Skocz do zawartości

Naprawa / inny sposób podłączenia panelu do głośnika BT


STOPx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od razu zaznaczam że nie wiem czy to odpowiedni dział - jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Otóż tak.. Buduję głośnik bt , wszystko mam gotowe. Mam płytkę i panel z przyciskami - vol + vol - power . Tylko że taśma FFC czy tam FPC nie łączyła ponieważ piny były uszkodzone - w połowie były przerwane , ścinanie izolacji tak żeby było widać piny nie pomagało. Do sedna - Czy da się jakoś przylutować kabel do płytki z wzmacniaczem modułem bt itd. i kabel podłączyć do gniazda gdzie ma być podłączona taśma w panelu? 

 

Zdjęcie poglądowe o jakie wejście / panel chodzi: https://imgur.com/a/zBJxvJ2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎06‎.‎02‎.‎2019 o 20:38, whero napisał:

opal polakierowane końce kabli żeby usunąć lakier który blokuje przepływ prądu

Polakierować w sensie taśmy? Czy przed lutowaniem? Mi chodzi czy da się i jak zalutować kabel pod moduł z BT i wzmacniaczem aby połączyć z panelem - włącznik vol + vol - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, CoATI napisał:

gniazdo taśmy powinno miec widoczne piny miejsca lutownicze. zamiast tasiemki zalutuj przewody (kynar np) i bedzie po kłopocie. typ sobie dobrą paste lutownicza i bedzie ok  

Czyli tak - zalutować kabel w obydwa gniazda : na płycie z modułami  i na panelu tak? Kynar obowiązkowo? Czy Cyna wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, CoATI napisał:

1. tak
2. nie obowiązkowo, ale będzie to najtańszy i najmniej problemowy substytut tasiemki
3. cyna jest ci potrzebna do lutowania + dobrze jest sie zaopatrzyć w paste do lutowania  

Ok dzięki , a zamiast kynaru może być jaki kolwiek przewód i jeden w całe gniazdo czy coś jak właśnie kynar i każdy pin w gnieździe osobno polutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy się rozumiemy.

Uwaliles tasiemke pomiedzy dwoma komponentami elektroniki. Nie masz zamiennika. Chcesz to jakos połączyć zeby dzialalo. Do tego momentu wszystko sie zgadza?

Zaproponowalem stale polaczenie zamiast tasiemki, czyli zlutowanie tego wiazka złożoną z cienkiego przewodnika. Czyli w tym przypadku calkowicie olewamy gniazdo tasiemki i wlutujemy sie w jego piny montażowe (nie wiem czy i jak sa dostepne sam musisz ocenic)
Ewentualnie zawsze mozesz poszukac zamiennika tasiemki o podobnym rasterze pinow

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności