Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz lub DAC/AMP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Słuchawki FA7 w drodze, co prawda kupione w ciemno, lecz okazja i wasze porady skusiły. A czytając recenzję na kropce czuję, że mi się spodobają.

To teraz przyszła kolej na jakiś odtwarzac/ dac/amp, aby zamknąć już temat mobilnego audio. lecz zanim to, to przedstawię pokrótce sytuacje.

 

Obecnie mam Note 4 oraz XB10 oraz Mojo, lecz Mojo w sumie wolę stacjonarnie używać.

Jednak Note 4 już ponad 4-letni staruszek, zaczął odchodzić już trochę ekran i bateria to już nie to samo, co na początku, więc za 2, góra 3 miesiące zmieniam również telefon, jednak rezygnuje z Androida i przenoszę się na iOS-a. Więc wybór padnie oczywiście na iPhona.

 

Stąd chyba bardziej nawet szukałbym DAC/AMP, który natywnie działa z iPhonem niż odtwarzacza, którym po prostu będzie telefon.

 

Nie wiem jak dużo, lub jak mało jest takich urządzeń, jednak w jednej z recenzji o właśnie wspomnianych FA7, autor recenzji na kropce, testował FA7 z Fiio Q5, który jak potem przeczytałem posiada certyfikat od Apple zgodności z Q5 z urządzeniami "i".

 

Więc zamiast pytać co polecicie, to zapytam od innej strony, czy powinienem się zainteresować połączeniem iphone + Q5 + FA7? Czy może jest coś innego w cenie właśnie tego Q5 zaokrąglając do max. 2k zł.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acoustic research ar-m2 ... co do dac ampów to prawie jedynie oppo ha-2se z takich gabarytowo przystępnych a wyżej szukać łatwo nie jest 

ogólnie to... sprawdź Andromedy od campfire audio i się zastanów czy nie lepiej przeznaczyć te fundusze na podbicie poziomu samych dokanałówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, whero napisał:

acoustic research ar-m2 ... co do dac ampów to prawie jedynie oppo ha-2se z takich gabarytowo przystępnych a wyżej szukać łatwo nie jest 

ogólnie to... sprawdź Andromedy od campfire audio i się zastanów czy nie lepiej przeznaczyć te fundusze na podbicie poziomu samych dokanałówek

Dzięki za propozycje :)

 

niestety jakbym chciał wszystko takie naj to okazałoby się, że dopiero gdzieś za rok mógłbym to poskładać do kupy. A słuchawki miały być do autobusu i w drodze do i z pracy, ewentualnie do łóżka przed snem, albo w sytuacjach jak będą wygodniejsze bardziej potrzebne i tak dalej.

 

Wierze, że Andromedy to wyższy poziom i zapewne lepsze, jednak ten zestaw ma być raczej takim pobocznym. Fajny mobilny zestaw dobrej klasy i jakości i w przystępnej cenie, abym miał to na już można by rzecz, żebym nie musiał zbierać przez Bóg wie ile miesięcy.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem pisać o Oppo, ale zostałem uprzedzony z odpowiedzią. Sam użytkuję od niedawna i chociaż posiadam LG V30 oraz grajka Onkyo, byłem ciekawy tego typu urządzeń. Małe gabaryty, poręczny, mniejszy od V30. Myślałem, że będzie większy i przy rozpakowywaniu stwierdziłem, że malizna z niego. Ale moc ma, posiada 2 tryby wzmocnienia (low & high) i jak do tej pory nie czułem potrzeby korzystania z trybu wysokiego wzmocnienia. Poza tym świetnie wygląda. W zestawie jest kabel Lightning do iPhone'a. Sam nie miałem okazji sprawdzenia jak działa z iPhonem, bo wśród znajomych chyba nikt nie posiada, więc nie mam dostępu. Polecam sprzęcik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekin Nie z Onkyo a z Oppo HA-2SE jest kabel USB-Lightning do iPhone'a. Z Onkyo był tylko zwykły kabel do ładowania i przesyłania danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności