Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne bezprzewodowe do 1000zł


Paluch1

Pytanie

Hej,

 

Po wielu latach szczęśliwego używania Sennheiser HD25-1 doszedłem do wniosku, że już czas na zmiany.

 

Jestem bardzo zadowolony z jakości dzwięku. Podobał mi się miekki bas, wyraźny środek i nienachalna góra.

 

Niemniej jednak jest kilka rzeczy, które ostatnio zaczęły mi przeszkadzać

1. Wygoda. Niestety, ale nie jest to ich mocna strona - dosyć szybko czuję dyskomfort na uszach.

2. Niezbyt dobra izolacja z otoczeniem - niestety w pracy, w której często słucham jest to problem, bo moją muzykę słyszą inni.

3. Kabel. To stał się największy problem, gdy uszkodziłem dwa wejścia jack w dwóch urządzeniach.

4. Pomniejszy problem był taki, że przy głośniejszym słuchaniu z dużą ilością basu charczały - czyli nie były zbyt głośne - chociaż to nie był aż tak duży problem.

 

W związku z tym chciałbym słuchawki wolne od tych wad. Zależy mi na:

1. Dobrej jakości dźwięku - porównywalnej lub lepszej do HD-25-1.

2. W szczególności zależy mi na niskim, miękkim basie.

3. Wygodzie - do długiego słuchania w pracy.

4. Dobrej izolacji z otoczeniem.

5. Byłoby spoko, gdyby miały wbudowany mikrofon.

6. Muzyka (lub podcasty, audiobooki) z laptopa lub telefonu.

 

Mogą być używane (może nawet lepiej). Budżet 1000zł. Mam nadzieję, że to wystarczy na coś fajnego. Nie wiem na jaką stratę jakości będę musiał się liczyć w związku z brakiem kabla, ale po zastanowieniu to wiem, że z kablem już jedne mam i niestety, ale w róznych miejscach jak siłownia lub autobus ich nie mogę używać. Dlatego potrzebuję bezprzewodowe :)

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Paluch1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
15 godzin temu, Paluch1 napisał:

1. Wygoda. Niestety, ale nie jest to ich mocna strona - dosyć szybko czuję dyskomfort na uszach.
4. Pomniejszy problem był taki, że przy głośniejszym słuchaniu z dużą ilością basu charczały - czyli nie były zbyt głośne - chociaż to nie był aż tak duży problem.

Ad.1 Focal Listen słyną z niespecjalnego komfortu, więc lepiej sprawdzić przed zakupem.

Ad.2 Problem charczącego basu, to nie wina zbyt małej wytrzymałości HD25, bo mocy potrafią sporo oddać, natomiast tutaj ewidentnie źródło nie          wyrabiało, stąd opisywane przez Ciebie zniekształcenia.

 

Z doświadczenia z nausznikami BT, nie dorównasz, a tym bardziej nie uzyskasz lepszej jakości dźwięku, niż HD25.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli byłeś szczęśliwym użytkownikiem, to może Sennheiser. Momentum Over Ear.

Jakość dzwięku - jest - takie małe HD650.

Niski i miękki bas - jest - czasem nawet za dużo i za miękko.

Wygodne - chyba że masz ogromne uszy.

Dobra izolacja  - jest NC

O i mają mikrofon.

Można dostać całkiem często używane. A przy okazji one są 2 w 1 - po kablu grają jak zwykłe Momentum Over Ear, a bez kabla trochę jak On Ear.

Focale to dobre słuchawki, ale niezbyt wygodne i niespecjalnie pasujące swoją charakterystyką do miejsca pracy(zakładam, że panuje tam jakiś hałas🤣}

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm... Już kliknąłem. Może poczekam aż przyjdą, jak mi nie podpasują, to zwrócę. Z tego, co piszesz, to Sennheiser będzie bardziej na moje potrzeby, chociaż są niezbyt ładne (kwestia gustu - powiedzmy - oldschoolowe).

 

W pracy nie ma hałasu. To ja go generuję swoją muzyką jak mi się coś wkręci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.02.2019 o 18:54, bendezar napisał:

Jeśli byłeś szczęśliwym użytkownikiem, to może Sennheiser. Momentum Over Ear.

Jakość dzwięku - jest - takie małe HD650.

Niski i miękki bas - jest - czasem nawet za dużo i za miękko.

Wygodne - chyba że masz ogromne uszy.

Dobra izolacja  - jest NC

O i mają mikrofon.

Można dostać całkiem często używane. A przy okazji one są 2 w 1 - po kablu grają jak zwykłe Momentum Over Ear, a bez kabla trochę jak On Ear.

Focale to dobre słuchawki, ale niezbyt wygodne i niespecjalnie pasujące swoją charakterystyką do miejsca pracy(zakładam, że panuje tam jakiś hałas🤣}

 

Miałem przeboje z zakupem. Focale nie przyszły (po dwóch tygodniach wysłałem maila - dostałem pieniądze z powrotem). Przyszły natomiast Sennheisery Momentum AEIBT. Jestem zachwycony! Dokładnie to, czego potrzebowałem. Dobry bas (chociaż nieco zbyt wyraźne tony w okolicach 100mhz), dużo wyraźniejszy środek niż w HD25. Po delikatnej korekcie EQ jest idealnie.

Z wyglądu tak sobie (chociaż lepiej niż mi się wydawało). I nigdy więcej żadnych kabli! Dzięki za pomoc! :)

 

W dniu 4.02.2019 o 17:52, neonlight napisał:

 

Ad.2 Problem charczącego basu, to nie wina zbyt małej wytrzymałości HD25, bo mocy potrafią sporo oddać, natomiast tutaj ewidentnie źródło nie          wyrabiało, stąd opisywane przez Ciebie zniekształcenia. 

 

Hmm... Harman Kardon AVR-235?

 

Edytowane przez Paluch1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Paluch1 napisał:

Miałem przeboje z zakupem. Focale nie przyszły (po dwóch tygodniach wysłałem maila - dostałem pieniądze z powrotem). Przyszły natomiast Sennheisery Momentum AEIBT. Jestem zachwycony! Dokładnie to, czego potrzebowałem. Dobry bas (chociaż nieco zbyt wyraźne tony w okolicach 100mhz), dużo wyraźniejszy środek niż w HD25. Po delikatnej korekcie EQ jest idealnie.

Z wyglądu tak sobie (chociaż lepiej niż mi się wydawało). I nigdy więcej żadnych kabli! Dzięki za pomoc! :)

No to fajnie, że Ci podeszły. Miłego słuchania. Po kablu, z dobrego źródła, są jeszcze lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety odkryłem pewną wadę słuchawek. Otóż przy wstrząsach bardzo wyraźnie stuka prawa strona. Zastanawiam się czy to jest charakterystyczne dla tego modelu czy może jest wadą egzemplarza i może zostać naprawiona?

 

Słyszę wyraźny stukot z prawej - przy bieganiu, ale najbardziej w czasie jazdy autobusem na dziurach, a także w czasie zamykania drzwi w małych pomieszczeniach (zmiana ciśnienia). Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym?

 

PS. Jeżeli to zbyt wyraźny offtopic, to proszę o zwrócenie uwagi - założę nowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności