Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw stereo czy kolumny aktywne w budżecie do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

 

Potrzbuję waszej opini na temat podany w tytule. Planuje zakup jakiegoś zestawu do pokoju ok. 9m² gdzie rozmieszczenie mebli zrobiłem w paintcie. Wcześniej miałem tylko Edifiery model R1600TIII oraz R2730DB ale sprzedałem. Teraz w sumie trochę żałuję ale wtedy potrzebowałem pieniędzy. Granie tamtych kolumn było bardzo okey ale na forach o stereo przeczytałem, że nie ma to startu do prawdziwego stereo. Właśnie dlatego chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat oraz, jeżeli można liczyłbym na waszą pomoc w wyborze kolumn i ewentualnie wzmacniacza. Czy te Edifiery co miałem to tak naprawdę słabe granie w porównaniu do zwykłych kolumn ze wzmacniaczem? Chciałbym, żeby na to pytanie wypowiedziała się osoba, która słuchała tych edifierów.

 

Jeżeli chodzi o kolumny ze wzmacniaczem to kiedyś już myślałem nad ich kupnem ale nigdy nie mogłem się zdecydować co tak naprawdę chcę. Dużym problemem dla mnie jest brak miejsca na pełnowymiarowy wzmacniacz dlatego zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś małego w klasie D lub T ale zawsze odstraszały mnie opinie na internecie, że to nie gra muzyką a zniekształceniami. Opinie w tym stylu słyszałem równiez nt nowych kolumn w przedziale do około 1000 zł. Ludzie pisali, że lepszym wyborem są gorzej wyglądające kolumny używane. To prawda?

 

Liczę na waszą pomoc ;)

Bez tytułu.png

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnym progresem, będą Edifier s1000. Mam s2000 i bardzo sobie chwalę. W tej cenie chyba nie znajdziesz pasywnych + wzmacniacz, nawet na rynku wtórnym. Zresztą na 9 chyba nie ma co się bawić. Poza tym widzę, że masz M0, więc możesz wykorzystać go jako źródło  po AptX z prostym upgrade'em do AptX HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, to dam sobie spokój z pasywnymi. Mam jeszcze jedno pytanie, czy z aktywnych w tej cenie edifier to najlepsze wyjście? Duzo czytałem też o monitorach aktywnych, sporo osób poleca JBL 305P jednak obawiam się, że to może być zbyt nudne granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat i wysłuchałem wszystkich polecanych monitorów aktywnych do powiedzmy 3000 zł. Najbardziej podobały mi się Focal Alpha 80, ale wybrałem Edifiery. Nie wiem czy nudne mnie nie przekonały, do masteringu - tak, do słuchania ...niekoniecznie. Dodatkowo obsługa jest dość upierdliwa. Zamów, posłuchaj. Spodoba się - zostaw, nie spodoba - odeślij. Małe ryzyko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radocha pewnie tak, ale jeśli z meblami się nic nie da zrobić to w gre wchodzi tak naprawdę odsłuch w bliskim polu. Ile może być na tej węższej scianie - 2m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Wzmacniacz w klasie D lub T też może grać dobrze. 

Myślałem o tym bo najbardziej pasowałoby mi to pod względem wielkośći jednak tyle złego się o tym naczytałem, że już nie wiem czy są dobre. Niby w polecanych przez masę osób są JBL 305 które, również korzystają ze wzamcniacza w klasie d lub t. Te edifiery które wcześniej miałem są na TAS5342A i jakoś tam brzęczały. 

21 minut temu, Oskar2905 napisał:

To może jak już idziemy w takie skrajności to dobre słuchawki za 1500zł. lepiej?

Myśłałem o Meze 99 Neo albo Classic tylko nie mam za bardzo gdzie odsłuchać przed kupnem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Myśłałem o Meze 99 Neo albo Classic tylko nie mam za bardzo gdzie odsłuchać przed kupnem. 

Wtej cenie - Audioquest NightOwl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop chce kolumny, a Ci mu wciskają słuchawki, no. :) Kup monitory aktywne, przy takim metrażu sprawdzą się w bliskim polu, przy biurku i z kanapy. Chcesz basowe

granie, to Alpha 65, ale one mają górę ciemną, ewentualnie inne z 6" lub nawet 8" basowcem. Jak będzie za dużo basu, to sobie go skręcisz lub obetniesz w monitorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

Chłop chce kolumny, a Ci mu wciskają słuchawki, no. :) Kup monitory aktywne, przy takim metrażu sprawdzą się w bliskim polu, przy biurku i z kanapy. Chcesz basowe

granie, to Alpha 65, ale one mają górę ciemną, ewentualnie inne z 6" lub nawet 8" basowcem. Jak będzie za dużo basu, to sobie go skręcisz lub obetniesz w monitorach.

Alpha to świetne monitory, tylko jeśli ktoś nigdy nie słyszał monitorów to może być lekko zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, neonlight napisał:

Chłop chce kolumny, a Ci mu wciskają słuchawki, no. :) Kup monitory aktywne, przy takim metrażu sprawdzą się w bliskim polu, przy biurku i z kanapy. Chcesz basowe

granie, to Alpha 65, ale one mają górę ciemną, ewentualnie inne z 6" lub nawet 8" basowcem. Jak będzie za dużo basu, to sobie go skręcisz lub obetniesz w monitorach.

Te Alpha 65 trochę za drogie. 1700 używane a jeszcze trzeba kupić jakiś interfejs audio i kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha to świetne monitory, tylko jeśli ktoś nigdy nie słyszał monitorów to może być lekko zdziwiony.

neonlight 

Dlaczego?

Bo czasami ludzie ponad naturalność stawiają muzykalność. Jedni wolą Akg drudzy Sennheisery. Dla nienawykłych uszu to jednak specyficzne granie. Jak prześledzisz dowolny wątek na forum, dotyczacy monitorów aktywnych, to ludzie, którzy szukają substytutu kolumn pasywnych najczęściej mówią: fajne , wszystko słychać,  ale mogłyby być bardziej muzykalne.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

Cena 1700zł za używki to przegięcie, ja bym zaproponował 1400-1500zł max. Te Samson-y jeszcze są warte uwagi.

 

https://www.olx.pl/oferta/monitory-studyjne-samson-resolv-a6-CID751-IDxrseh.html#72647a83cc

 

Uważasz, że to lepsza opcja niż Edifier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bendezar napisał:

Alpha to świetne monitory, tylko jeśli ktoś nigdy nie słyszał monitorów to może być lekko zdziwiony.

neonlight 

Dlaczego?

Bo czasami ludzie ponad naturalność stawiają muzykalność. Jedni wolą Akg drudzy Sennheisery. Dla nienawykłych uszu to jednak specyficzne granie. Jak prześledzisz dowolny wątek na forum, dotyczacy monitorów aktywnych, to ludzie, którzy szukają substytutu kolumn pasywnych najczęściej mówią: fajne , wszystko słychać,  ale mogłyby być bardziej muzykalne.

Tylko, że akurat Alpha-y się wyróżniają na tle typowych monitorów studyjnych, bo grają ciepło, ciemno i przyjemnie, bardzo analogowo, właściwie to nie widzę

ich w zastosowaniu profesjonalnym, bo nie ukazują całej prawdy o nagraniu, przynajmniej na górze pasma. ;) Druga sprawa, to jak kupiłem pierwsze monitory,

to byłem zachwycony, ile informacji wyłapują z nagrań, a ścieżka filmowa, czy koncertowa zabrzmiała tak realistycznie, że nie słyszałem czegoś takiego w

pasywkach i w takich małych pieniądzach. :)

6 minut temu, pawelekdabek napisał:

Uważasz, że to lepsza opcja niż Edifier?

Nie ma co porównywać w ogóle. Tylko pamiętaj, że one są przygaszone na górze, takie kremowe, coś jak HD650 i nie pokażą wszystkich detali (Oczywiście mowa o Alpha-ch). ;)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności