Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iPod Video 5.5 g Enhanced, czy inwestycja ma jeszcze sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegos czasu szukam odtwarzacza z dobrym brzmieniem. iPod Video 5.5 g Enhanced, w tej kategorii uchodzi za legendę i klasykę.

 

Dlatego zwracam się z pytaniem do bardziej doświadczonych użytkowników czy inwestycja w taki sprzęt w dniu dzisiejszym ma jeszcze sens, stosunek cena do jakosci?

Mod'owalnosc tego urządzenia od strony hardware'u i software'u to atut na plus. Bateria, dysk, Rockbox 3.14.

 

Pozdrawiam

Jestem_Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to kosztować więcej, niż 200zł, to śmiało możesz sobie darować. Przynajmniej taka moja opinia. Robienie sd-modów, wymiana baterii i bogowie raczą wiedzieć, czego jeszcze, może kosztować zdecydowanie zbyt wiele. Lepiej na samym wejściu zainwestować chociażby w Shanlinga M0 albo Xduoo X3 II i problemy z głowy. Jakiś czas temu kupiłem Video 5.5g i skończyło się na tym, że leżał w szufladzie przez 98% czasu, bo wolałem słuchać z Shanlinga M1 albo telefonu (Note 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Kolegę z pracy, który nadal używa iPoda 5.5 g z kartą SD. Sam mam takiego - leży w szufladzie. Najlepsze wyniki dźwiękowe osiągano gdy iPod grał z jakimś wzmacniaczem mobilnym.

W sumie tak jak pisze @Vaiet - jak go już masz to można się bawić. Ale kupować aby się bawić - niekoniecznie. Lepiej zainwestować w coś nowego, najlepiej ze slotem na karty microSD, BT, możliwością streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nieopłacalne. iPody grają nieźle, ale koszt wymiany dysku + najlepiej wzmacniacz dodatkowy wyjść może więcej niż kupno grajka oferującego lepsze brzmienie na dzień dobry. Xduoo i Shanlingi za parę stówek są lepszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem przyjemność przez 2 miesiące posiadać i dokładnie porównać ze sobą 5G i 5.5G, przy czym 5.5G nie był modowany. Oba miały tę samą wersję rockboxa. I wg mnie oba grały niemal identycznie. Możliwości kręcenia brzmienia (oczywiście na rockboxie) spore, ale czy z dzisiejszej perspektywy wydałbym znów 400 PLN za tego Poda? Nie, bo z mojej S9 przy równie długim kopaniu w ustawieniach szło wykręcić równie satysfakcjonujące brzmienia. Oba grajki sprzedałem za tyle, za ile kupiłem, tak więc chętnych nie brakuje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem czy to na oryginalnym oprogramowaniu, ale w poniższym wątku na Head-Fi ludzie pisali o 4*512 giga więc grubo.
Do poczytania:
https://www.head-fi.org/threads/official-ipod-video-classic-5g-5-5g-6g-6-5g-7g-ssd-mod-thread.566780/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności