Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pianki InAirs (które wybrać) - P1,E1,N30


Lord Rayden

Pytanie

Może ktoś już kupował i wie, które z pianek InAirs wybrać do takich doków jak :

- Aune E1

- Mee Pinnacle P1

- AKG N30

- Fiio F9 Pro

 

Chyba @side brał do E1 ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam Air1 i pasują do słuchawek o tulejkach od powiedzmy T150 do T400, czyli są najbardziej uniwersalne.

Mają bardziej elastyczny rdzeń niż Comply, więc lepiej "zgadują" się z różnymi tulejkami.

 

Nie wiem jaką ma Aune, ale do pozostałych Air1 będą idealne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Czyli najbardziej uniwersalnie będzie w AIR1 z zastrzeżeniem,że do E1 powinny być AIR2

Raczej nie. Do E1 AIR1 też będą dobre. 

AIR2 są raczej pod te największe tulejki, stosunkowo rzadko spotykane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do E1 pasują T500 Comply takżepewnie AIR 1 i 2 powinny (wg. mnie) pasować.
 

53 minuty temu, Mayster napisał:

Tulejka w E1 ma 6,38mm w najszerszym miejscu, więc raczej AIR2, ale AIR1 też da radę nałożyć - sprawdzałem przed momentem :) 

Czyli jednak lepiej dwójki wziąć do E1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No nareszcie InAirs w Polsce! Dla mnie najlepsze pianki, jakie miałem okazję spróbować, a trochę tego było.

 

Używam ich obecnie z K3003 i Polarisami, świetnie grają z Andromedami i chyba z Oriolusami tworzyły super duet. Nawet dziś sprawdzałem je z Kanas Pro i też było bardzo fajnie. Są dość neutralne, ale oczywiście z każdymi iemami zagrają nieco inaczej w stosunku do silikonów. Zdecydowanie bardziej uniwersalne niż Comply, nie ścinają tak góry, no i duuużo bardziej przyjazne w użytkowaniu. Ja ich w ogóle nie ściskam przed aplikacją. Po prostu wchodzą do ucha i wypełniają kanały. Super wygodne.

Jeśli bawisz się iemami, to wiesz jak różnie potrafią zagrać słuchawki z innymi tipsami. Każde nowe iemy sprawdzam z InAirs. Ja bym chciał, żeby wszystkie grały najlepiej z InAirs, byłoby wygodniej.

Jeden minus, ale tak maja pianki, zużywają się. Producent daje miesiąc gwarancji niezmienionego brzmienia. Przy codziennym, częstym użytkowaniu, faktycznie po miesiącu zauważam delikatną degradację dźwięku. 

 

 

IMG_20190207_104519-01.jpeg

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, all999 napisał:

No nareszcie InAirs w Polsce! Dla mnie najlepsze pianki, jakie miałem okazję spróbować, a trochę tego było.

 

Używam ich obecnie z K3003 i Polarisami, świetnie grają z Andromedami i chyba z Oriolusami tworzyły super duet. Nawet dziś sprawdzałem je z Kanas Pro i też było bardzo fajnie. Są dość neutralne, ale oczywiście z każdymi iemami zagrają nieco inaczej w stosunku do silikonów. Zdecydowanie bardziej uniwersalne niż Comply, nie ścinają tak góry, no i duuużo bardziej przyjazne w użytkowaniu. Ja ich w ogóle nie ściskam przed aplikacją. Po prostu wchodzą do ucha i wypełniają kanały. Super wygodne.

Jeśli bawisz się iemami, to wiesz jak różnie potrafią zagrać słuchawki z innymi tipsami. Każde nowe iemy sprawdzam z InAirs. Ja bym chciał, żeby wszystkie grały najlepiej z InAirs, byłoby wygodniej.

Jeden minus, ale tak maja pianki, zużywają się. Producent daje miesiąc gwarancji niezmienionego brzmienia. Przy codziennym, częstym użytkowaniu, faktycznie po miesiącu zauważam delikatną degradację dźwięku. 

 

 

IMG_20190207_104519-01.jpeg

Można je kupić w Polsce? Gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Audeos

https://audeos.pl/pl/searchquery/inairs/1/phot/5?url=inairs

@all999 był szybszy !

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, all999 napisał:

No nareszcie InAirs w Polsce! Dla mnie najlepsze pianki, jakie miałem okazję spróbować, a trochę tego było.

 

Używam ich obecnie z K3003 i Polarisami, świetnie grają z Andromedami i chyba z Oriolusami tworzyły super duet. Nawet dziś sprawdzałem je z Kanas Pro i też było bardzo fajnie. Są dość neutralne, ale oczywiście z każdymi iemami zagrają nieco inaczej w stosunku do silikonów. Zdecydowanie bardziej uniwersalne niż Comply, nie ścinają tak góry, no i duuużo bardziej przyjazne w użytkowaniu. Ja ich w ogóle nie ściskam przed aplikacją. Po prostu wchodzą do ucha i wypełniają kanały. Super wygodne.

Jeśli bawisz się iemami, to wiesz jak różnie potrafią zagrać słuchawki z innymi tipsami. Każde nowe iemy sprawdzam z InAirs. Ja bym chciał, żeby wszystkie grały najlepiej z InAirs, byłoby wygodniej.

Jeden minus, ale tak maja pianki, zużywają się. Producent daje miesiąc gwarancji niezmienionego brzmienia. Przy codziennym, częstym użytkowaniu, faktycznie po miesiącu zauważam delikatną degradację dźwięku. 

 

 

IMG_20190207_104519-01.jpeg

 

Miesiąc to bardzo długo jak na pianki. Ja lubie Yellow Foamies od Shure ale nawet tygodnia nie wytrzymują..... Przestają się rozprężać do końca i gubi się seal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Miesiąc to bardzo długo jak na pianki. Ja lubie Yellow Foamies od Shure ale nawet tygodnia nie wytrzymują..... Przestają się rozprężać do końca i gubi się seal.
Pianki audiofilskie od Flare nie wytrzymywały nawet kilku dni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, all999 napisał:

Pianki audiofilskie od Flare nie wytrzymywały nawet kilku dni :)

STARE pianki audiofilskie od Flare ;) te co dostaniesz jutro wytrzymują bardzo długo.

Niemniej dostałem od nich spory zapas tych co wytrzymywały 1,5h :D ale nauczyłem się ich używać i jadę na 1 parze 1-2 miesiące (niezbyt intensywnego używania).

 

A wracając do tematu.

 

INAirs fajnie się sprawiają z różnymi dokami, ale nie mają magicznych właściwości Comply, czyli łagodzenia ostrości i sibilantów.

Wszystko ma swoje wady i zalety - każde doki jakie próbowałem z piankami INAirs grały jaśniej i wyraźniej niż na Comply, za to Comply zazwyczaj są bardziej muzykalne i tak jak wspomniałem potrafią złagodzić słuchawki, które na wszystkim innym wykazują się "ostrościami".

 

Plusem INAirs jest też to, że dają się ugniatać co ułatwia aplikacje. Wiele alternatyw dla Comply albo nie daje się ugniatać (w rozumieniu, że po ugnieceniu od razu wracają do pierwotnego kształtu) albo daje się ugniatać ale ich żywotność jest bardzo skrócona.

17 minut temu, Spawn napisał:

 

Miesiąc to bardzo długo jak na pianki. Ja lubie Yellow Foamies od Shure ale nawet tygodnia nie wytrzymują..... Przestają się rozprężać do końca i gubi się seal.

 

Szukam właśnie czegoś takiego jak Yellow Foamies, ale co dałoby się założyć na tulejki T200-T400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, awayeah napisał:

INAirs fajnie się sprawiają z różnymi dokami, ale nie mają magicznych właściwości Comply, czyli łagodzenia ostrości i sibilantów.

Wszystko ma swoje wady i zalety - każde doki jakie próbowałem z piankami INAirs grały jaśniej i wyraźniej niż na Comply, za to Comply zazwyczaj są bardziej muzykalne i tak jak wspomniałem potrafią złagodzić słuchawki, które na wszystkim innym wykazują się "ostrościami".

 

W K3003 zadziałały dla mnie dokładnie tak jak chciałem, złagodziły górę i wyższą średnice, ale delikatnie. Za to bez ingerencji w pozostałą część pasma, rozdzielczość, czy scenę. Ale równie ważną cechą jest poprawa ergonomii względem silikonów. Comply wg mnie działają dobrze tylko z iemami, z którymi były testowane w fazie projektowania. Inaczej zawsze mi psuły brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, all999 napisał:

 

W K3003 zadziałały dla mnie dokładnie tak jak chciałem, złagodziły górę i wyższą średnice, ale delikatnie. Za to bez ingerencji w pozostałą część pasma, rozdzielczość, czy scenę. Ale równie ważną cechą jest poprawa ergonomii względem silikonów. Comply wg mnie działają dobrze tylko z iemami, z którymi były testowane w fazie projektowania. Inaczej zawsze mi psuły brzmienie.

 

Powiedzmy, że Comply czasami działają z tymi iemami, które nawet pianki (inne) nie są w stanie złagodzić.

 

NuForce Primo 8 były w zestawie z piankami Comply, a było to bardziej niż tragiczne połączenie, więc pewnie Comply grają dobrze z tymi iemami, z którymi były prawidłowo testowane w fazie projektowania przez kompetentne osoby ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Mayster napisał:

AIR1. Crystale ze średnim rdzeniem, ale jest on teoretycznie na ok. 5mm, więc nie wiem czy nie lepiej INAIRS AIR2.

Warto dodać, że Crystalline z filtrem są z innego materiału niż te bez i inaczej grają.

Crystalline z filtrem są pokryte dodatkowo jakąś warstwą, przez to pianki są mniej matowe i zdaje się przez to są jaśniejsze i grają bardziej "ostro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności