Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Tanie wygodne, wokółuszne, z welurowymi nausznikami do masteringu


mickymouse

Pytanie

Rozglądam się za jak najtańszymi (przyjmijmy nieprzekraczalny budżet 550pln) dobrze grającymi słuchawkami wokółusznymi.

Mają grać nie gorzej niż małe kossy porta pro, pozwolić dobrze ocenić poziomy i panoramę i być wygodne. Na plus konstrukcja zamknięta. Chciałbym welurowe nausznice w zestawie.

 

Co możecie mi zasugerować?

Przez pewien czas nosiłem się z zamiarem kupna K240 mkII. Nie jestem w stanie jednak ich nigdzie wcześniej posłuchać. W sklepie zasugerowano mi posłuchanie ich klonów- superluxów HD681 - adekwatnie do ceny, grały źle. Słuchałem też ATH-M20X, M30X, M40X i również je wszystkie odrzuciłem.

Trochę się boję, że kupując te AKG i pamiętając jak grają wzorowe Sennheiser HD600, których przez jakichś czas używałem (i chcąc uzyskać to samo za 1/3 ceny sennheiserów), będę niezadowolony z zakupu.

Edytowane przez mickymouse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ze swej strony zasugeruję - Somic V2.
Bardzo tanie słuchawki wokółuszne. Mają na wyposażeniu pady zarówno "skórkowo podobne" jak i welurowe (trochę twardawe) i można je zamienić na takie od HM5. Słuchawki dobrze grające o brzmieniu naturalnym, wyrównanym, lekko ocieplonym.
Jedno co się nie zgadza z podanymi wymaganiami - Somic V2 to konstrukcja otwarta ale dzięki temu mają niezłą scenę.

 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, chico99 napisał:

Jednak coś jest w tych HD600. Te które mam kupiłem od gościa, który używał ich, zawodowo, do masteringu.

Bo grają tak, jak większość słuchawek nie potrafi, nie robią karykatury dźwięku i nic na siłę. Gdyby miały lepsze zejście, rozdzielczość i większą scenę, to byłby ideał. ;) Szkoda, że przy projektowaniu HD800 nie poszli w tym kierunku.

Edytowane przez neonlight
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może AKG K272 https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k272-hd/ ?

Choć brzmieniowo chyba bardziej K242 będą pasowały, ale nie jest to konstrukcja zamknięta, tylko półotwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz mocne źródło i ostatecznie otwarte by przeszły, to HE-4XX mocno polecam.

36 minut temu, Perul napisał:

Może AKG K272 https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k272-hd/ ?

Choć brzmieniowo chyba bardziej K242 będą pasowały, ale nie jest to konstrukcja zamknięta, tylko półotwarta.

Nie wiem, czy wszystkie partie K272hd, ale często pękały w nich obudowy, chyba bezpieczniej polecić K271 mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko proszę, nie mówcie, że popularność HD600 w środowisku okołostudyjnym wynika z tego, że ludzie tam przerobili po kilkadziesiąt różnych słuchawek, dobierali do nich odpowiedni tor i na koniec im wyszło, że HD600 są najlepsze, bo padnę ze śmiechu :D

Tak się składa, że też znam gościa pracującego w studio który twierdził, że HD600 to najlepsze słuchawki jakie powstały, a te droższe, to już jakieś audiofilskie fanaberie (swoją drogą swoją opinię ostatnio weryfikował jakieś kilkanaście lat temu, jak to często się dzieje w studiach w kwestii słuchawek - stąd tak duża popularność niektórych modeli,  po prostu jedne się psują, to się bez zastanowienia kupuje następne takie same - nie mówię, że to reguła, ale nader często tak jest).

Jak gość posłuchał moich T90 to mu mina dość mocno zrzedła.

Oczywiście subiektywnie HD600 to fajne słuchawki które mogą trafić w czyjś gust bardziej niż T90, ale chyba nie ma wątpliwości które dają lepszy wgląd w nagranie.

 

Co do pytania. W budżecie do 550 to jest wiele dobrych, uznanych i powszechnie używanych w studiach słuchawek: DT770, DT150, DT990Pro, DT990 Edition, DT880, K240, K612, K701 dla przykładu. Wszystkie mają swoje plusy i minusy i tak bez posłuchania, na podstawie opisu w necie to naprawdę trudno wybrać. Wszystkie wymienione technicznie to raczej poziom HD600 a nie Koss Porta Pro ;)

 

Odnośnie K240:

Superlux HD681 które ja miałem (takie z czerwonymi wstawkami) to nie są żadnym klonem K240!  Ja nie wiem czemu utarła się taka opinia? Już prędzej bliżej im dźwiękowo do któryś DT990, tylko takich trochę nieokrzesanych ;)

K240 to dobre słuchawki, ale brakuje im niższego basu. Do tego one mają 55 ohm, ale dość niską skuteczność, więc nie tak łatwo je napędzić. Z byle czego jednak wykazują oznaki  złego napędzenia - bas bez wykopu, scena płaska (tzn. płaska w sensie bez "audiofilskiej holografii" bo podział na plany pokazują bardzo dobrze) i ogólnie są nieco zamulone. Z dobrym wzmacniaczem to już się robią konkretne słuchawki.

A, są niby półotwarte, ale grają na zewnątrz bardzo głośno. Choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie przy masteringu.

 

Osobiście to bym polecił DT880 lub DT990 Edition. Da się kupić nowe za ok. 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności