Skocz do zawartości

"dobre" Sluchawki Do Mojego T10 ...:)


Stecko

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie zgodz? si? z tez?, i? SHE9500 s? zamulone, wszystko tylko nie to.

Odnios?em wra?enie, ?e ep-630 wygra?y g?ównie z powodu ich mocnego basu.

 

Osoba która robi?a ten test jakims specjalnym basolubem chyba jednak nie jest

, bo Ex-71 czy HNJ-50 które tego basu maj? wi?cej ni? Creative`y w?asnie za

to "oberwa?y po uszach" (zw?aszcza Sony w których bas rzeczywiscie przes?ania

i "nachodzi" na wszystkie pozosta?e pasma )

 

Pewn? rol? mo?e tez odgrywa? charakter zrodla - w zestawieniu na Hardware Zone pada taka

opinia ?e Philipsy s? odpowiednie dla jasno , jaskrawo grajacych playerów.

Twój Samsung F 2 chyba taki w?asnie jest ( ? ) - ale czy Iriver T 10 tez jest jasnym

playerem -tu mia?bym powazne w?tpliwo?ci. :huh:

 

Musz? si? przyzna? ze ja te? nie lubi? specjalnie Ep-ów 630 , nie zawsze podoba?o mi sie ich agresywne brzmienie

(cho? wiem ze dla inych moze to byc zaleta )- ich dzwiek jest bardzo klarowny ale -jak dla mnie -zbyt krótki

,a sybilanty ( czyli charakterystyczne syczace przydzwieki w gorze pasma) przeszkadza?y mi do tego stopnia ze

przek?ada?em jednak nad dokana?ówki Creative , Sony Ex-71-cho? mia?y fatalny , zupe?nie niekontrolowanymi

rozmazanym basem. (Sony Ex -51 sa pod tym wzgledem kontroli tego pasma znacznie lepsze od Ex-71 )

 

Slowem -wszystkie sluchawki z tej klasy maja jak?? powa?n? "achilesow? piet?" - czasmi jestesmy

bardziej przewrazliwieni i uczulenie na punkcie tego , czasami tamtego > ale prawd? mowi?c

trudno by mi by?o wskaza? taki model które wysforowa?by sie zdecydownie przed g?ówny peleton

,oraz taki ktore zdecydownie od niego odstaje. :)

 

9 mm miniaturowy przetwornik dokana?ówek ( a nie przynajmniej 15 lub 16mm jaki jest stosowana w

klasycznych pche?kach ) jest bowiem zawsze najwazniejszym ograniczeniem technologicznym takich s?uchawek

> aby wiec gra?y one równie g?osno jak 15 mm pche?ki , dokana?ówki musz? byc ograniczone do jeszcze w??szych

zakresów pasma przenozenia ni? ich wi?ksi, otwarci krewniacy i tego si? nie przeskoczy.

 

Dlatego wszystkie te modele maj? usmiechniet? charakterystyk? - najcz?sciej podbity bas i gór? pasma

-oraz wielk? dziure w srodkowych czestotliwosciach ( choc Panasonici HNJ-50 maj? na przyk?ad bardzo

?adny bas , bogaty srodek i bardzo s?ab? gór? ).

 

Niezaleznie wiec jaki model wybierzemy zawsze bedziemy skazani na kompromis , s?uchawek-przepraszam z góry

za to s?owo -" wszystkom?jacych" w tym przedziale cenowym nie ma , a w dodatku wszystkie s?uchawki izolujace

- typu dokana?ówki czy IEM-y kosztuja znacznie , ale to znacznie dro?ej niz odpowiadajace im klas?

brzmieniow? dowolne sluchawki otwarte. ( za 100 z? mo?na przecie? kupi?

- na przyk?ad na naszym forum- uzywane Sennhesiery PMX-100 lub Koss Porta Pro )

 

Bo to za co placimy kupujac takie s?uchawki to wlasnie g?ownie izolacja i por?czno??

( czyli to ?e nie wypadaja na przyk?ad z ucha ) a nie jakos? samego dzwieku. :)

 

Masz jak najbardziej racj? co do ogranicze? zwi?zanych z wielko?ci? przetwornika.

Po prostu zaskoczy?o mnie to w tych s?uchawkach, ?e wcale te ograniczenia nie s? tak wyra?nie s?yszalne jak w przypadku ep-630,

philipsy wydaj? si? gra? prawie ca?ym pasmem, na pewno s? w nim "dziury", nawet w niektórych utworach to s?ycha?, ale w wi?kszo?ci, co ciekawe, nie.

Samsung F2 jest odtwarzaczem dosy? jasnym i zimnym, pomaga philipsom kontrolowa? bas, tworz? zgran? par?.

Nigdzie nie napisa?em, ?e SHE9500 nie maj? wad, po prostu ocen nale?y dokonywa? wg mnie zawsze w jakim? kontek?cie, nie porównuje si? s?uchawek za 50 z? do s?uchawek za 300 z? i to jeszcze innej konstrukcji. Wg mnie s? zadziwiaj?co dobre jak na dokana?ówki membranowe.

Jednym z zarzutów pod adresem philips'ów w te?cie, o którym wspomnia?e?, jest to, i? graj? cicho. Wg mnie to idiotyczny argument, szczególnie w sytuacji, gdy odtwarzacze z moc? 18mW/kana? mo?na kupi? bardzo tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys sie zastanawialem nad zakupem EPki czy EX51 i wybralem EPki, ktore faktycznie z tanich dokanalowek ciesza sie chyba najwiekszym powodzeniem. Ja powiem tyle ze sa przyzwoite i dobrze izoluja i o to mi chodzilo. Nie wiem czy bylby sens przesiadania sie na Sony czy CXy, nawet na Aurvany -teraz mysle nad Shure E2 ( choc wygoda i jednak membrana powoduja ze sie zastanawiam), UE3, ER6i (jakies uzywane -ale znowu malo basu...), i najpowazniejszym kandydatem czyli Westonach UM1. Chyba na wyzsze modele mnie nie stac albo sie troche boje ze mi sie nie spodobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że Kopaczmopa będzie w PL kupował, no nie?

 

nie bedzie Kopaczmopa w PL kupowal, tam gdzie myslisz Forza E2 sa w koncu tansze niz u nas Aurvany. najpierw jednak chcialbym cos przesluchac z armaturek zanim je odrzuce - troche sie boje ze tak samo jak majkel czy Khron nie bede zachwycony.

 

Wracajac do tematu to mi sie bardziej podoba dzwiek z iRiverowych Cresynow niz z EPkow ale pchelki mnie wkurzaja -to ciagle wypadanie z uszu i kompletny brak izolacji. Nauszne przynajmniej trzymaja sie glowy.

Dlatego dziwie sie ze ludzie ciagle porownuja pchelki z dokanalowymi w koncu inne zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no i mam znowu problem:)) wlasnie zobaczylem na allegro faceta ktory sprzedaje SENNHEISER cx300 za 85zl. Facet mieszka bardzo blisko mnie i teraz nie wiem co robic bo za ep630 tez praktycznei tyle dam... tylko ktore lepsze i czy te z aukcji sa oryginalne???

 

oto link:

 

http://www.allegro.pl/item169560919_sennhe...we_taniosc.html

 

 

dzieki i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu wieluu postow nt sluchawek zdecydowalem sie na creative ep630 :) Myslalem tez o cx300 ale czytalem sporo i praktycznie sa to te same sluchawki z lekka przewaga na korzysc cx300 , a cena praktycznie jeszcze raz wieksza wiec stwierdzilem ze nie warto dokladac , zreszta jak wiele osob ktore je testowalo...

 

myslalem o allegro ale jest tyle podrobek ze ryzyko jest spore... bylem u siebie w sklepie komputerowym i zamowilem te EP cena 80zl . Na jutro bede mial, mysle ze sklep jest pewnym zrodlem i beda oryginalne:) ale i tak sprawdze (widzialem zdjecia oryginalow i podrobek).

Jak je odbiore to podziele sie wrazeniami:)

 

dzieki za odpowiedzi i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze sie spytam tak, mam meizu e3..ma on chyba podobną barwe dzwieku jak seria IFP8xx, Getz napisal

 

Pewną rolą może tez odgrywać charakter zrodla - w zestawieniu na Hardware Zone pada taka

opinia że Philipsy są odpowiednie dla jasno , jaskrawo grajacych playerów.

Twój Samsung F 2 chyba taki własnie jest ( ? ) - ale czy Iriver T 10 tez jest jasnym

playerem -tu miałbym powazne wątpliwości.

Jak myslicie które lepiej spasowałyby do własnie IFp.. (albo jesli ktos wie jaką ma dokladnie barwe e3 to do niego :P )

SHE 9500 czy Epki 630.. (nie mowie idealnie.. ale chocby troszke lepiej )

 

Przede wszystkim odstrasza mnie w SHE brak na allegro kilku par gumek.. są tylko medium.. no i asymetryczny kabel co Thai Fighter napisal, nie jest za dobre do biegania..:/

 

Jak pisalem nie zalezy mi na gigantycznym basie, na pewno stacrzyl by mi ten z philipsów. Izolacja tez nie jest niezbedna..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no i w koncu mam te EP630:) hmm od czego by tutaj zaczac... wyglad- naprawde ladne:)

co do brzmienia to "troszke " jestem jednak zawiedziony porownujac je z mx400. Ale po kolei: Bas - tutaj jest roznica i to duza na korzysc ep630:) bas jest faktycznie bardzo duzy... jedynie zawiodlem sie na "srednicy i gorze" jest jakby troszke cofnieta w porownaniu z MX400. Moze problem w tym ze nie potrafie dobrze wyregolowac EQ. i pytanko jakie macie ustawienia EQ ?? Bo srs mi nie odpowiada-- jak dla mnie to jest tylko sam bas przy tych sluchawkach i playerku niestety, gora jest strasznie przytlumiona....

Bawie sie EQ i jest coraz lepiej ale jestes ciekaw jakie wy macie ustawienia:)

 

tak po krotce: Nie sa to zle sluchawki jak za te pieniazki ale brakuje mi tej srednicy i gory z mx400... Ale widocznie cos za cos -- chcialm miec bas -- teraz mam ale gory tez troszeczke:)

Sluchaweczki oryginalne- kupione w sklepie Pc, wszystko jest jak powinno byc tzn papiery opakowanie, i wyglad .

 

pozdr i czekam na wasze wpisy odnosnie ustawienia EQ przy tych EP630:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na CX300 to by była masakra, ja np. czasem używałem na nich 0 0 +3 -3 0, 0 0 0 -3 0, albo 0 +3 0 -3 0, zależnie od muzy.

 

czemu masakra? :)

Dla mnie to najlepsze ustawienie-podbicie srodka lekko odmula EPki, Wysokich brak wiec trzeba je zwiekszyc zas wyzszy srodek ( badztez nizsze soprany)-no coz tu trzeba najbardziej byc ostroznym-dlatego daje +3 bo na +6 jest raczej juz niemilo dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności