Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki mobilne ~1k


Nehero

Pytanie

Cześć

W sumie już nudzi mnie codzienne jeżdżenie autobusem słuchając codziennie narzekań ludzi na wszystko co jest dookoła.

Dlatego starym dobrym sposobem trzeba wydać troszkę pieniążków, aby ten problem rozwiązać.

 

Tak więc szukam jakiś słuchawek do i z pracy, w autobusie, które umilą czas i sprawią, że nie będę musiał słuchać narzekań.

Zacznę może od źródła, bo to ono będzie znaczące przy wyborze słuchawek.

Mam dwa Chord Mojo i A&K XB10 z Note 4. Początkowo chciałem wziąć Mojo, lecz ściągnąłem USB audio player pro i okazało się, że nie wspiera on trybu offline, a z racji, że mój transfer internetowy nie przeżyje muzyki z Tidala, jestem więc zmuszony wybrać XB10, który poleci bezpośrednio z aplikacji Tidala, gdzie tryb offline już nie będzie problemem.

 

Samych słuchawek szukam dosyć uniwersalnych. Moje preferencje mieszczą się w zakresie słuchawek: Nightowl, LCD-2F(z lampą), Dharma D1000 z którymi miałem przyjemność obcować dłużej lub krócej. Mógłbym powiedzieć, że najchętniej na takie mobilne słuchawki chciałbym coś w stylu D1000, czyli jak pamiętam energicznego grania, które naprawdę nie pozwalało się nudzić, dosyć szybkiego grania, które właśnie postawiłbym jako takie najbardziej uniwersalne słuchawki z całej trójki wymienionej wyżej.


Czyli w skrócie jakieś słuchawki + A&K XB10, gdyby komuś nie chciało się  czytać tyle 😅

 

Budżet około 1k zł, ale  wiadomo jeśli znajdzie się jakaś perełka na zasadzie kup Pan to i będzie Pan w niebie, to niedługo 10-ty, więc i z tym nie powinno być problemu większego, aby coś dorzucić do budżetu, jednak wiadomo, to słuchawki takie na umilenie czasu do i z pracy, więc szkoda też szukać Bóg wie czego.

 

Znajdzie się coś? Czy będę musiał wysłuchiwać w kółko plotek i narzekań?

 

Pozdrawiam 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chcesz słuchawki barwą bliżej Nightowl i LCD-2F to fajne są Oppo PM-3. Bardziej energetyczne, wyraziste będą Audeze Sine. Oba modele to w sumie śmietanka segmentu nausznych przenośnych, oba to planary i oba potrzebują konkretnego sprzętu, żeby je wysterować. Mojo powinien podołać i z Oppo i z Audeze, natomiast nie znam XB10. Cenowo na używane musiałbyś nieco nagiąć budżet. PM-3 są znacznie wygodniejsze do dłuższych odsłuchów i moim zdaniem lepiej wykonane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Xb 10 Nighowle napędzam z około 50% mocy, może ciut mniej. Tyle tylko że z 3.5mm, więcej mocy ma balans zapewne.

1.8Vrms ma z 2.5mm i 0.9Vrms z 3.5mm.

 

Jak przeczytałem w jednej recenzji, jakis człek parował xb 10 z akg k701 i dochodził prawie dokońca skali, jeśli Ci to przybliży cokolwiek.

 

A jak mają się Sonorusy III, do sine czy oppo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A wg mnie PM-3 to większa scena i lepsze pozycjonowanie niż Sine, ładniejszy wokal, nasycony, bardzo przyjemny. Granie bardziej skierowane na relaks, kiedy Sine z źle dobranym źródłem potrafią sybilizować i być nieprzyjemne. 

Mojo jest na tyle uniwersalny, że z obiema parami powinien się dogadać i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko mojo odpada bo nie mam jak słuchać Tidala offline z androida. Bezpośrednio z Tidala odpada, bo sam telefon nie dogada się z Mojo, tylko trzeba program USB Audio Player, który działa tylko pod internetem, a mój pakiet internetu nie wytrzyma słuchania Tidala.

Chyba, że znacie inny sposób jak słuchać Tidala offline na Androidzie po USB  z Mojo, to wtedy Mojo wejdzie do rozgrywki. A jak nie to zostaje Xb 10.

Oczywiście pamiętając, że głównie mowa tu o rozwiązaniu mobilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Nehero napisał:

Tylko mojo odpada bo nie mam jak słuchać Tidala offline z androida. Bezpośrednio z Tidala odpada, bo sam telefon nie dogada się z Mojo, tylko trzeba program USB Audio Player, który działa tylko pod internetem, a mój pakiet internetu nie wytrzyma słuchania Tidala.

Chyba, że znacie inny sposób jak słuchać Tidala offline na Androidzie po USB  z Mojo, to wtedy Mojo wejdzie do rozgrywki. A jak nie to zostaje Xb 10.

Oczywiście pamiętając, że głównie mowa tu o rozwiązaniu mobilnym.

A jaki pakiet internetu posiadasz, może po prostu go zwiększ i po problemie?! :)

 

Ps.

Dokanałówki nie wchodzą w rachubę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 hours ago, Nehero said:

Tylko mojo odpada bo nie mam jak słuchać Tidala offline z androida. Bezpośrednio z Tidala odpada, bo sam telefon nie dogada się z Mojo, tylko trzeba program USB Audio Player, który działa tylko pod internetem, a mój pakiet internetu nie wytrzyma słuchania Tidala.

 

Hmm, jaki phone? Jest szansa by się dogadał. Nie każdy, ale niektóre. Możesz też spróbować z innymi kablami, uruchomić OTG i sprawdzać.

 

 Chord’s own documentation suggests that some devices with Android 5 Lollipop and above will play all audio via the Mojo, but it’s entirely dependent on the phone in question. For phones that aren't natively compatible, you’ll need to install the Onkyo HF Player or USB Audio Player Pro apps and rely on locally stored files.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, neonlight napisał:

A jaki pakiet internetu posiadasz, może po prostu go zwiększ i po problemie?! :)

 

Ps.

Dokanałówki nie wchodzą w rachubę? 

3GB, zmiane interbetu chciałbym najmniej, bo mam umowe nieokreśloną za 9 zł i w sumie więcej mi nie potrzeba. No ale jeśli będzie trzeba, bo nie da rady inaczej, to i to się ogarnie.

 

Dokanałówki mniej chętnie, lecz jasne też mogą być. Swoją drogą myślałem o isine 20 swego czasu jako drugie domowe i z wykorzystaniem do autobusu, z jednej strony niby średnia izolacja, z drugiej natomiast i tak rano w autobusie każdy śpi jeszcze, a prace mam poza centrum więc nie jest tak głośno, ale nie wiem na jakim to jest poziomie. Jednak jeśli dokanałówki to moim typem byłyby isine 20.

 

@NicodemTelefon mam samsung note 4 i na kablu usb otg od audioquesta dragon nail chyba czy jak się tam nazywał, bezpośrednio z aplikacji tidala mi nic nie gra,chyba źe trzeba by pogrzebać coś w ustawieniach tylko o tym nie wiedziałem, chyba że to miałoby działać na zasadzie plug and play bez grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Premium Mobile masz teraz 30GB internetu i wszystko "no limit" za 30zł, w Lajt Mobile podobnie i to powinno Ci spokojnie wystarczyć na kilka godzin dziennie.

 

ISine się nie sprawdzą, bo one w ogóle nie izolują. Lepiej FH5, FA7, Aune E1 i prosto z telefonu, najmniej gratów targać, bo i tak w hałasie niuansów nie usłyszysz. ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight Hałasu to tam nie ma tak naprawdę, raczej standardowy autobus o 6 rano.

Zaintrygowałeś mnie tymi FA7. Aż się rozmarzyłem :D Może faktycznie najrozsądniej będzie zainteresować się dokanałowymi słuchawkami i je dopasować maksymalnie. Bo z nausznymi takimi nadającymi się mobilnie to ciężej będzie coś znaleźć, poza paroma. Ahhhh szkoda, że wycofali słynne B&W P7, a można rzecz były to słuchawki idealne.

 

W sumie spróbuje sił z FA7. Im dłużej będę szukał, tym bardziej zgłupieje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może by tak taniej, ale niewiele gorzej, choć nadal nausznie? Czyli Audio-Technica MSR7 albo Focal Listen. Obie pary nienajgorzej tłumią dźwięki z otoczenia, obie prezentują sygnaturę z tych "wyrazistszych", choć MSR7 mogą być nieco ostrzejsze. Jakość dźwięku nieco na korzyść MSR7 moim zdaniem. Z Mojo czy Note 4 będzie jak ta lala, natomiast z niektórymi źródłami potrafią sybilizować. Obie pary łatwe do napędzenia. Średnio wygodne, ale to nie ma być sprzęt do posiadywania w robocie 8h z nausznikami na głowie, tylko na krótsze sesje odsłuchowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 5.02.2019 o 05:35, Nehero napisał:

Tylko mojo odpada bo nie mam jak słuchać Tidala offline z androida. Bezpośrednio z Tidala odpada, bo sam telefon nie dogada się z Mojo, tylko trzeba program USB Audio Player, który działa tylko pod internetem, a mój pakiet internetu nie wytrzyma słuchania Tidala.

Chyba, że znacie inny sposób jak słuchać Tidala offline na Androidzie po USB  z Mojo, to wtedy Mojo wejdzie do rozgrywki. A jak nie to zostaje Xb 10.

Oczywiście pamiętając, że głównie mowa tu o rozwiązaniu mobilnym.

Tidala offline możesz słuchać będąc online, wystarczy w aplikacji przejść w tryb offline ;)

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

20190211_184050.thumb.jpg.b26b384eb0461e9e624ff4d02014c7b0.jpgSłuchaweczki Fiio FA7 dotarły, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, dźwiękowo jest to czego szukałem, bardzo mi się podoba takie granie, i w sumie @neonlight trafiłeś podając mi na tacy te FA7, a to dopiero początek, bo jedzie do mnie Fiio Q5 oraz kabelek zbalansowany, jednak z racji że to moje pierwsze IEM-y, to będę musiał się nauczyć z nich korzystać. Trochę pokombinować i tak dalej. Może macie jakieś rady względem nakładania tipsów/pianek? Czy zostawiać je od razu za takim uwypukleniem na końcu tulejki, czy jest nałożyć ciut głębiej? Jakie macie własne spostrzeżenia względem tego? Podzielcie się proszę :)

 

Czy te tipsy/pianki, które dała fabryka, to jest to zadowalająca jakość? Czy można lepiej? Bo przerzuciły mi się Wasze dyskusje na temat pianek i to dosyć obszerne dyskusje, więc mniemam, że poza fabrycznymi piankami/tipsami, są jeszcze inne, lepsze(?)?

 

Sądzę że się z nimi polubię, tylko wystarczy je ciut podrasować, bo stockowo na tipsach Vocal bardzo mi się podobają, po podpięciu pod Mojo Chord. Niestety połączenie Androida i XB10 sprawia, że nie mogę znaleźć idealnego poziomu głośności :(. A za to, Mojo ma już dosyć dokładny potencjometr.

Fiio FA7 faktycznie piekielnie łatwe do napędzenia w sumie jak to słuchawki dokanałowe, bo jadę na Mojo na prawie początku skali.


 

Fiio FA7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cieszę się, że trafnie doradziłem, bo z tym może być różnie, kwestia indywidualna, wiadomo. :)

 

Odnośnie zakładania tipsów, to zakladasz do miejsca, w którym zwiększa się średnica tulejki, czyli praktycznie do samego końca.

 

Jeżeli łapiesz dobrego seal-a, to według mnie, nie ma potrzeby interesować się innymi tipsami, niż te w zestawie. 

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, neonlight napisał:

Odnośnie zakładania tipsów, to zakladasz do miejsca, w którym zwiększa się srednica tulejki, czyli praktycznie do samego końca.

Okej dzięki czyli po prostu do oporu.

 

48 minut temu, neonlight napisał:

Jeżeli łapiesz dobrego seal-a, to według mnie, nie ma potrzeby interesować się innymi tipsami, niż te w zestawie. 

 Vocal wersja L wchodzą dobrze i się trzymają ale Balanced L mimo wszystko wysuwają mi się z uszu jak je głebiej wsadze, coś jakby były za śliskie.

 

Pianki dziwne, ale jak rozumiem one muszą się uleżeć, chociaż od razu też nie chciały tak dobrze wejść dopiero po chwili leciutko dopychając do uszu weszły na swoje miejsce.

 

Zobaczę jak będę w ruchu oraz jak dosunę Vocale głebiej na tulece tak jak pisałeś, bo na ten moment miałem tipsy założone za wybrzuszenie na tulejce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

17 minut temu, Nehero napisał:

Okej dzięki czyli po prostu do oporu.

 

 Vocal wersja L wchodzą dobrze i się trzymają ale Balanced L mimo wszystko wysuwają mi się z uszu jak je głebiej wsadze, coś jakby były za śliskie.

 

Zobaczę jak będę w ruchu oraz jak dosunę Vocale głebiej na tulece tak jak pisałeś, bo na ten moment miałem tipsy założone za wybrzuszenie na tulejce.

 

No nie do końca "do oporu", właśnie za wybrzuszenie na tulejce, ale do miejsca zwiększenia średnicy tulejki. Jak naciągniesz do oporu, to jest ryzyko pęknięcia kołnierza, w ogóle zalecam ostrożność przy zdejmowaniu i zakładaniu fabrycznych tipsów, bo bardzo ciężko wchodzą na tulejkę i łatwo je uszkodzić.

 

Jak będziesz tracił seal podczas ruchu, to polecam tipsy SpinFit w rozmiarze L, które w moim przypadku idealnie wypełniają małżowinę i żaden ruch im nie straszny, natomiast dźwięk w stosunku do stock-owych "Vocal", też praktycznie bez zmian.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight

Już chyba znalazłem seal z tipsami Vocal, jutro spróbuje w ruchu, lecz w spoczynku trzymają się dobrze, a degradacji dźwięku ani niczego takie nie slyszę, bo dźwięk cudowny, więc chyba wszystko dobrze spasowane.

A FA7 + kabel balans lc-2.5C + fiio Q5 to najlepsze co udało mi się kupić. Można rzec, że trafiłem w dziesiątkę. Polecam wszystkim, którzy nie wiedzą co kupić. :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tipsy Vocal według mnie, powinny mieć oznaczenie Balanced, bo dają najrówniejsze brzmienie, zresztą chyba kolega Maciux w recenzji FH5 też o tym wspominał.

 

Właśnie problem seal-a najczęściej występuje podczas ruchu, więc możesz to przetestować ruszając szczęką we wszystkie strony. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności