Skocz do zawartości
FiiO FA1 - przedsprzedaż Czytaj więcej.. ×
Cowon Plenue D2 - preorder Czytaj więcej.. ×
Promocja Mp3store - Zamrożone Ceny! Czytaj więcej.. ×
  • 0
thoms

Słuchawki wokółuszne do 1500 dobrze izolujące

Pytanie

Napisano (edytowane)

Cześć,

posiadam Beyery dt990 pro grające z Cambridge dacmagic plus od ładnych paru lat. Miłość trochę osłabła, chemia trochę się skończyła aczkolwiek głównym problemem jest ich półotwartość. Potrzebuję odciąć się od otoczenia, a niestety słychać w nich mocno to co się potrafi w domu dziać.

Słucham głównie rock, metal, blues. Szukam słuchawek z co najmniej taką sceną jak w 990, być może bardziej zwartego basu i ciut żywszego brzmienia. Rzecz bardzo ważna, wygoda. Siedzę w słuchawkach cały dzień.

Przeglądałem forum i rzucały mi się w oko audioquesty nightOwl albo A990Z.

Z góry dzięki na pokazanie jakiejś sensownej drogi.

Kwota 1500+ i spokojnie second hand wchodzi w grę.

Edytowane przez thoms

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Na pewno nie każdemu podejdą Audioquest Nightowl  ale spróbuj posłuchać w top hifi przed zakupem ;). Ewentualnie przez internet i  zwrot. 

Trochę powyżej budżetu Fostex TR-X00

Co jeszcze... Beyerdynamic T70p możesz spróbować ale ich też bym nie kupił bez odsłuchu, potrzebują ciepłego toru. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

czytam 15 stronicowy wątek z sąsiedniego forum no i klasyka klasyki, im dalej w las..

Owle - długie wygrzanie więc tutaj może być kiepsko z odsłuchem świeżych w sklepie (wręcz zdaje sobie sprawę że bez sensu to będzie i się pewnie na nich sparzę przez to)

T70p jak w kwestii komfortu?

do wyścigu dochodzą sonusy pryma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

T70p to typowo domowe słuchawki, nie ma problemu z komfortem ale czasem to kwestia indywidualna. 

Do listy jeszcze możesz dorzucić Shure SRH1540. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

AQNO itp. raczej nie są żywsze, ani nawet podobne w tej kwestii do DT990. T70p to trochę inne brzmienie od DT990, nie tylko żywsze, ale i ostrzejsze, bardziej

surowe i mniej wybaczające, czyli na dłuższe odsłuchy i do każdego gatunku słabo się sprawdzą, według mnie oczywiście. ;)

Fostex-y jak najbardziej, scenę mają bardzo podobną, taką obszerną, jest więcej życia, ale bas jakościowo ten sam. Ogólnie, ciężko dorwać słuchawki zamknięte

o takiej charakterystyce, jakiej szukasz, w podanym budżecie. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Od kiedy Owle nie są żywe? Można je zamulić, ale bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Jak porównywałem łeb w łeb NHC z TH-X00, to jakby porównać kameralny koncert w klubie do koncertu rockowego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Używane Sonorous VI, troszkę przekroczą budżet, ale dobre i inne od Nightowl z fajną sceną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
49 minut temu, neonlight napisał:

Jak porównywałem łeb w łeb NHC z TH-X00, to jakby porównać kameralny koncert w klubie do koncertu rockowego. ;)

Mam Owle oraz TH610 - obie pary brzmią dziwnie jak się założy jedne po drugich ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

a jak t5p, które stoją w handlu na forum?

Ogółem chciałbym wydając już te złocisze coś zmienić ale na tyle żeby to miało sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Inszy napisał:

Mam Owle oraz TH610 - obie pary brzmią dziwnie jak się założy jedne po drugich ;) 

Hehe.. i właśnie o to mi chodzi, a które są bardziej.. żywsze, według Ciebie?

Edytowane przez neonlight

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
23 minuty temu, thoms napisał:

a jak t5p, które stoją w handlu na forum?

Ogółem chciałbym wydając już te złocisze coś zmienić ale na tyle żeby to miało sens.

Pytasz o Beyery T5p w relacji do DT990?

Miałem DT990 Edition 32Ohm, mam T5p v2 coś konkretnie Cię interesuje w ich brzmieniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Dokładnie!

Jakbyś mógł opisać różnice t5p do 990 byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

T5p v2 grają bardziej masywnie, mają więcej subbasu, niskie rejestry są szybkie, zwarte. Wysokie rejestry nie kłują jak to czasem zdarzało się w DT990. Dźwięk jest pod kontrolą we wszystkich rejestrach, jednocześnie są szczegółowe, potrafią wydobyć subtelne smaczki, detale z muzyki. Jest przestrzeń, powietrze, precyzja ale wszystko pod kontrolą, nic nie jest przesadzone. Jeśli chodzi o wygodę to w tym aspekcie nieco bardziej cenię DT990 których mogłem nie zdejmować z głowy cały dzień. Welury i chyba troszkę większe muszle były dla mnie odrobinę wygodniejsze. Jednak T5p wygrywają dźwiękiem nad nieco lepszą wygodą DT990.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
6 godzin temu, neonlight napisał:

Hehe.. i właśnie o to mi chodzi, a które są bardziej.. żywsze, według Ciebie?

Już nie w porównaniu do DT990? ;) 
Fostexy przede wszystkim są jaśniejsze, więc można mieć wrażenie wyższej dynamiki, ale AQ wcale się nie ociągają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
8 minut temu, Inszy napisał:

Już nie w porównaniu do DT990? ;)

W porównaniu do DT990, ale i pomiędzy sobą też. ;)

9 minut temu, Inszy napisał:

Fostexy przede wszystkim są jaśniejsze, więc można mieć wrażenie wyższej dynamiki, ale AQ wcale się nie ociągają.

Fostex-y są jaśniejsze i dźwięk jest obszerniejszy, bardziej efektowny, niż w AQ i dlatego bliżej im do DT990 pod tym względem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Dźwięk jest obszerniejszy? Co to znaczy? 😐 Natomiast z tą efektownością bym się nie zapędzał, bo w zależności od źródła i słuchacza, każde z nich mogą zrobić większe "WOW".

Ale jeśli chodzi o to, którym jest bliżej do DT990, to na pewno Fostexom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
33 minuty temu, Inszy napisał:

Dźwięk jest obszerniejszy? Co to znaczy? 😐

Że tworzy się większa ściana dźwięku, większe źródła pozorne, rozmach, a w AQ tego nie ma, za to jest większe czarne tło i lepsza separacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

To chyba słuchaliśmy innych Owli albo Fostexów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Patrząc na cenę to Fostexy widzę za 1400, AQ 1050, a T5p za 1600.

10 godzin temu, jacekin napisał:

T5p v2 grają bardziej masywnie, mają więcej subbasu, niskie rejestry są szybkie, zwarte. Wysokie rejestry nie kłują jak to czasem zdarzało się w DT990. Dźwięk jest pod kontrolą we wszystkich rejestrach, jednocześnie są szczegółowe, potrafią wydobyć subtelne smaczki, detale z muzyki. Jest przestrzeń, powietrze, precyzja ale wszystko pod kontrolą, nic nie jest przesadzone. Jeśli chodzi o wygodę to w tym aspekcie nieco bardziej cenię DT990 których mogłem nie zdejmować z głowy cały dzień. Welury i chyba troszkę większe muszle były dla mnie odrobinę wygodniejsze. Jednak T5p wygrywają dźwiękiem nad nieco lepszą wygodą DT990.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie! W aspekcie finansowym różnica przekłada się na rzeczywistość? czy t70 będą już wystarczającym przeskokiem?

A jak między tą 3jką z izolacją od otoczenia, bo może wymyśliłem sobie kompletnie nie ten typ słuchawek. Czasami mam taką masakrę, że pójście na piętro, zamknięcie drzwi, słuchawki i vol up nie daje za wiele. Starość idzie, a słuch od tego się nie poprawi ;) Ogółem przy ANC mam wrażenie jakby mi ktoś podwyższał ciśnienie w czaszce.

Miałem swego czasu Bose'y QC 2, ale to nie było to. Beyery je zjadły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Poczytaj recenzje bo T5p v2 z tego co kojarzę, są znacząco poprawione względem v1. Swoją drogą do czego będziesz podpinał słuchawki? 

Edytowane przez Damix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
4 godziny temu, Damix napisał:

Poczytaj recenzje bo T5p v2 z tego co kojarzę, są znacząco poprawione względem v1. Swoją drogą do czego będziesz podpinał słuchawki? 

Cambridge dacmagic plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Owle po dt 990 to chyba średni pomysł dt 990 grają jasno a nightowl to ciemne ,skonsolidowane,gęste,przygaszone brzmienie.

Już chyba właśnie prędzej patrz za th610

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

No to poczytałem dalej...

Fostexy podobno mało wygodne na dłuższe grania. Nighty to chyba faktycznie nie mój klimat. Sonusy dostały opinię "kiepsko-watych".

W grze został model Beyerów T5H,

głośno myślę o T70 - czy jest sens pchać się dalej? a z drugiej strony czy przeskok nad 990 będzie warty tutaj.

No i pobocznie wjechały NAD

NAD VISO HP70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Godzinę temu, thoms napisał:

No to poczytałem dalej...

Fostexy podobno mało wygodne na dłuższe grania. 

Jak na skórkowe pady to są wygodne, ale oczywiście jest to kwestia indywidualna, więc nie polegałbym na opiniach innych użytkowników. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
W dniu 11.02.2019 o 11:13, patmal napisał:

Owle po dt 990 to chyba średni pomysł dt 990 grają jasno a nightowl to ciemne ,skonsolidowane,gęste,przygaszone brzmienie.

Już chyba właśnie prędzej patrz za th610

A dlaczego nie można zmienić sygnatury dźwięku? Czy autor napisał, że DT990 mają dla niego najfajniejszą sygnaturę dźwięku spośród wszystkich słuchawek na świecie i ich następcą musi być 1:1 tym samym tylko w wersji zamkniętej? Ja też miałem AQNH (wróć, nadal mam) które mi się podobały, a teraz mam Focal Clear które mi się jeszcze bardziej podobają pomimo tego, że grają zupełnie inaczej.

Moim zdaniem autor powinien się wybrać do jakiegoś większego salonu audio i w spokoju porównać jak najwięcej zamkniętych modeli. Od Meze 99 Classics, przez Nightowl i Fostex TH610, a na T5P v2 i Final Sonorous VI (tutaj koniecznie z padami HM5, inaczej są strasznie niewygodne) skończywszy. Ewentualnie, jeżeli możemy nagiąć budżet, to spośród zamkniętych słuchawek najlepsze są Audeze LCD-XC, MrSpeakers Ether Flow C i Fostex TH900 Mk2.

Nie odrzucać ślepo modeli, bo komuś tam się nie spodobały, tylko przekonać się na własne uszy. Bo nic nie zastąpi Twoich własnych uszu autorze.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi