Skocz do zawartości

Zestaw stereo + smartfon


Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym poprawić jakość brzmienia bo przyznam, że jest niezadowalające.

Mam wzmacniacz Denon PMA-920, kolumny Altus 140, gra to całkiem przyzwoicie, kolumny były serwisowane w Tonsilu, coś tam modzili

i powiem, że nie jest źle.

Kolumny postawiłem na bloczkach betonowych co poprawiło akustykę.

Zestaw z gramofonem gra zadowalająco ale po podłączeniu telefonu galaxy A8, przez wyjście słuchawkowe, już tak słodko nie jest o Spotify nie wspomne bo to tragedja i to niezależnie czy wersja darmowa czy pro ( w pro miała być lepsza jakość ale chyba w smartfonach nie działa bo u mnie nie było różnicy).

Moje pytanie, prośba do Was jak poprawić jakość z telefonu, czy kupić jakiegoś DACa, czy zmienić telefon na np. V30, czy dać se spokój i kupić odtwarzacz CD ( telefon przyznam, że jest wygodny).

A może jakiś DAP?

a może DAC z bluetooth czy taki daje radę, chodzi mi o to czy nie tracimy na jakości jak w przypadku słuchawek czy to np działa tak, że pobiera dane przez blutooth i przetwarzając na analog nie traci jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kolumny i od razu będzie lepiej. No chyba że lubisz takie brzmienie altusów idę o zakład że jeśli byś posłuchał dobrych kolumn to byś zobaczył co tracisz. Wzmacniacz masz całkiem ok i on się z tymi kolumnami marnuje. Sprzedaj te altusy i zobaczysz ;) . Co do pytania stricte. Jakieś najtańsze urządzenie z obsługą daca na usb i to wszystko. Do tego jakiś DAC i będzie lepiej ale nie z tymi kolumnami. Zestaw gra tak jak jego najsłabsze ogniwo. I tym IMO są tutaj kolumny. Altusy to relikt przeszłości na bardzo słabych głośnikach. To kolumny ala estradowe. Mają takie predyspozycję w związku z ich tubą wysokotonową GDWT i wysokim strojeniem basowym nastawionym na kickbass a nie zejście i jakość basu. 

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynajac od Spotify - przechodzac na wersje Pro wlacz sobie w aplikacje najwyzsza jakosc odtwarzania (Streaming i ewentualnie Pobieranie jesli korzystasz z trybu offline). Wtedy powinienes uslyszec roznice.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rafszyb napisał:

Zaczynajac od Spotify - przechodzac na wersje Pro wlacz sobie w aplikacje najwyzsza jakosc odtwarzania (Streaming i ewentualnie Pobieranie jesli korzystasz z trybu offline). Wtedy powinienes uslyszec roznice.

 

 

Tak robiłem, chyba w aplikacjach mobilnych spotylify nie daje lepszej hakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie samego odtwarzania:

AK XB10 lub alternatywny DAC z bluetooth zrobi robote, jesli bedziesz chcial odtwarzac przez bluetooth.

Lub tez Chromecast audio podlaczony do domowej sieci wifi - wtedy tel bedzie robil za pilot i odtwarzanie muzyki nie bedzie drenowac baterii. IMHO wygodniejsze rozwiazanie do Spotify.

 

 

Teraz, maryoosh71 napisał:

Tak robiłem, chyba w aplikacjach mobilnych spotylify nie daje lepszej hakości.

 

Moze po prostu nie slychac roznicy. Chromecast audio proponuje zamiast wymieniac tel, zawsze taniej;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromocast może to jest ciekawe rozwiązanie, mam internet mobilny (w telefonie) więc jak go łączę? włączam w telefonie ruter wi fi?

ciekawe czy chromocast obsługiwany jest przez samsung miuzic?

Co myślicie o tym sprzęcie:

FX-AUDIO BL-MUSE-02

 

Edytowane przez maryoosh71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maryoosh71 napisał:

Chromocast może to jest ciekawe rozwiązanie, mam internet mobilny (w telefonie) więc jak go łączę? włączam w telefonie ruter wi fi?

 

Musisz mieć wifi w domu, ale nie z telefonu. Telefon bie może być jednocześnie hot spotem i łączyć się do stworzonej przez siebie sieci wifi.  Chciałem tak zrobić dla swojego chromecasta, ale się nie dało. Ale jak już zrobisz sieć, to używanie chromecasta jest proste i przyjemne. Telefon jest dla niego pilotem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, side napisał:

 

Musisz mieć wifi w domu, ale nie z telefonu. Telefon bie może być jednocześnie hot spotem i łączyć się do stworzonej przez siebie sieci wifi.  Chciałem tak zrobić dla swojego chromecasta, ale się nie dało. Ale jak już zrobisz sieć, to używanie chromecasta jest proste i przyjemne. Telefon jest dla niego pilotem.

Czyli musiałbym kupić internet stacjonarny i ruter, czyli chronecast odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze raz, jak Ty to widzisz:

1. Telefon jest podpiety przez gniazdo sluchawkowe lub USB do jakiegos DACa. DAC do wzmaka. I tak sobie sluchasz muzyki. Niestety telefonem sie nie pobawisz, nie wyjdziesz z nim do innego pokoju, lub

2. Telefon masz w kieszeni, muze puszczasz przez BT (Twoj tel nie obsluguje chyba aptx, wiec tu na jakosci nie wygramy). Jest swoboda, ale slabiej z dzwiekiem.

Dodatkowo:

a) kolumn nie zamierzasz zmieniac. Nie mozna nie zgodzic sie z kolega, wyzej, ktory jasno stwierdza, ze zestaw zagra jak najslabsze ogniwo.

b) rozwazasz zmiane kolumn.

1-a, 1-b, 2-a, 2-b?

Sorry za takie analityczne podejscie. Ale im konkretniej, tym bardziej satysfakcjonujaca odpowiedz dostaniesz.

Sa tu ludzie na forum, ktorzy zeby pozjadali na sprzecie audio, a ktorzy na pewno chetnie doradza, jak beda znali dane wejsciowe:)

4 godziny temu, maryoosh71 napisał:

A Ty co polecasz?

Ten DAC pewnie Cię usatysfakcjonuje jeśli optujesz za opcją 1-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie zamierzam zmieniać kolumn tylko poprawić jakość brzmienia plików z formatu cyfrowego czyli z smartfona, laptopa i powiem, że transmisja bezprzewodowa podoba mi się najbardziej, chyba, że wiąże się to z gorszą jakością to wtedy kabel.

Co do kolumn, po co mam zmieniać jak z gramofonem grają dobrze, lepiej od nowych Altusów 200, dużo lepiej od kolumn Yamahy nie pamiętam nazwy ale kosztowały ok 4000zł, nie wiele gorzej albo nie gorzej tylko inaczej od nowych Altusów 380.

Brzmienie Altusów mi pasuje, konturowość czy te agresywne syczki też, takie zboczenie, co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 12:51, maryoosh71 napisał:

Co myślicie o tym sprzęcie:

FX-AUDIO BL-MUSE-02

 

Nie wiem, nie widzialem na zywo. Ale czytam, ze daje rade:

https://www.audiostereo.pl/topic/139035-fx-audio-bl-muse-02-czy-ktoś-too-tym-słyszał/

Uniwersalna zabawka. Wspiera aptx, wiec jak kiedys zrobisz upgrade telefonu, bedzie jak znalazl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafszyb napisał:

 

Nie wiem, nie widzialem na zywo. Ale czytam, ze daje rade:

https://www.audiostereo.pl/topic/139035-fx-audio-bl-muse-02-czy-ktoś-too-tym-słyszał/

Uniwersalna zabawka. Wspiera aptx, wiec jak kiedys zrobisz upgrade telefonu, bedzie jak znalazl.

Dzięki chyba kupię. 

Telefon też planowałem inny np.v30 ale A8 ma dwie karty sim i dodatkowo micro sd a ja potrzebuję sporo pamięci i mam drugą kartę sim do internetu.

Teraz alternatywą jest  s9.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz strumieniowac bo BT, to jakikolwiek ze wsparciem kodeka aptx, efekt bedzie ten sam. Nie musi byc V30. Chociaz V30 to bardzo zacny telefon:)

 

No, chyba, ze jeszcze zdecydujesz sie na jakis player zamiast telefonu - no to np Shanling M0, M1 tez puszcza dzwiek po BT aptx, a ta zabawka bedzie odbiornikiem. Ale raczej nastawiony jestes na streaming, co nie?

 

Edytowane przez rafszyb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rafszyb napisał:

Jak chcesz strumieniowac bo BT, to jakikolwiek ze wsparciem kodeka aptx, efekt bedzie ten sam. Nie musi byc V30. Chociaz V30 to bardzo zacny telefon:)

 

No, chyba, ze jeszcze zdecydujesz sie na jakis player zamiast telefonu - no to np Shanling M0, M1 tez puszcza dzwiek po BT aptx, a ta zabawka bedzie odbiornikiem. Ale raczej nastawiony jestes na streaming, co nie?

 

Też dumałem nad Shanlingiem M0 ale mam jeszcze w dobrym stanie Sanse San Disc (głównie na rolki bo wy******..ć się z drogim telefonem to trochę szkoda, łeb się wygoi)

Streaming to raczej jako ciekawostki i sprawdzanie nowości, na dysku mam sporo, kuzyn parę metrów bieżących płyt CD więc też mogę trochę pozgrywać.

Edytowane przez maryoosh71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7405524952

 

Też możesz takie cos podłączyć do telefonu czy tej Sansy jako nadajnik, od strony wzmacniacza to pudełko, co sam zaproponowales albo to z linku wyżej jako odbiornik i też będzie jakoś grało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 16:11, rafszyb napisał:

 

Nie wiem, nie widzialem na zywo. Ale czytam, ze daje rade:

https://www.audiostereo.pl/topic/139035-fx-audio-bl-muse-02-czy-ktoś-too-tym-słyszał/

Uniwersalna zabawka. Wspiera aptx, wiec jak kiedys zrobisz upgrade telefonu, bedzie jak znalazl.

Czemu jak zrobię upgrade telefonu, przecież A8 wspiera aptX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności