Jump to content
Sign in to follow this  
Jestem_Marek

iPod Video 5.5 g Enhanced, czy inwestycja ma jeszcze sens?

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegos czasu szukam odtwarzacza z dobrym brzmieniem. iPod Video 5.5 g Enhanced, w tej kategorii uchodzi za legendę i klasykę.

Dlatego zwracam się z pytaniem do bardziej doświadczonych użytkowników czy inwestycja w taki sprzęt w dniu dzisiejszym ma jeszcze sens, stosunek cena do jakosci?

Mod'owalnosc tego urządzenia od strony hardware'u i software'u to atut na plus. Bateria, dysk, Rockbox 3.14.

Pozdrawiam

Jestem_Marek

Jeżeli ma to kosztować więcej, niż 200zł, to śmiało możesz sobie darować. Przynajmniej taka moja opinia. Robienie sd-modów, wymiana baterii i bogowie raczą wiedzieć, czego jeszcze, może kosztować zdecydowanie zbyt wiele. Lepiej na samym wejściu zainwestować chociażby w Shanlinga M0 albo Xduoo X3 II i problemy z głowy. Jakiś czas temu kupiłem Video 5.5g i skończyło się na tym, że leżał w szufladzie przez 98% czasu, bo wolałem słuchać z Shanlinga M1 albo telefonu (Note 8).

Znam Kolegę z pracy, który nadal używa iPoda 5.5 g z kartą SD. Sam mam takiego - leży w szufladzie. Najlepsze wyniki dźwiękowe osiągano gdy iPod grał z jakimś wzmacniaczem mobilnym.

W sumie tak jak pisze @Vaiet - jak go już masz to można się bawić. Ale kupować aby się bawić - niekoniecznie. Lepiej zainwestować w coś nowego, najlepiej ze slotem na karty microSD, BT, możliwością streamingu.

Imo nie warto. Mam takiego 6g z uwalonym dyskiem. Czeka na sd-moda, dość długo już.

Kupiłem go lata temu.

Teraz to tak jak napisał @Vaiet  jeśli jest za drobne pieniądze to bierz.

Guest

Obecnie nieopłacalne. iPody grają nieźle, ale koszt wymiany dysku + najlepiej wzmacniacz dodatkowy wyjść może więcej niż kupno grajka oferującego lepsze brzmienie na dzień dobry. Xduoo i Shanlingi za parę stówek są lepszym wyjściem.

Pogadaj z @bigmaras na priwa o rabat przy zakupie jakiegoś modelu Shangling.

Albo wspomniany przeze mnie Xduoo X3 II

Miałem przyjemność przez 2 miesiące posiadać i dokładnie porównać ze sobą 5G i 5.5G, przy czym 5.5G nie był modowany. Oba miały tę samą wersję rockboxa. I wg mnie oba grały niemal identycznie. Możliwości kręcenia brzmienia (oczywiście na rockboxie) spore, ale czy z dzisiejszej perspektywy wydałbym znów 400 PLN za tego Poda? Nie, bo z mojej S9 przy równie długim kopaniu w ustawieniach szło wykręcić równie satysfakcjonujące brzmienia. Oba grajki sprzedałem za tyle, za ile kupiłem, tak więc chętnych nie brakuje.  

Sorry ze odkopuje ale mam 6gen oraz 5.5gen z Single kartami SD 128GB

Jakie max karty moge wlozyc do Quad iFlash w 5.5G i jakie 6G na oryginalnym oprogramowaniu?

Oraz czy mod z kondensatorami dziala tylko na 5.5G (video) czy tez na nowszym?

Nie wiem czy to na oryginalnym oprogramowaniu, ale w poniższym wątku na Head-Fi ludzie pisali o 4*512 giga więc grubo.
Do poczytania:
https://www.head-fi.org/threads/official-ipod-video-classic-5g-5-5g-6g-6-5g-7g-ssd-mod-thread.566780/