Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

IEMy do 1500 zł (specyficzne wymagania)


Destruktor

Pytanie

Jednak postanowiłem zmniejszyć budżet i zmienić trochę wymagania, Ety odpadły bo niestety nie wytrzymuję w nich więcej niż 2 godziny.

 

Czego więc szukam: Iemy do 1500 zł (max 2000), szybkie, rozdzielcze, równe tonalnie (słuchane bedą na comply więc pewnie jeszcze gorzej z tym). Z kategorii "durne wymagania":

Nie ety (wygoda)

Nic podobnego w konstrukcji do Andromed (miałem ZS6, niewygodne jak cholera na dłuższą metę)

Z dobrym niemikrofonującym kablem lub z two-pinem lub MMCX (kabel z CustomArt zawsze najlepszy)

Dostępne w miarę bezproblemowo do kupna jako nówki

 

Istnieje coś takiego w ogóle? (na razie łażę gdzieś po recenzjach cometów i innych e5000, ale wszystko za ciemne podobno)

4f8308d8d733f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na pewno nie skreślaj słuchawek o budowie podobnej do ZS6. Dla mnie ZS5 też są niewygodne a FLC8 to chyba najwygodniejsze słuchawki jakie miałem. Można je z jednej skrajności w drugą regulować filtrami no i są teraz nieco (ponoć) poprawione FLC8n i 8d.  Szybkie rozdzielcze... Tutaj pasują Q-jays ale według mnie nie są równe tonalnie, mocno jasne i z małą ilością basu. Konstrukcja jest taka, że prawie każdemu powinna pasować, są mikroskopijne. Na BF w sklepie jays były za ok 700 zł jeśli dobrze pamiętam, swoich się szybko pozbył ze względu na wspomniany wcześniej zbyt jasny (ostry) dźwięk. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak. Ja bym męczył @Mayster
o fajną cenę na combo Oriveti New Primacy + Affinity. Słuchałem tego na AVS i pomijając naprawdę zayedwabistą ergonomię i wygodę, to tonalnie był to drugi sprzęt w kolejności (po AK T5p2), który zrobił na mnie największe wrażenie i najbardziej mi siadł. Drugą w kolejce opcją byłyby na pewno iBasso IT04. A może nawet pierwszą? 😆

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbardziej uniwersalne - potwierdzam Massdrop iem plus.

Wygoda, izolacja, tonalność, rozdzielczość i scena.

Tylko kabel i końcówki trzeba wymienić bo inaczej wieje nudą (mi najbardziej pasuje kabel z czystego srebra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, roger987 napisał:

OPie , czego słuchasz?

Od rapu począwszy, poprzez soul, rock, black metal, na jazzie i klasyce kończywszy. ale aktualnie bardziej kierunkujemy się na jazz i klasykę - niemniej jakąś tam podstawę basową chciałbym mieć.

 

EDIT: https://www.last.fm/user/wzorsabinea - tutaj bardziej dokładnie ;)

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Damix napisał:

Na pewno nie skreślaj słuchawek o budowie podobnej do ZS6. Dla mnie ZS5 też są niewygodne a FLC8 to chyba najwygodniejsze słuchawki jakie miałem. Można je z jednej skrajności w drugą regulować filtrami no i są teraz nieco (ponoć) poprawione FLC8n i 8d.  Szybkie rozdzielcze... Tutaj pasują Q-jays ale według mnie nie są równe tonalnie, mocno jasne i z małą ilością basu. Konstrukcja jest taka, że prawie każdemu powinna pasować, są mikroskopijne. Na BF w sklepie jays były za ok 700 zł jeśli dobrze pamiętam, swoich się szybko pozbył ze względu na wspomniany wcześniej zbyt jasny (ostry) dźwięk. 

 

ZS6 nie ma nic wspólnego z budową FLC8. Andromedy i ZS6 to kanciasta męczarnia dla uszu, FLC8 są świetnie wyprofilowane i nie mają jednej ostrej krawędzi.

 

19 minut temu, bachankas napisał:

Jak ma być na Comply to Flarów popróbuj. Wygodne są i fajowo brzmią, ale wyłącznie na Comply.

 

Flare'ów się praktycznie nigdzie już nie kupi. A nowe nie grają za bardzo na Comply.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skupiłbym się na:

Symphonium Audio Aurora - BA Soniona, Comply standardowo dodawane

Oriveti New Primacy (+ Affinity) - wygodne, a z Affinity świetnie się zgrywają

FLC8N - dopasujesz brzmienie pod siebie

 

A zamiast Comply - INAIRS lub Crystalline Audio Crystal Tips.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Destruktor napisał:

No dobra, to mamy już jakieś propozycje, nawet wyglądaja sensownie te Oriveti czy FLC.

 

A gdybym dorzucił do tych 2000-2500, znalazłoby się jeszcze coś wartego uwagi?

 

iBasso IT04 i DUNU DK-3001, ale aż tak wygodne jak ONP czy FLC8N nie są. Pierwsze są wygodne, ale po prostu dość duże, a drugie mają stosunkowo krótką tulejkę, co odbija się na izolacji.

 

Sugerowane tu iSine nadają się do czegoś tylko z Cipher Lightning Cable, więc lepiej je sobie darować, bo możliwość wykorzystania potencjału ograniczona w zasadzie do iPhone'ów.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może warto się zainteresować preorderem na fibae4 CA.., custom badź uniwersale.

Tylko nie ma jeszcze za bardzo recenzji tych słuchawek, co nie zmienia faktu, że bardzo dobrze się zapowiadają :)

 

I sam o nich powaznie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.02.2019 o 15:52, Vaiet napisał:

combo Oriveti New Primacy + Affinity. Słuchałem tego na AVS i pomijając naprawdę zayedwabistą ergonomię i wygodę, to tonalnie był to drugi sprzęt w kolejności (po AK T5p2), który zrobił na mnie największe wrażenie i najbardziej mi siadł.

 

Jaka cecha dźwięku combo ONP+Affinity zrobiła na Tobie największe wrażenie 😉?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności