Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki odtwarzacz MP3 pod wejście AUX w samochodzie - do 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam fabryczne radio samochodowe z wejściem AUX. Chcę kupić odtwarzacz MP3 z wyjściem Line-Out, abym mógł słuchać muzyki z formatu cyfrowego. Wyczytałem, iż w odtwarzaczu FIIO X1 MK2 jest opcja in-vehicle, podczas włączenia której można podłączyć odtwarzacz do ładowania przez gniazdko microUSB oraz słuchać jednocześnie muzyki. Posiada też on wyjście dźwięku oraz USB na dole urządzenia ( to ważne w przypadku montażu grajka na desce rozdzielczej ). Poza tym, można ustawić wyjście Line-Out zamiast zwykłego słuchawkowego oraz odtwarzacz sam się włącza po otrzymaniu napięcia z ładowarki ( nawet ustawia się na tym samym utworze na którym skończyliśmy ). Ponoć odtwarzacz ten ma dosyć dobry stosunek sygnału do szumu, ale ktoś na tym forum zakwestionował to i napisał, że bardzo szumi.

 

Czy są inne odtwarzacze, które mają niski SNR, można je ładować podczas słuchania muzyki oraz posiadają wyjście line-out i co najważniejsze - posiadają port USB oraz słuchawkowy-line-out na spodzie urządzenia ( żeby kable zwisały w dół w samochodzie )?

 

Cena jaka mnie interesuje to 200zł za używkę.

Edytowane przez vwrafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A coś ze zwykłym złączem USB ( microUSB ) oraz z możliwością przegrania piosenek za pomocą Windows'a bez użycia iTunes ( Apple odpada ze swoim iTunes oraz nowsze Sony ze swoim niestandardowym portem ). Czy ktoś wie, czy Sony NW-E393 można jednocześnie ładować i słuchać muzyki? Czy ten Sony ma dobre parametry jeśli chodzi o SNR i moc?

 

edycja:

 

Wyczytałem w dokumentacji Sony, że model NW-E393 posiada moc 10mW + 10mW (max. JEITA    16Ω/mW). Czy to w miarę dużo? Widziałem na filmiku youtube, jak ktoś właśnie ładował ten odtwarzacz i słuchał muzyki jednocześnie, więc zostaje teraz tylko kwestia mocy i szumu.

 

edycja 2:

 

Ktoś pisał w recenzji któregoś Sony, że przy mocy 5mW + 5mW grał bardzo głośno. Zakładam więc, że przy mocy 10mW + 10mW będzie jeszcze lepiej. Zamówiłem odtwarzacz Sony NW-E394B i do tego kable Vention z kątowym wtykiem. Jeśli nie zapomnę, to postaram się napisać jak to gra po podłączeniu w samochodzie. Całość wyjdzie mnie 130zł ( zamówiłem dwa kable - jeden 0,5 metra i drugi 1,5 metra - w zależności gdzie ustawię sobie grajka w samochodzie ).

 

Zapomniałem wcześniej o kablach kątowych. Gdybym wpadł na to wcześniej, to pewnie kupiłbym SanDisk Clip Sport Plus. Ma dobre recenzje, podobno gra głośno i czysto. Umieszczenie portów po boku urządzenia można rozwiązać właśnie kablem audio z kątowym wejściem oraz kablem microUSB również z kątówką. W stosunku do zamówionego Sony miałbym od razu klips do zamocowania gdzieś grajka oraz Bluetooth ( nie wiem tylko, czy to jest Bluetooth In czy Out ).

 

Aha, gdyby się ktoś zastanawiał, to w FAQ od Walkman'ów Sony widnieje informacja, że można słuchać muzyki podczas ładowania grajka, ale tylko podłączonego do ładowarki ( czyli bez szyny danych ). Jeśli podepniemy do komputera, to wtedy już nie można grajka używać. Także w samochodzie to się sprawdzi :D

 

Edytowane przez vwrafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już w domu tego Sony, i w sumie trochę się rozczarowałem. O ile jakość dźwięku jest OK ( jak są wyciszone partie muzyczne to nie słuchać szumu ), o tyle głośność jest po prostu w porządku. Myślałem, że będzie głośniej grał. Mój telefon Huawei Mate 10 Lite gra głośniej ( ten sam utwór, te same słuchawki, głośność na maksimum ). A więc albo mój telefon jest bardzo głośny, albo ten Sony jest przeciętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja właśnie kupiłem E394B - do audiobooków. I jest jakaś tragedia - dźwięk jest masakrycznie przesterowany, ledwo da się słuchać. Na początek wyłączyłem bass boost i dałem equalizer na "none" - polepszyło się, ale nadal jest przester i lipa. Te same pliki odtwarzane na starym NWZ-E453 hulają bez problemu. Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

Przy okazji - jakoś wykonania tego E394 w porównaniu do NWZ-E453 to jakiś żart, z gatunku bardzo mało śmiesznych niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja Ci polecam FiiO M5 (ten malutki). Wg Mnie sprawdzi się dobrze. Ma USB-C do ładowania. Włożysz kartę SD, przenośny mega. Oprócz auta sprawdzi się też przy bieganiu czy wycieczce po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności