Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klon Lehmanna - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem klon Lehmanna z Allegro i od połowy głośności słyszę w słuchawkach głośne buczenie/ brumienie (no, może nie na tyle głośne, żeby słyszeć je, kiedy leci muzyka, ale jednak znacznie głośniejsze, niż w jakimkolwiek innym wzmacniaczu, jaki słyszałem). Do tego jak dotykam wzmacniacza/ zmieniam głośność, to słychać zakłócenia. Natomiast jak dotykam jednocześnie wzmacniacza i odtwarzacza CD, to zakłócenia znikają. We wzmacniaczu nie ma podłączonego uziemienia.

 

Czy to jest jakaś usterka wzmacniacza? Czy takie brumienie w klonach to normalna rzecz? :)

Dodam jeszcze, że sprawdzałem z różnych gniazdek, z różnymi kablami, różnymi słuchawkami, podłączałem go zarówno do CD, komputera, jak telefonu i zawsze jest tak samo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, w takich sytuacjach jest nerw, ale sam miałem sytuację dobrych lat temu, gdzie oddawalem w następne rączki wzmacniacz, który latał u mnie bez zarzutu, a po wysłaniu okazało się, że puściły luty i niestety, byłem zmuszony opuścić cenę. 

Wniosek jest taki, że nie zawsze należy doszukiwać się złej intencji sprzedającego. 

Ja natomiast, w tym wypadku pokryłem koszty naprawy i skończyło się to pozytywnym komentarzem:D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, szugary68 napisał:

Wiadomo, w takich sytuacjach jest nerw, ale sam miałem sytuację dobrych lat temu, gdzie oddawalem w następne rączki wzmacniacz, który latał u mnie bez zarzutu, a po wysłaniu okazało się, że puściły luty i niestety, byłem zmuszony opuścić cenę. 

Wniosek jest taki, że nie zawsze należy doszukiwać się złej intencji sprzedającego. 

Ja natomiast, w tym wypadku pokryłem koszty naprawy i skończyło się to pozytywnym komentarzem:D

 

Pewnie to jakaś drobnostka dla kogoś, kto się zna i potrafi sobie naprawić. Niestety ja nie potrafię :)

 

Zauważyłem jeszcze, że przy ustawieniu wzmocnienia na 0 dB brumienie nie występuje (ale wtedy gra ciszej niż dziurka w CD :D). Przy ustawieniu na +10 dB brumienie jest w prawym wyjściu słuchawkowym, a w lewym jest cicho. Przy +20dB jest w obydwu...

W instrukcji do oryginału ustawienie na +20dB jest zalecane tylko dla K240DF i K1000. A do wszystkich moich słuchawek maksymalnie +10dB. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale sprzedający mi wysłał ustawiony na +20 i na początku tak go słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności