywsze, według Ciebie?

Już nie w porównaniu do DT990? ;) 
Fostexy przede wszystkim są jaśniejsze, więc można mieć wrażenie wyższej dynamiki, ale AQ wcale się nie ociągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Inszy napisał:

Już nie w porównaniu do DT990? ;)

W porównaniu do DT990, ale i pomiędzy sobą też. ;)

 

9 minut temu, Inszy napisał:

Fostexy przede wszystkim są jaśniejsze, więc można mieć wrażenie wyższej dynamiki, ale AQ wcale się nie ociągają.

Fostex-y są jaśniejsze i dźwięk jest obszerniejszy, bardziej efektowny, niż w AQ i dlatego bliżej im do DT990 pod tym względem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dźwięk jest obszerniejszy? Co to znaczy? 😐 Natomiast z tą efektownością bym się nie zapędzał, bo w zależności od źródła i słuchacza, każde z nich mogą zrobić większe "WOW".

Ale jeśli chodzi o to, którym jest bliżej do DT990, to na pewno Fostexom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrząc na cenę to Fostexy widzę za 1400, AQ 1050, a T5p za 1600.

 

10 godzin temu, jacekin napisał:

T5p v2 grają bardziej masywnie, mają więcej subbasu, niskie rejestry są szybkie, zwarte. Wysokie rejestry nie kłują jak to czasem zdarzało się w DT990. Dźwięk jest pod kontrolą we wszystkich rejestrach, jednocześnie są szczegółowe, potrafią wydobyć subtelne smaczki, detale z muzyki. Jest przestrzeń, powietrze, precyzja ale wszystko pod kontrolą, nic nie jest przesadzone. Jeśli chodzi o wygodę to w tym aspekcie nieco bardziej cenię DT990 których mogłem nie zdejmować z głowy cały dzień. Welury i chyba troszkę większe muszle były dla mnie odrobinę wygodniejsze. Jednak T5p wygrywają dźwiękiem nad nieco lepszą wygodą DT990.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

 

Dzięki wielkie! W aspekcie finansowym różnica przekłada się na rzeczywistość? czy t70 będą już wystarczającym przeskokiem?

 

A jak między tą 3jką z izolacją od otoczenia, bo może wymyśliłem sobie kompletnie nie ten typ słuchawek. Czasami mam taką masakrę, że pójście na piętro, zamknięcie drzwi, słuchawki i vol up nie daje za wiele. Starość idzie, a słuch od tego się nie poprawi ;) Ogółem przy ANC mam wrażenie jakby mi ktoś podwyższał ciśnienie w czaszce.

 

Miałem swego czasu Bose'y QC 2, ale to nie było to. Beyery je zjadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to poczytałem dalej...

 

Fostexy podobno mało wygodne na dłuższe grania. Nighty to chyba faktycznie nie mój klimat. Sonusy dostały opinię "kiepsko-watych".

 

W grze został model Beyerów T5H,

 

głośno myślę o T70 - czy jest sens pchać się dalej? a z drugiej strony czy przeskok nad 990 będzie warty tutaj.

 

No i pobocznie wjechały NAD

NAD VISO HP70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 11.02.2019 o 11:13, patmal napisał:

Owle po dt 990 to chyba średni pomysł dt 990 grają jasno a nightowl to ciemne ,skonsolidowane,gęste,przygaszone brzmienie.

Już chyba właśnie prędzej patrz za th610

A dlaczego nie można zmienić sygnatury dźwięku? Czy autor napisał, że DT990 mają dla niego najfajniejszą sygnaturę dźwięku spośród wszystkich słuchawek na świecie i ich następcą musi być 1:1 tym samym tylko w wersji zamkniętej? Ja też miałem AQNH (wróć, nadal mam) które mi się podobały, a teraz mam Focal Clear które mi się jeszcze bardziej podobają pomimo tego, że grają zupełnie inaczej.

 

Moim zdaniem autor powinien się wybrać do jakiegoś większego salonu audio i w spokoju porównać jak najwięcej zamkniętych modeli. Od Meze 99 Classics, przez Nightowl i Fostex TH610, a na T5P v2 i Final Sonorous VI (tutaj koniecznie z padami HM5, inaczej są strasznie niewygodne) skończywszy. Ewentualnie, jeżeli możemy nagiąć budżet, to spośród zamkniętych słuchawek najlepsze są Audeze LCD-XC, MrSpeakers Ether Flow C i Fostex TH900 Mk2.

 

Nie odrzucać ślepo modeli, bo komuś tam się nie spodobały, tylko przekonać się na własne uszy. Bo nic nie zastąpi Twoich własnych uszu autorze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności