Skocz do zawartości

Najlepszy DAP w tej chwili z Tidal?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy, który jest wziętym pianistą sesyjnym, przyuważył u mnie Andromedy i zaczął trochę wypytywać o sprzęt.

Jest w posiadaniu jakichś robionych na zamówienie customów IEM w USA i teraz chciałby do tego dokupić dla siebie w dłuższe podróże DAPa.

Ma jednak jedno wymaganie - musi być Tidal offline. Budżet bez ograniczeń. Można poszaleć. 

Mi na myśl przyszłedł mi top model od AK ale w sumie to nie mam pojęcia, nigdy się nie rozglądałem za sprzętem nie patrząc na ceny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może LG V30 lub jak kasa nie gra roli G7. Dźwiękowo bardzo przyzwoicie a żaden DAP nie dorówna szybkości działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Jaro54 said:

To może LG V30 lub jak kasa nie gra roli G7. Dźwiękowo bardzo przyzwoicie a żaden DAP nie dorówna szybkości działania. 

 

LG V30 nie da rady muzycznie. 

Poruszamy się bardziej w okolicach Astell Kern SP1000, SONY NW-WM1Z (tutaj nie jestem pewien ale na 90% nie ma Tidal offline, może ktoś to potwierdzić) i innych których w ogóle nawet nie znam z nazw. Wiem, że SONY słuchał na IFA i spodobał mu się choć i tak miał jakieś uwagi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

38 minutes ago, Lord Rayden said:

Muzyk i Tidal offline ? Nie powinien plików HiRes zbierać ? 32/192 ? 

 

Wygoda + możliwość sprawdzenia co nowego się pojawia. Streaming jednak ma coraz więcej zalet. 

30 minutes ago, Spawn said:

Z tych super hiper to tylko astelle sp1000, sp1000m i ewentualnie mniej super hiper se100 maja tidala offline. 

 

Sony WM1Z, Cayin N8 i Lotoo Paw Gold Touch maja jedynie blutootha z LDAC przez ktory mozna streamowac tidala ale przy uzyciu telefonu.

 

Tak myślałem, że tidal offline wykosi sporo produktów. Ale szczerze mówiąc to sądziłem że są jakieś marki których jeszcze na oczy nie widziałem i coś się znajdzie.

 

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Gourneymiał/ma niższy model M20 może coś podpowie w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Inszy napisał:

Na Tidalu masz MQA, więc nie ma problemu.

http://www.highfidelity.pl/@numer--121〈=

Najciekawsze że początkowo entuzjaści MQA (na Tidalu -"Master") zaczynają wybrzydzać (także na HD-Opinie) pisząc o stratę kompresji MQA lub o wręcz zmienianiu dźwięku przez to kodowanie. Ale to temat na inny temat :)Zresztą do DSD też się czepiają w Sieci...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie ludzi, którzy smarują swój sprzęt maściami poprawiającymi brzmienie, są dla mnie bezwartościowe - bardziej wierzę swojemu słuchowi. No i autor tematu napisał, że jest wymagany Tidal offline, więc jakakolwiek dyskusja w tym temacie nie ma żadnego sensu :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Inszy said:

Opinie ludzi, którzy smarują swój sprzęt maściami poprawiającymi brzmienie, są dla mnie bezwartościowe - bardziej wierzę swojemu słuchowi. No i autor tematu napisał, że jest wymagany Tidal offline, więc jakakolwiek dyskusja w tym temacie nie ma żadnego sensu :) 

 

Tak, proszę uznajmy że Tidal offline to warunek konieczny, nie wnikając w technikalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może jeszcze Fiio X7ii z lepszym modułem? Też jest android i tidal offline chodzi... choć w tym zestawieniu to już chyba niższa półka🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Nicodem napisał:

Tak, proszę uznajmy że Tidal offline to warunek konieczny, nie wnikając w technikalia


Jeśli ma zamiar odtwarzać pliki Master w trybie offline, to wybór jeszcze się zmniejszy. Odtwarzacz musi mieć Androida 5.0 lub nowszy.
Ten warunek spełniają Fiio X7 Mark II i iBasso DX200. Zapowiadany jest nowy model DX220.

https://forum.mp3store.pl/topic/157688-ibasso-dx220-już-niebawem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, markp said:


Jeśli ma zamiar odtwarzać pliki Master w trybie offline, to wybór jeszcze się zmniejszy. Odtwarzacz musi mieć Androida 5.0 lub nowszy.
Ten warunek spełniają Fiio X7 Mark II i iBasso DX200. Zapowiadany jest nowy model DX220.

https://forum.mp3store.pl/topic/157688-ibasso-dx220-już-niebawem/

 

AK z ostatniej serii nie mają problemów z Tidal master offline. Nie wiem jak Pioneer 300 ale tam chyba jest w ogóle pełna wersja Android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, markp said:

Pliki master dekoduje najnowsza wersja aplikacji Tidal, ale ona wymaga Androida 5.0. Na Androida 4.x są starsze wersje Tidala, które nie posiadają dekodera MQA.

 

A są jakieś playery jeszcze na Android 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plików master na Androidzie 4.x można słuchać przez aplikację USB Audio Player Pro z wykupionym kodekiem MQA. Ale tylko online, nie ma możliwości pobrania pliku do odsłuchu offline.
Chodziło mi o DAPy na Android 4. Myślałem że to już daaawno za nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nicodem napisał:
Godzinę temu, markp napisał:
Plików master na Androidzie 4.x można słuchać przez aplikację USB Audio Player Pro z wykupionym kodekiem MQA. Ale tylko online, nie ma możliwości pobrania pliku do odsłuchu offline.

Chodziło mi o DAPy na Android 4. Myślałem że to już daaawno za nami.

Sony NW-ZX1 i NW-ZX2 miały Androida 4.

iBasso dx100 miał Androida 2.3.

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności