Skocz do zawartości
FiiO FA1 - przedsprzedaż Czytaj więcej.. ×
Cowon Plenue D2 - preorder Czytaj więcej.. ×
Promocja Mp3store - Zamrożone Ceny! Czytaj więcej.. ×
peka1000

Wzmak z Ali ??!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kieruję do wszystkich pytanie, konkretnie czy opłaca się kupić SMSL sAp-II PRO z ali? Cena to 260zl..jest stówke taniej ale bardziej chodzi mi tu o zamowienie konkretnej wersji kolorystycznej (Gold) która jest dostępna tylko w Chinach.. W EU TYLKO Black..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz złotą, to chyba nie tyle się opłaca, co nie masz wyjścia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to pytanie nie miało być czy się opłaca tylko czy to dobre wyjście zamawiać sprzęt tego typu z Ali czy lepiej polegać na sklepach w PL? Nie robiłem zakupów na Ali nigdy stąd moje pytanie.. Trochę to też kasy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czekasz dłużej i ryzyko że na cle zapłacisz więcej niż wynosi różnica w cenie no i nie masz gwarancji / możliwości brania na fakturę VAT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwarancja jest. Często z Chińczykiem szybciej i łatwiej się to załatwia niż z niejedną polską firmą.

• Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój szwagier często kupuje różne rzeczy na ali i jest ok, kupował np. zegarki.

Osobiście nigdy tam nie kupowałem i obawiałbym się - na zasadzie strachu przed nieznanym.

Swoją drogą dobrze, że nie przywiązuję wagi do wyglądu, brałem po prostu to, co było w PL i mam czarną wersję, choć do mojego Marantza pasowałby raczej srebrny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, peka1000 napisał:

Kieruję do wszystkich pytanie, konkretnie czy opłaca się kupić SMSL sAp-II PRO z ali? Cena to 260zl..jest stówke taniej ale bardziej chodzi mi tu o zamowienie konkretnej wersji kolorystycznej (Gold) która jest dostępna tylko w Chinach.. W EU TYLKO Black..

Ja też analizuję azjatycki kierunek zakupów. Ode mnie jedna rada: nie wystawiaj komentarza, dopóki nie przetestujesz urządzenia. Kiedyś coś chciałem zareklamować po wystawieniu komentarza i mnie spławili.

EDIT: Aliexpress odezwało się ponownie, gdy użyłem w korespondencji do nich słowo "fraud". O przebiegu negocjacji nie omieszkam w tym poście poinformować, żeby było jasne czy można ich przekonać do swoich racji.

Edytowane przez Melo2573
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamawiałem kilka rzeczy z ali i nigdy nie miałem problemów.

Jeśli chodzi o SMSL to część produktów mają na magazynie Amazon w Niemczech - zobacz czy przy danym urządzeniu jest opcja wysyłki z .de. Czekałem całe 4dni na zamówiony wzmacniacz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, GhalMaraz napisał:

Zamawiałem kilka rzeczy z ali i nigdy nie miałem problemów.

Jeśli chodzi o SMSL to część produktów mają na magazynie Amazon w Niemczech - zobacz czy przy danym urządzeniu jest opcja wysyłki z .de. Czekałem całe 4dni na zamówiony wzmacniacz :)

Złoty niestety jest tylko z chińskich magazynów.. a szkoda, ale pisze że niby darmowa wysyłka do 18 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.01.2019 o 17:06, peka1000 napisał:

Złoty niestety jest tylko z chińskich magazynów.. a szkoda, ale pisze że niby darmowa wysyłka do 18 dni.

Jeśli przesyłka jest przez ASS, to powinno być w miarę szybko (jeśli ci się poszczęści, to nawet w ok. 10 dni). ASS korzysta z usług Sinotrans (jedna z największych chińskich firm logistycznych), a w Polsce z Pocztexu (Paczka48). Tak więc prawdopodobnie, paczkę będziesz miał z dostawą do domu ;) .

btw. Jakiś czas temu, miałem problem, dostałem uszkodzoną kartę pamięci (Youeshone mobile microSD 64GB). Szybka wysyłka zrzutu z HD Tune, krótka wymiana uprzejmości z bardzo miłym "My Friendem" i po tygodniu pieniądze miałem na koncie (zero problemów :)),

Edytowane przez e1mo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do mnie głośniki ostatnio szły przez Paryż 14 dni. W Polsce pocztexem. Szybciej niż kiedyś nawet teraz dostarczają bo kiedyś czekało się na przesyłki z ali po 3-4 tygodnie jak przechodziło wszystko przez "słynny" WER Wa-wa. Teraz wszystko idzie prosto do odbiorcy i w Polsce raczej nie będziesz miał cła bo przesyłki z chn do polski są nadawane ponownie w kraju unii. Ja miałem nadaną paczkę z Francji po prostu. Przez to wszystkie cła omijają paczki bo jest z kraju unii. Nie wiem czy to reguła i wszystkie tak działają ale u mnie tak było o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Do mnie głośniki ostatnio szły przez Paryż 14 dni. W Polsce pocztexem. Szybciej niż kiedyś nawet teraz dostarczają bo kiedyś czekało się na przesyłki z ali po 3-4 tygodnie jak przechodziło wszystko przez "słynny" WER Wa-wa. Teraz wszystko idzie prosto do odbiorcy i w Polsce raczej nie będziesz miał cła bo przesyłki z chn do polski są nadawane ponownie w kraju unii. Ja miałem nadaną paczkę z Francji po prostu. Przez to wszystkie cła omijają paczki bo jest z kraju unii. Nie wiem czy to reguła i wszystkie tak działają ale u mnie tak było o ile dobrze pamiętam.

Oczywiście jak wybierzesz ASS jako formę dostawy ;). W innych przypadkach, zazwyczaj idzie przez WERy. Dlatego warto szukać sklepów, w których ASS jest darmowe (często jako podstawowa forma dostawy) albo względnie tanie (często warto dopłacić te parę dolców aby mieć paczkę szybciej i z dostawą do domu :)).

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W większości sklepów jakie oglądam na ali jest to przesyłka standardowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej ofercie która mnie interesuje jest dostępna ASS za free. Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i przyszedł do Ciebie ten sAp-II?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często kupuję na ali. Kupiłęm 2 razy po szczoteczce Oclean One (wartość ok. 200 zł jedna).

Ani razu nic nie było na cle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi